Kazanana Ödül Yok Bütün Eserleri 5

9,3/10  (3 Oy) · 
8 okunma  · 
3 beğeni  · 
412 gösterim
... Hemingway, çok gezmiş, çok görmüş bir yazardır. Öykülerinde anlattığı kişiler de bir bakarsınız Afrika'da bir avcı, İspanya'da bir garson, savaş ortasında kimsesiz yaşlı bir adam, ya da dünyanın herhangi bir yerinde herhangi bir kadın ya da bir erkektir. Bütün bu insanların başından geçenler sanki sıradan, önemsiz şeylermiş gibi görünür ilk bakışta. Ancak, bir süre sonra hepsi, Hemingway'in olağanüstü gözlemleri ve yaklaşımlarıyla, okuyucunun gözünde simgesel birer varlık olur çıkar.
Hemingway, yarattığı kişilerle okuru arasında bir köprü kuruverir; ister bir av alanında, isterse bir tren istasyonunda, ya da bir hastane odasında, nerede olursa olsun. Bu nedenle, Hemingway'in yarattığı kişiler, dünyanın dört bir yanındaki insanlarla tanışıktır. Çünkü bu öykülerdeki kadınların, erkeklerin, çocukların, avcıların, sevilen ve yitirilen insanların hepsi de gerçeği yaşıyorlar; sevgiyi, acıyı, ölümü.
"Kazanana Ödül Yok", değişik yerlerdeki, değişik insanların yaşanmış öyküleridir. Hemingway'in eşsiz yeteneğinin ürünü olan bu öyküleri, beğenerek okuyacağınızı umuyoruz.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 1995
 • Sayfa Sayısı:
  208
 • ISBN:
  9789754944983
 • Çeviri:
  F. Aylin Sağtür
 • Yayınevi:
  Bilgi Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Nuray Kirik 
03 Ara 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Sert akıcı etkili bir dili var.Bir ara edebiyatın içinde boğuluyorum sandım.Nobel ödülünü boşuna vermemişler her satırında bunu ispatlıyor.Ernest Hemingway'in bu kitabı on dokuz kısa hikayeden oluşmaktadır. Hikayelerin içeriğine baktığımızda Hemingway klasikleri olarak adlandırabileceğimiz konuları, avcılığı, boğa güreşini ve savaş yıllarındaki farklı şehirleri görmemiz mümkündür.