Karanlık Öyküler

7,9/10  (28 Oy) · 
131 okunma  · 
19 beğeni  · 
1.981 gösterim
Yazma zevkinden daha önce birçok kez bahsettim ve artık bu konuyu temcit pilavı gibi tekrar gündeme getirmek istemiyorum ama bir itirafta bulunayım: yaptığım işin ticari yönünden de bir amatöre has, hafifçe çılgın bir zevk alıyorum. Bu konuda beceriksizlikler yapmak, çeşitlilik yaratmak ve sınırları zorlamak hoşuma gidiyor. Görsel romanlar (Storm of the Century, Rose Red), seri romanlar (Yeşil Yol) ve internet üzerinden yayınlanan seri romanlar (The Plant) denedim. Önemli olan daha fazla para kazanmak veya yeni pazarlar oluşturmak değil; farklı yollarla yazmanın etkisini, sanatını ve hünerini görebilmek, bu şekilde işlemi tazelemek ve sonuçta ortaya çıkan eseri -bir diğer deyişle hiyakeleri- olabildiğince parlak ve başarılı kılmak.
 • Baskı Tarihi:
  2002
 • Sayfa Sayısı:
  463
 • ISBN:
  9752103138
 • Orijinal Adı:
  Everything's Eventual
 • Çeviri:
  Canan Kim
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:

Yazarın bu kitabı çesitli hikayelerden oluşuyor. Yer yer korktuğum oldu. İcinde bir iki tane cok beğendiğim hikaye oldu. Yine de okunabilecek bir kitap. Zaten yazar ne yazarsa yazsın okurum.

ali duman 
18 Eki 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Stephen King. Bu adam yazdığında şüphe duymadan okuyabilirsiniz. Kısa hikayeler barındırır. Hatta Kara kule serisi ile bağdaşan bir kısım da içerir. Severek okuyabilirsiniz.

angelsbooks 
21 Mar 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Umduğumu bulamadım maalesef. İlgimi cezbeden 2 hikaye vardı. 1- Eluria'nın Küçük Hemşireleri 2- Dört Numaralı Otopsi Odası

Hakan Uzun 
18 Haz 19:20, Kitabı okudu, 10 günde, 8/10 puan

İçinde birbirinden farklı kısa hikayeler bulunduran güzel bir SK eseri. Kitabın içindeki hikayelerden bazıları film olmuş durumda.(Adamın kısa hikayelerini bile film yapıyorlar...) Kitabın benim için asıl önemi 'The Dark Tower' serisini içerin bir adet kısa hikaye olması. Serinin ana konusuna etkisi olmasa da güzel bir hikaye idi.

Kitabım çalındığı için son 60 sayfasını okuyamadım :D Ama kitap çok iyiydi, çok sevdim. İçindeki her hikayenin bir anısı vardı Stephen King'de ve her hikaye bittiğinde beni sarstı. Güzel kitaptı.

Kitaptan 3 Alıntı

“Kontrolsüzce gülen birinin, ağlayan birinden çok daha korkunç olabileceğini düşünemezdim,ama öyle.”

Karanlık Öyküler, Stephen KingKaranlık Öyküler, Stephen King
Onur Özkan 
04 May 10:53, Kitabı okudu, Puan vermedi

Sanırım aşktan tek anlayanlar şairler ve onların yazdıklarını da zaten kimse anlamıyor. Gerçi uyanıp kahve kokusu aldıkları ender zamanlar hariç
içlerinden çoğunun da kendi yazdıklarını anladıklarını sanmıyorum.

Karanlık Öyküler, Stephen KingKaranlık Öyküler, Stephen King
Onur Özkan 
06 Ağu 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir hikayeyi okuduğunuzda gülmenizi veya ağlamanızı... veya her ikisini birden yapmanızı istiyorum. Bir başka deyişle yüreğinizi istiyorum. Bir şey öğrenmek istiyorsanız okula gidin.

Karanlık Öyküler, Stephen KingKaranlık Öyküler, Stephen King