Kendine Bir İyilik Yap

8,4/10  (9 Oy) · 
25 okunma  · 
8 beğeni  · 
634 gösterim
Hayat bir sevdadır...

Onu yaşa! Hayat bir hediyedir...

Onu al! Hayat bir bilmecedir...

Onu çöz! Hayat bir fırsattır...

Onu yakala! Hayat bir şarkıdır...

Ona eşlik et! Hayat bir bahçedir... Onu der!

Hayat bir iyiliktir...

Ona karşılık ver! ...

Kendine bir iyilik yap. Bu kitabı al... Çünkü... Samimi bir sevginin yerini başka ne tutabilir bu hayatta... Birine karşılıksız iyilik etmenin hazzını başka hangi şey yaşatabilir insana... Hangi intikam daha güçlüdür kötülüğe iyilikle cevap vermekten... İnsan kaldıkça zaten, vazgeçemeyiz ki sevmekten... Biliyorsun, küçücük bir tebessümle değişebilir bütün dünya bir anda... Biliyorsun, insanlığımız büyüdükçe büyür iyiliğin sıcacık kucağında... İyilik üzerine yazılar, hikâyeler, şiirler, öneriler, güzel sözler ve daha neler neler... Hadi, kendine bir iyilik yap. Bu kitabı al... Çünkü... Biliyorsun, başkalarına yaptığın iyilikleri aslında kendine yapıyorsun...
 • Baskı Tarihi:
  2011
 • Sayfa Sayısı:
  180
 • ISBN:
  9756107393
 • Yayınevi:
  Carpe Diem Kitap
 • Kitabın Türü:
Muhbir Arîn 
03 Haz 2016, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 9/10 puan

Eğer kendini yalnız hissediyosan ve yönlendirilmeye ihtiyacın varsa, kendine bir iyilik yap ve bu kitabı oku. Kafamdaki birçok soru işaretini yanıtladı ve kimsenin okuyupta pişman olacağı bir kitap değil.

Kitaptan 2 Alıntı

Esra 
 04 Haz 2016, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

kendimize
"Bir ömrün baştan sona muhasebesi, bir saniyeye sığdırılabiliyormuş meğer. Öyle acılar ve pişmanlıklar yaşıyorum ki... Fakat aynı zamanda, yapmış olduğum iyi ve güzel şeylerden dolayı keyif duyuyorum.

Anlıyorum ki her şey olup bittikten sonra, birinin yaşamı hakkında değerlendirme yapmak zormuş. Haksızlığı gidermek, yeni bir iyilik yapmak ya da hoş söz söylemek artık mümkün değil."

Kendine Bir İyilik Yap, Bilge Göksu (Sayfa 11 - Carpe Diem Yayınları)Kendine Bir İyilik Yap, Bilge Göksu (Sayfa 11 - Carpe Diem Yayınları)