Kayıp Kız Her Hikayenin Bir Öteki Yüzü Vardır

7,8/10  (12 Oy) · 
28 okunma  · 
11 beğeni  · 
764 gösterim
Aşık olduğunzu insanı ne kadar tanıyabilirsiniz?

"Ne düşünüyorsun Amy?.. Evliliğimiz boyunca dile getirmesem bile, içten içe, sürekli sorduğum soru bu. Sanırım bu tür sorular tüm evliliklerin kaçınılmazı: Ne düşünüyorsun? Neler hissediyorsun? Sen kimsin? Bize ne oldu? Şimdi ne yapacağız?"

Evliliklerinin beşinci yıldönümü sabahında, karısı Amy aniden ortadan kaybolunca, Nick Dunne bu sorularla baş başa kalıyor. Polisin baş şüphelisi Nick. Amy'nin arkadaşları, kadının Nick'ten korktuğunu, bazı şeyleri ondan sır gibi sakladığını söylüyor. Nick'e göre bütün bunlar büyük bir yalan. Polis, Nick'in bilgisayarında tuhaf bilgilere rastlıyor. Dahası, biri, cep telefonundan ısrarla Nick'i arıyor. Asıl soru şu; Nick'in güzel karısına ne oldu? Peki, Amy'nin özenle paketleyip bıraktığı kutuda ne vardı?
Kayıp Kız'da evlilik, tam bir savaş sanatına dönüşüyor.

"Bıçak kadar keskin. Şaşırtıcı derecede sinsi. Akıl almaz bir oyun. Kayıp Kız, Gillian Flynn'den baş döndürücü bir roman. Gillian Flynn'in gerilim konusunda Patricia Highsmith'den geri kaldığını düşünüyorsanız, dantel gibi dokunmuş bu hikayenin ayrıntılarına bir daha göz atın. İlk okuduğunuzda yüreğinizin sıkışmasına neden olan şeyler, ikinci okuyuşunuzda tamamen farklı görünecek."
-Janet Maslin, The New York Times-

"Alfred Hitchcock'u bile kıskandıracak, karşı konulmaz bir yaz gerilimi. İnsan psikolojisinin en karanlık kuytularına inen bu nefis gerilim romanı tüylerinizi diken diken edecek."
-People-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  598
 • ISBN:
  9786051422886
 • Orijinal Adı:
  Gone Girl
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
05 Mar 23:32, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 9/10 puan

Evli ve kocasıyla sorunları olan Amy bir sabah evinden gizemli bir şekilde kaybolur. İşaretler kocasını gösterse de kanıtlamak için polisin elindenkiler, Nick’i suçlamak için yeterli gelmemektedir. Medyanın da işin içine girmesiyle herkes Amy'yi bulmak için harekete geçer.
Tam anlamıyla polisiye diye adlandıramasam da, kitabın güzel bir gizem ve entrika kurgusu var. Haklıyı haksızı ayırt etmeye çalışırken sık sık taraf değiştirdim. Hoş Amy’nin akibetini tahmin etmem uzun sürmedi ve sürpriz olmadı. Yine de kitaba beğenim azalmadı.
Yazarın okuduğum ikinci kitabı ve tarzını beğeniyorum. Yazar diğerinde de olduğu gibi, bu kitabın da sonunu açık bırakmış. Her ne kadar kesin sonları sevsem de,kitap kurgusunun beni sarması bu olumsuzluğu yok saymamı sağladı.

Göknur Sarı 
11 Kas 19:04, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Aksiyon, gerilim dolu bir kitap. Şeytanî düşüncenin doruklarında bir olay örgüsü. Okuduktan sonra eminim ki kimse bir kadını kızdırmak istemeyecektir. Okurken keyif alabileceğiniz akıcı bir dili var yazarın. Kısacası beğendim.

Kitap Yızldızı 
22 Eyl 18:51, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kayıp kız evet filmi de çıktı ama kitap daha etkili ve gerilim dolu soluk soluğa bir o kadar da gizem yüklü ve sonunda bu kadar da fena olunmaz ki diyorsunuz yok canım sende şeytan bile düşünmezdi böyle bir şeyi falan oluyorsunuz gerilim ve gizem severlerin okuması gereken bir eser Keyifle okumalar sizlere Türkiye ...

Kitaptan 6 Alıntı

Ülkü Ciner 
 05 Mar 08:49, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

İnsan
Gerçekten de gerçek bir insan olmanın çok zor olduğu bir çağdayız.

Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 104)Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 104)
Ülkü Ciner 
05 Mar 08:49, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Evlilik fedakarlık ve çaba gerektirir, sonrasında daha çok çaba, iletişim ve fedakarlık gerekir. Sonra daha çok çaba.

Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 177)Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 177)
Ülkü Ciner 
05 Mar 08:48, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

"Eh, cins cins adam var", diyecek, bu lanetli cümlenin ikinci yarısını söylemeyecekti: Ve sen en kötü cins çıktın.

Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 8)Kayıp Kız, Gillian Flynn (Sayfa 8)
Yağmur SÖNMEZ 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ruh eşi gibi bir şeyin olması mümkün değildir çünkü ruhlarımız bile sahte.

Kayıp Kız, Gillian FlynnKayıp Kız, Gillian Flynn

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız