Karanlıklar Gölgeler Serisi 2. Kitap

9,0/10  (1 Oy) · 
7 okunma  · 
1 beğeni  · 
832 gösterim
Kaderini Reddedemezsin...

Gerçek ile hayalin birbirine karıştığı, karanlığın her yanı sardığı bir dünyada tek umut aşkın ışığıdır! Abbey yaz aylarını âşık olduğu Caspian'ı unutmaya çalışarak geçirir. Fakat aslında Caspian yoktur, yani var olması mümkün değildir... Çünkü o ölüdür. Ama yaz sona ermek üzeredir ve Abbey, Sleepy Hollow'a dönüp geçmişinin hayaletleriyle yüzleşmek zorundadır.

Abbey başlarda kendini kimya dersine, parfüm yapımına ve Ben isminde sevimli, eğlenceli -ve oldukça canlı- bir erkeğin arkadaşlığına kaptırır. Ben'in tesellisiyle Caspian'ı sonsuza kadar hayatından çıkarmayı ummaktadır. Ancak Caspian yeniden ortaya çıkınca Abbey aralarında hiçbir şey yaşanmamış gibi yoluna devam etmenin mümkün olmadığını anlar. Çünkü Caspian bir Gölge, Abbey de onun kaderidir. Ve ne kadar çabalarsa çabalasın, kaderden kaçmak mümkün değildir...

"Muhteşem! Gölgeler baştan sona soluksuz okuyacağınız bir roman."
-L.J. Smith, The Vampire Diaries'in Yazarı-

"Verday vampir ve kurtadamlarla dolu doğaüstü aşk hikâyelerine yepyeni bir bakış açısı kazandırmayı başarıyor."
-Children's Literature-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  400
 • ISBN:
  9786053431220
 • Orijinal Adı:
  The Haunted
 • Çeviri:
  Pervin Salman
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 2 Alıntı

Hacer 
11 Mar 2016, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bir şeyleri aştığımızı hissettiğimiz her an sınırların ötesine geçmişiz demektir.

Karanlıklar, Jessica VerdayKaranlıklar, Jessica Verday
Burcu Piri 
24 Oca 2016, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Caspian eğildi ve dudaklarını kulağımın yanına koydu.Titrememek için kendimi zor tuttum."Bir şeyler hissetmemi mi istiyorsun?" dedi."Sana seni sevdiğimi söylemiştim.Başka ne demeliyim? Günün her saniyesi senin yanında olmak istediğimi mi? Sadece senin çevrende renkler görüp parfüm kokusu aldığımı mı? Tanrım, bu tekrar yaşıyor olmak gibi bir şey.Bazen sadece bir rüya görüp görmediğimi merak ediyorum ve bunu...senin...elimden alınacağın anı bekliyorum."
Sönmek üzere olan bir mumun titremesi dikkatini dağıttı ve küçük dünyamızı köşesinde karanlığa gömüldük.Onun kulağımdaki sesi ve bizi saran karanlık inlememi bastırmak için dudağımı ısırmama sebep oldu.Gittikçe ısınıyordum.Onun dokunuşu,herhangi bir yerinin bana temas edip bu açlığı sona erdirmesi için yanıp tutuşuyordum.Bunu nasıl yapabilirdim?Bunu mümkün olmadığını bildiğim halde nasıl böyle hissedebilirdim?
"Tüm bunları hissediyorum,Abby."diye devam etti."Parmaklarımı senin saçlarından geçiremediğim için öfke,yüzümü seninkine yaslayamadığım için acı,dudaklarından nefesini çalamadığım için ızdırap.Sana dokunmak istediğim için yemek yiyemem,nefes alamam ya da uyuyamam ve zaten yemek yemiyor,nefes almıyor ya da uyumuyorum.Buradayım işte arada bir yerlerde sıkışıp kalmış bir durumda."

Karanlıklar, Jessica Verday (Sayfa 132)Karanlıklar, Jessica Verday (Sayfa 132)