Kılıçların Fırtınası - Kısım 1 Buz ve Ateşin Şarkısı 3. Kitap

9,1/10  (73 Oy) · 
289 okunma  · 
47 beğeni  · 
1.449 gösterim
George R. R. Martinin muhteşem serisi, Kılıçların Fırtınası ile modern fantastik edebiyatın istisnai başyapıtlarından biri konumuna geliyor, imgesel kurgunun büyük eserleri arasındaki yerini sağlamlaştırıyor.

İktidar mücadelesindeki beş savaşçıdan birinin ölmüş, bir diğerinin gözden düşmüş olmasına rağmen savaş tüm şiddetiyle sürmektedir. Yedi Krallıkın zor durumdaki hükümdarı Joffrey, Demir Tahtta oturmaya devam etmektedir. En amansız düşmanı Stannis, takip ettiği büyücü kadının kurbanı olmuş ve bozguna uğramıştır. Nehirovadaki Genç Robb, Kuzeye hükmetmekte; Daenerys yaşayan son ejderhalarla beraber kana bulanmış bir kıtayı katetmektedir. Rakipler son hesaplaşma için harekete geçerken büyük bir yabanıl ordusu, efsanevi Ötekilerle birlikte medeniyetin merkezine doğru ilerlemektedir.

Diyarda sükûnet, Yedi Krallıkın kılıçların fırtınası ile sarsılmasıyla mümkündür...

"Zengin bir hayal dünyasının ürünü… boyutuyla çağdaş fantastik edebiyatın ümit verici örneklerinden."
Publishers Weekly
 • Baskı Tarihi:
  Mayıs 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9789944825337
 • Orijinal Adı:
  A Storm of Swords
 • Çeviri:
  Sibel Alaş
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
NigRa 
04 Eyl 23:25, Kitabı okudu, 12 günde, Beğendi, 8/10 puan

Savaş hala devam ediyor fakat dengeler sürekli değişiyor. Her hanedanın kazandığı ve kaybettiği müttefikler savaşın gidişatını etkiliyor. Serinin 3.kitabı olduğu düşünülürse ve sayfa sayısı göz önünde bulundurulursa olayların çok yavaş ilerlediği söylenebilir aslında. Bunun sebebi de hikayenin bir çok farklı karakterin gözünden anlatılması sanırım.
Karakterler demişken çekemedikleri kalmayan Starklar'ın başına gelenlerde Catelyn'in yaptığı saçmalıklar ve aldığı kararlar da etkili bence. Niyeyse okurken Catelyn'e aşırı sinir oldum. "Gurur mu önce gelir aile mi? " sanırım yazar bu vurguyu sorgulatmak istemiş Robb Stark karakterini yaratırken.

Furkan 
23 Eyl 18:26, Kitabı okudu, 13 günde, 9/10 puan

Serideki çılgınlık yeni başlıyor. Durumun ciddiyetini Beş Kralın Savaşı ile gözler önüne seren Martin, bu sefer kuralları daha da zorlayarak ölümleri daha çarpıcı yapmaya, aşk hikayelerini daha ölümsüz kılmaya ve ihanetleri daha can alıcı şekle dönüştürmeye yol açıyor.

Yedi Krallık'ta tansiyon gittikçe yükseliyor ve sayfalar ardı ardına hızını kesmeden çevriliyor. Farklı karakterler gözünden kitabı okumamız heyecanlığını biraz daha artırıyor ama George R.R. Martin bence okuyucuya biraz daha mutlu sürprizler yapmalı.

Beste Arıkan 
01 Şub 15:03, Kitabı okudu, 23 günde, 9/10 puan

Diziyi izleyenler mutlaka kitabı okumalı diye düşünüyorum. Parantez içinde verilen çok detay var.

Cahil Okur 
19 Oca 19:35, Kitabı okudu, 10 günde, 10/10 puan

Taht Oyunları serisinin Kılıçların Fırtınası Kısım I okumamam sona erdi. Gerçekten bu seriyi çok seviyorum. Serisinin bu kitabının adı her ne kadar Kılıçların Fırtınası olsa da biraz sakin ve savaşsız geçtiğini söylemem lazım. Kısım II’de işlerin çok daha fazla karışacağını biliyorum. (Dizinin sıkı bir takipçisi olmam nedeniyle.) Detaylı incelemem için beklerim: http://cahilokur.blogspot.com.tr/...rn-frtnas-ksm-1.html

Sezgin Alp 
14 May 14:48, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Serinin sürükleyiciliği ve karakter sayısı gitgide artarken kendinizi Westeros'un derinliklerinde kaybetmemeniz mümkün değil. Anlayamadığım şey o kadar kişi ölürken nasıl hala bu kadar karakterlerle bezeli oluşu.

Kitaptan 18 Alıntı

Esma Tezgi 
28 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Bazen fırtına öyle sert eserdi ki yelkenleri indirmekten başka çaresi kalmazdı insanın.

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. MartinKılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin
NigRa 
30 Ağu 12:15, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Sevgi
Sevginin her zaman mantıklı olmadığını öğrendim. Sevgi bize çok aptalca şeyler yaptırabilir ama biz yine de onun peşinden gideriz...

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Robb Stark)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Robb Stark)
Sultan Nur KORKUSUZ 
25 Kas 01:11, Kitabı okuyor, Beğendi, 9/10 puan

DAENERYS
"Bir kraliçe herkesi dinlemeli," diye hatırlattı Danny. "Soyluları ve alt tabakadan insanları, güçlüleri ve zayıfları, asilleri ve rüşvetçileri. Tek ses sana yalan söyleyebilir ama birden çok sesin içinde bulunacak bir gerçek mutlaka vardır."

Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 122)Kılıçların Fırtınası - Kısım 1, George R. R. Martin (Sayfa 122)
2 /