Karanlığın Elli Tonu 2.Kitap

8,2/10  (218 Oy) · 
1.041 okunma  · 
159 beğeni  · 
4.622 gösterim
Genç girişimci Christian Grey tekil tatlardan ve karanlık sırlarından yılgın düşmüş, Anastasia Steele’de bir Seattle yayınevi ile yeni bir kariyere başlamak için ilişkisini kesmiş durumdadır. Ancak hayallerinde sürekli olarak Christian’ı düşünmektedir ve bir gün Cristian yeni bir teklifle karşısına gelince, Anastasia buna karşı koyamaz. Kavurucu şehvetli ilişki yeniden alevlenir . Anastasia, Christian’ın karanlık ve üzücü geçmişi hakkında daha çok şey öğrenmiştir.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  576
 • ISBN:
  6053430018
 • Orijinal Adı:
  Fifty Shades Darker
 • Çeviri:
  S. Tezcan
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
pınar çiçek 
03 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Son zamanların en güzel serisi.Merak uyandıran heyecanlandıran duygusal bir kitap.Bu kitabı önyargıyla bi kenara itenleri yadırgadım, erotik bi kitap diye. Romantik bi kitap aşkla dolu ağladığım yerleri oldu çok güzeldi.Grey'in hikayeside başlı başına ayrı bir merak uyandırdı tabi birbirlerine olan tutkuları da bakalım son seride bizi neler bekliyor.

özge özdemir 
29 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

kitapta 50 duygusallığın 50 halini görebilirsiniz. Ana 'nın şartsız sevgisini ,Christian'ın ise derin bağlılığı kitapta ağır basan ,ama çözülemeyen noktalar sonradan okuyucuya sunuyor yazar. Aslında derin bir aşk hikâyesi ama geçmişte yaşanan olaylardan dolayı Christian'ın iç hesaplaşması ön planda olduğundan ilk başta ucuz tutkular olarak görülüyor fakat güvenle anlatılan geçmişin sırları ortaya çıktığında saf sevgi ile baş başa kalıyorsunuz....

EceYavaş⭐ 
27 Şub 23:55, Kitabı okudu, 11 günde, 8/10 puan

Grinin Elli Tonu'na göre hikayesi daha ön planda. Christian Grey bu kitapta beni fazlasıyla şaşırttı. Gerçekten heyecan uyandırıcı ve sürprizlerle dolu bir kitap, okumalısınız (:

Duygu yılmaz 
27 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Popüler olmasından ziyade daha önce okumadığım bir tür olduğu için bir şans verdiğim serinin ikinci kitabı. Kurgu yönünden zayıf olsa da Christian'ı ve geçmişini daha yakından incelediğinden bence ilk kitaptan daha iyi. Christian belli bir kadın okuyucu kitlesinin favori kahramanı olma yolunda emin adimlarla ilerliyor..

Sinem GÜNLÜOĞLU 
15 Nis 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Bence 2. Kitap daha guzeldi . 3. Kitabin daha guzel olacagini umuyorum. Bu kitap yer yer şoka ugratti beni buyuk bir zevkle okudum. Kesinlikle okunmasi gereken kitaplar . Aşkı anlayana...

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Serinin açık ara en iyi kitabı... Bu türde çok kitap okudum ama hiçbir karakter benim için Christian kadar vurucu olmadı. Christian bir başka yahuu ;)

Birce Ç. 
07 May 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

neredeyse ilk kitap kadar akıcı. ama ilk kitaptan daha sevimsiz, daha başarısız; ki ilk kitap da neticede akıcı olması dışında başarısızdı. ama bu kitap daha da bir kötü. grey'de hiç değilse grey ve steele karakterleri daha bir merak uyandırıcıydı. bu kitapta ise öylesine tekdüzeler ki. yeni eklenen birkaç karakter de ölümüne klişe. ilk kitabı okurken merakla okuyordum gereksiz uzunluğuna ve tekrarlarına rağmen. bu ise akıcı olmakla birlikte kendini merak dahi ettirmiyor.

Gözde Uysal 
30 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Puan vermedi

Leila ile ilgili olan kısımlar bana biraz Alacakaranlık serisini anımsatsa da güzel bir kitaptı. Evet,çok da edebi yönü olan bir kitap değil ama olaylar ve bazı satırlarla insanların düşüncelerine birkaç küçük şey katabilecek olduğuna inanıyorum. Kurgu dışında bir şeye değinecek olursam da bazı söylemlerin,cümlelerin sürekli tekrarı bir süre sonra rahatsız etti ama çeviriden mi yoksa yazarın kelimelerinden dolayı mı onu bilmiyorum.

MEHMET TOKGÖZ 
20 Nis 18:51, Kitabı okudu, 10 günde, Beğendi, 7/10 puan

Baştan sona sürükleyici bir kitap.Sıkılmadan okunabiliyo Greyin ve Ana'nın değişik,ilginç bir hikayesi var.Kitap sonuna kadar gidildiğinde o kadar beklentileri arttırıyor ki ne olcağını kestiremiyorsunuz.Fakat sonunda o kadar heyecansız ve sıradan bitiki benim için hayal kırıklığı ve çözülmeyen olaylar var.Belkide Özgürlüğün 50 tonunu okuyup serinin niteliğine öyle karar verilmeli.Mükemmel keyifli geçen bir futbol maçının golsüz berabere bitmesi gibi gibi bir duygu uyandırdı bende:)

Furkan 
23 Eyl 21:02, Kitabı okudu, 46 günde, 6/10 puan

İkinci kitapta karakterimiz Anna'nın ne kadar aptal düşüncelere sahip olduğunu topluca görüyoruz. Pekala, ikinci şanslar her zaman verilmelidir fakat böyle kesin düşünceleri olan bir adama? Hayır. İlk kitaptan başarısızdı ve sırf ticari amaçla yazıldığı zaten yapay heyecanlarla -Christian'a ulaşamaması, eski sevgilisinin ortaya çıkması- gibi süslenmişti ama kendi adıma konuşursam sana E. L. James, yemedim.

2 /

Kitaptan 18 Alıntı

"...Seni Seviyorum...İki küçük kelime. Dünyam durdu, eğildi ve yeni bir eksende dönmeye başladı."

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 331)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 331)
Berfun Berçin 
31 Mar 14:34, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

'Neden, neden bana kafa tutuyorsun?' diye mırıldandı... (...)
'Çünkü tutabiliyorum.'

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Berfun Berçin 
31 Mar 14:41, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

'Bunu duyduğuma sevindim, Bay Grey; yanılmıyorsam alaycılığın kıvrak zekanın en alçak biçimi olduğunu söylemiştiniz...'

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Burcu Arasan 
24 Eyl 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Seni seviyorum. Hayatımın sonuna dek seni sevmek, üzerine titremek ve korumak istiyorum. Benim ol. Her zaman. Hayatını benimle paylaş. Evlen benimle."

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 633)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 633)
Berfun Berçin 
28 Mar 16:55, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bu allak bullak eden bu korkunç duygu daha ne kadar sürecekti ?Bu araf ' ta kalma halim daha ne kadar süreçekti.

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Tolga Çelebioğlu 
04 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Beni seviyorsun" diye fısıldadım. Gözleri daha da irileşti ve ağzı aralandı.
"Evet" diye fısıldadı. "Seviyorum"

Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 239)Karanlığın Elli Tonu, E. L. James (Sayfa 239)
Berfun Berçin 
31 Mar 14:36, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

'Cüretinize gülüyorum Bayan Lincoln. Christian ve benim sizinle hiçbir işimiz yok. Ve eğer onu terk edersem ve siz peşime düşerseniz sizi bekliyor olacağımdan şüpheniz olmasın. Belki de, taciz ettiğiniz ve büyük olasılıkla eskisinden daha bombok bir duruma soktuğunuz on beş yaşındaki bir çocuk için, size kendi acı ilacınızı tattırabilirim... "
Ağzı açık kalmıştı...

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Berfun Berçin 
31 Mar 14:38, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

'Dondurma nerede?'
'Fırında.' Tatlı tatlı gülümsedim.
Başını yana yatırdı, iç geçirdi ve kafasını salladı.
'Alaycılık, kıvrak zekanın en alçak biçimidir, Bayan Steele.' Gözleri parlıyordu.

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
Berfun Berçin 
28 Mar 16:55, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Hayatımda hiç sen gittiğin zamanki gibi hissetmemiştim, Anastasia. Bir daha öyle hissetmemek için yeri göğü yerinden oynatabilirim.

Karanlığın Elli Tonu, E. L. JamesKaranlığın Elli Tonu, E. L. James
2 /