Kayıp Kız Her Hikayenin Bir Öteki Yüzü Vardır

7,8/10  (12 Oy) · 
29 okunma  · 
11 beğeni  · 
804 gösterim
Aşık olduğunzu insanı ne kadar tanıyabilirsiniz?

"Ne düşünüyorsun Amy?.. Evliliğimiz boyunca dile getirmesem bile, içten içe, sürekli sorduğum soru bu. Sanırım bu tür sorular tüm evliliklerin kaçınılmazı: Ne düşünüyorsun? Neler hissediyorsun? Sen kimsin? Bize ne oldu? Şimdi ne yapacağız?"

Evliliklerinin beşinci yıldönümü sabahında, karısı Amy aniden ortadan kaybolunca, Nick Dunne bu sorularla baş başa kalıyor. Polisin baş şüphelisi Nick. Amy'nin arkadaşları, kadının Nick'ten korktuğunu, bazı şeyleri ondan sır gibi sakladığını söylüyor. Nick'e göre bütün bunlar büyük bir yalan. Polis, Nick'in bilgisayarında tuhaf bilgilere rastlıyor. Dahası, biri, cep telefonundan ısrarla Nick'i arıyor. Asıl soru şu; Nick'in güzel karısına ne oldu? Peki, Amy'nin özenle paketleyip bıraktığı kutuda ne vardı?
Kayıp Kız'da evlilik, tam bir savaş sanatına dönüşüyor.

"Bıçak kadar keskin. Şaşırtıcı derecede sinsi. Akıl almaz bir oyun. Kayıp Kız, Gillian Flynn'den baş döndürücü bir roman. Gillian Flynn'in gerilim konusunda Patricia Highsmith'den geri kaldığını düşünüyorsanız, dantel gibi dokunmuş bu hikayenin ayrıntılarına bir daha göz atın. İlk okuduğunuzda yüreğinizin sıkışmasına neden olan şeyler, ikinci okuyuşunuzda tamamen farklı görünecek."
-Janet Maslin, The New York Times-

"Alfred Hitchcock'u bile kıskandıracak, karşı konulmaz bir yaz gerilimi. İnsan psikolojisinin en karanlık kuytularına inen bu nefis gerilim romanı tüylerinizi diken diken edecek."
-People-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2013
 • Sayfa Sayısı:
  598
 • ISBN:
  9786051422886
 • Orijinal Adı:
  Gone Girl
 • Çeviri:
  Uğur Mehter
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Göknur Sarı 
11 Kas 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Aksiyon, gerilim dolu bir kitap. Şeytanî düşüncenin doruklarında bir olay örgüsü. Okuduktan sonra eminim ki kimse bir kadını kızdırmak istemeyecektir. Okurken keyif alabileceğiniz akıcı bir dili var yazarın. Kısacası beğendim.

İsmail Altun 
22 Eyl 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kayıp kız evet filmi de çıktı ama kitap daha etkili ve gerilim dolu soluk soluğa bir o kadar da gizem yüklü ve sonunda bu kadar da fena olunmaz ki diyorsunuz yok canım sende şeytan bile düşünmezdi böyle bir şeyi falan oluyorsunuz gerilim ve gizem severlerin okuması gereken bir eser Keyifle okumalar sizlere Türkiye ...

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız