Kıskançlık Seri 3

6,7/10  (3 Oy) · 
6 okunma  · 
0 beğeni  · 
527 gösterim
Kinci kızların büyük, görkemli masalı. Karanlık sırlar ve entrika dolu bir romans. 19. Yüzyıl New York sosyetesi Lükste buluşuyor. Bu keskin ve zeki arkadaşlık, aşk, yalan ve ihanet dramasını tek solukta okuyacaksınız."

Kirkus ReviewsGizem, romantizm, kıskançlık, ihanet, mizah ve muhteşem bir tarihsel arka plan. Lüksü elimden bırakamadım."

-Cecily von Ziegesar
Dedikoducu Kız yazarı
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  394
 • ISBN:
  9786054377428
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
12 Mar 16:23, Kitabı okudu, 3 günde, 7/10 puan

19.yy  Amerika sosyetesinden, dört ayrı leydinin hayatını anlatan 'Kıskançlık',  Lüks serisinin 3.sü olan kitapta; ikisi kardeş bu dört genç hanımın etrafında ve kendi içlerinde dönen entrika, kıskançlık, ihanet ve aşk oyunlarını okuyabilirsiniz.
Bazı seriler tek tek okunabilir. Fakat bu seri öyle değil. Sanki dizi izler gibi. Önceki kitabı okumadan, diğer kitaba hakim olmak zor. Kitap bitince de, doğal olarak yarım kalmışlık hissi uyandırıyor.
Ben  ilk olarak 'İhtişam' kitabını okudum. Yani son kitabı ve aynı yazdığım gibi hissettim. Bu kitabı okumaya başlayıp karakterler tanıdık gelince, seri olduğunu anladım. Bu konuda kitapta ve burada herhangi bir bilgilendirme de olmadığından, yanlış sırayla okuyup, kitaplardan pek tat almamıştım. Artık yazarın kitaplarının seri olduğu düzenlenmesi yapıldı. Okumak isteyen arkadaşlar; kesinlikle seri sırasına göre okuyun. Ben yandım, siz yanmayın :)
Sırayla okusam puanım belki daha yüksek olabilirdi fakat genel itibariyle cömert davrandığımı söyleyebilirim.

Kitaptan 5 Alıntı

Ülkü Ciner 
12 Mar 09:29, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Evlilik akıllı bir insanın çözmeyi aceleye getiremeyeceği bir muammadır.

Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 224)Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 224)
Ülkü Ciner 
11 Mar 22:21, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

"Trenle seyahat ederken manzaranın hızlı arkada kalmasını izlemeye bayılıyorum. Bir trenin ne olduğunu bile bilmeyen, hiçbir zaman böyle kolay ve rahatça yolculuk edemeyen büyük büyükdedelerimizin hayatını düşünüyorum da, hayal edebiliyor musunuz? Bu dönemde yaşamak ne büyük bir ayrıcalık. Tam şu anda yaşamak ve istediğin yere gidebilmek..."

Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 136)Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 136)
Ülkü Ciner 
11 Mar 21:28, Kitabı okudu, İnceledi, 7/10 puan

Bir kız evlendiği zaman bile annesiyle babasının evinden tamamen ayrılmış sayılmaz.

Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 88)Kıskançlık, Anna Godbersen (Sayfa 88)