Kar Melekleri Dedektif Kari Vaara Serisi 1

7,0/10  (9 Oy) · 
25 okunma  · 
6 beğeni  · 
589 gösterim
"Gerilim dolu ve büyüleyici! Thompson, esrarlı eylemlerin öyküsüyle sonu olmayan kış gecelerinin ortasında bizi ürpertiyor ve aralık ayında Finlandiya'nın ne kadar ölümcül olabileceğini gösteriyor."
-Lisa Gardner-

"Dedektif Kari Vaara'nın hitabı, tehlikeli ve insani olduğu kadar kısa ve öz; dünyası soğuk ve çorak fakat aynı zamanda merak uyandırıcı bir biçimde egzotik, hikâyesi süratli ve vahşi ama yine de kaygısız bir sakinlikle anlatılmış."
-Peter Hoeg-

Dedektif Kari Vaara'nın, Finlandiya'nın karanlık ve şiddet dolu sularına daldığı polisiye serisinin ilk kitabı. Kaamos, Noel'den hemen önce Lapland'ın en kasvetli zamanı. Kutup Dairesi'ndeki amansız karanlık ve soğuk herkesi biraz delirtir. Belki de cinayet işleyecek kadar...

Karda, Somalili güzel bir göçmenin cesedi korkunç bir tahribata uğramış ve vücuduna hakaretler kazınmış şekilde bulunmuştur. Soruşturma, küçük bir kasabada yaşayan Dedektif Kari Vaara tarafından yürütülmektedir. Nefret cinayeti mi, tecavüz mü, yoksa her ikisi birden mi? Vaara, cinayeti olabildiğince gizli soruşturmadığı takdirde ırkçılığıyla yüzleşmeye korkan önyargılı ada halkını ayaklandıracağının farkındadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  301
 • ISBN:
  9786058808522
 • Orijinal Adı:
  Snow Angels
 • Çeviri:
  Barış Satılmış
 • Yayınevi:
  Ephesus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kitap kurdu 
28 Ağu 13:42, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 8/10 puan

Kitabı iki gün içinde bitirdim. Sonlara doğru hiç sıkılmadan ve elimden bırakmadan okudum. Olayların geliştiği yer biraz karışık geldi fakat güzel bir kitaptı. Sonu çok değil ama şaşırtıcı oldu. Okunası bir cinayet romanı. Aynı zamanda içinde aşk, şehvet, intikam duyguları da barındırıyor.

Ahmet Kaya 
28 Oca 09:10, Kitabı okudu, Beğendi, 6/10 puan

Yıllar önce okuduğum bir kitaptı. Hafızamda pek yer etmemiş. Okunsa da olur okunmasa da olur tarzında bir kitaptı. Sıradan bir polisiye.

Kitaptan 3 Alıntı

Kitap kurdu 
27 Ağu 14:24, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Annesinin gerçekten konuşamıyor mu, yoksa söyleyecek bir şeyi kalmayacak kadar tükenmiş mi olduğunu merak ediyorum.

Kar Melekleri, James Thompson (Sayfa 13)Kar Melekleri, James Thompson (Sayfa 13)
Kitap kurdu 
27 Ağu 14:28, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Bu kış... Soğuk ve karanlık hiç bitmeyecekmiş gibi hissediyorum. İnsanların mutlu değil sadece sarhoş olduklarının farkına vardım.

Kar Melekleri, James ThompsonKar Melekleri, James Thompson
Kitap kurdu 
27 Ağu 14:56, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

"Bugün bir yalnızlık günü " diyor Raila. "Hayatım gözyaşları diyarı gibi.. "

Kar Melekleri, James ThompsonKar Melekleri, James Thompson