Kemik Torbası

8,0/10  (48 Oy) · 
231 okunma  · 
33 beğeni  · 
1.638 gösterim
Ünlü bir yazar olan Michael Noonan karısının ani ölümüyle adeta hayata küser. Ne yaptığı işe, ne de çevresine karşı bir isteği kalmıştır. Tüm bunların yanında yaşadığı yalnızlık duygusu beraberinde bunalımları ve kâbusları getirir. Her gece Sara Laughs adını verdikleri yazlık evlerini rüyalarında görür. Karşı koyamaz ve gider. Artık yeni bir hayata uyanacağını düşünmektedir. Ne var ki hiçbir şey göründüğü gibi değildir. O lanetli evde, kâbuslarının birer gerçek olduğunu anlaması uzun sürmez. Burası, dünyanın bu cennet köşesi, aslında hayal ve gerçeğin birbirinden ayrılmadığı bir cehennemdir.

Ödüller : 1999 Bram Stoker Ödülü
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2000
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9789754059748
 • Orijinal Adı:
  Bag Of Bones
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Umut Çalışan 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

ne yalan söyleyeyim, bir stephen king romanının kötü olabileceğini zaten düşünmüyordum ama bu kadar da muhteşem olacağını hiç tahmin etmemiştim. ilk başlar biraz sıkıcı olsa da giderek hızlanıyor. son iki yüz sayfadaki tempo inanılmaz. kitabı bitirebilmek için bu sabah 05:00 de kalktım. tabi bunda kitapta kişisel takıntılarımla ilişkili üç yaşında bir kız çocuğununda olmasının payı var.

son bölüm aynen hızlı ve uzun bir koşunun ardından nefesinizi düzenlemek için yapılan yürüyüş gibi. ayrıca satır aralarında kalan veya kaçırdığınız detayların da üzerinden geçmek için iyi bir fırsat. kesinlikle kusursuz bir eser. korkutucu ve müthiş bir roman. http://ucalisan.blogspot.com.tr/2014/12/kemik-torbas.html

Sevilay coşkun 
18 Eki 2015, Kitabı okudu, 10 günde, Beğendi, 8/10 puan

Stephen King'in severek okuduğum kitaplarından bir tanesi daha :) Kitap başlangıçta her ne kadar ağır tempoda ilerleyip beni biraz sıksa da çok geçmeden sürükleyici bir hal alıyor. Eşininin ölümüyle sarsılan yazar Mike Noonan yazarlara özgü duraklama devresine girdiğini düşünmekte ve neredeyse her gece gördüğü kabuslarıyla boğuşmaktadır. Bu durumdan kurtulmak ümidiyle ölen eşi Jo ile birlikte arada kalmaya gittikleri Sara Laughs'a gitmeye karar verir. Oraya gitmesiyle bütün hayatı değişir ve kendini korkunç olayların içinde bulur. Bir yandan küçük Kyra'yı korumaya çalışırken bir yandan Sara Laugs'la savaşmaya çalışır. Eşiyle ilgili gerçekler de çok geçmeden açığa çıkacaktır.

Hayatım boyunca pek çok kitap okudum.Ama kaç tanesini yarım bıraktınız diye sorarsanız 2 tane diyebilirim.2010 yılında bu kitabın yaklaşık 90 sayfasını okuduktan sonra dayanamayıp bıraktım.S. Kingin pek çok kitabını okudum ama en beğenmediğim kitabı bu kitaptı.

Göktuğ Altuntaş 
02 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kule serisini bir yana koyduktan sonra King' in en beğendiğim eseri. Kurgu çok güzel ve daha başından okuyucuyu içine çekip sonuna kadar götürüyor. Korku,gerilim üst seviyede ki daha ne olsun .Klasik bir King ustalığı..

Kitaptan 12 Alıntı

Ülkü Ciner 
30 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Ama biri bana, “İyi misin?” diye sorduğu zaman, “Hayır, değilim,” diyemem. “Bana yardım et,” de diyemeyeceğim gibi.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 20)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 20)
Ülkü Ciner 
31 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Evet, doğru, insanlar kitaplardan daha çok CD alıyor. Daha çok sinemaya gidiyor ve televizyonu da daha fazla izliyorlar. Ancak, romancıların çizdikleri üretim eğrisi diğerlerine göre daha uzun. Belki de bunun nedeni okuyucuların, yazılı olmayan sanatlara meraklı kimselerden biraz daha zeki olmaları ve bu yüzden her şeyi daha uzun bir süre hatırlayabilmeleridir.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 36)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 36)
Ülkü Ciner 
31 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Artık ölmüş olan Jim Croce'nun o akıllıca sözlerini anımsayın: "Süpermenin pelerinini çekiştiremezsiniz, rüzgâra karşı tüküremezsiniz, o eski Maskeli Süvari'nin maskesini çıkaramazsınız."

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 45)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 45)
Ülkü Ciner 
31 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Acı sarhoş bir misafir gibiydi. Her zaman son bir defa daha kucaklaşmak için geri geliyordu.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 81)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 81)
Ülkü Ciner 
31 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Okurlar her romanda ortaya çıkan ana karakterleri severler. Bu ailelerine dönmeye benzer.

Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 36)Kemik Torbası, Stephen King (Sayfa 36)

"Evet," dedim. "Sürüyle arkadaşım var." Yalandı. Ama çözdüğüm sürüyle bilmece, okunacak pek çok kitap ve geceleri videoda seyredeceğim bir sürü film vardı.

Kemik Torbası, Stephen KingKemik Torbası, Stephen King
Umut Çalışan 
04 Ara 2014, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Romanda mükemmel çizilmiş bir kahraman bile yeryüzünde yürüyen ve gölgesi toprağa düşen en iç sıkıcı insana kıyasla sadece bir torba kemikten ibarettir.

Kemik Torbası, Stephen KingKemik Torbası, Stephen King
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber

1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor.
1k okurları kitaplardaki karakterlere oyuncu arıyor. 1k okurları olarak Amerikan Tanrıları'ndaki karakterleri oynayacak oyuncuları 1 Ağustos 2016 günü seçiyoruz.