Koleksiyoncu Katiller Katillerin Peşinde

8,4/10  (10 Oy) · 
27 okunma  · 
7 beğeni  · 
737 gösterim
Katilleri kaçırıp koleksiyonunu yapan tehlikeli bir akıl hastası ve hapishaneden yeni çıkan eski dedektif Tate...

Ölümler, kundaklanan evler ve ortadan kaybolan insanlar arasında kana bulanan yolunu aydınlatması için Tate en küçük bir ipucunu bile atlamamalı.

"Kalbinizi sıkıştıracak bir seri katil romanı.

Şiddetin kulak tırmalayan senfonisini duyacaksınız!"

-Publishers Weekly-

"Vurucu, karanlık ve bir çırpıda okunan Koleksiyoncu herkesin içindeki o şeytani dürtüyü sorgulamasına neden oluyor ve son sayfaya kadar okuyucuyu hipnoz altında tutuyor."

-Booklist-

"Gerilimin ustası Paul Cleave korkuyu iliklerinize kadar hissettirecek. Işığı açık bırakmadan uyuyamayacaksınız!"

-Kirkus Reviews-

"Yeni Stephen King."

-NDR Almanya-
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2013
 • Sayfa Sayısı:
  440
 • ISBN:
  9786053430568
 • Orijinal Adı:
  Collecting Cooper
 • Çeviri:
  Zeynep Heyzen Ateş
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gürkan / M. K. A. 
19 Eki 2015, Kitabı okudu, 3 günde

Kitabı ilk olarak bir gazetenin kitap incelemesi için ayrılan ek broşüründe görmüştüm. Tanıtımı okuyunca ilgili çekti ve listeme eklemiştim. Kısmet bugüneymiş. Kitaba değinecek olursak; ilk 140 sayfası betimlemeler geçiyor. Çok fazla diyalog yok bu bölümde. Onun için okumak isteyenlerin biraz sabretmesi gerekiyor çünkü ilgi çekici olaylar bundan sonra başlıyor. Yazarın anlatım diline üslubuna alışıyorsunuz. İlgi çekici bir konu ve kitap kendini okutturuyor. Diğer polisiye - gerilim kitapları gibi değil. Bir değişiklik bir farklılık hissediyorsunuz. Katil ve katillerin ilk başka belli olması beni biraz üzse de ortada çözülmeyi bekleyen sır kitabı okutturuyor. Beğenerek okuduğum kitaplardan biri.

Dipnot: Yayın evinden kaynaklı birçok yazım hatası mevcut. Okumayı zorlaştırıyor. Okuyacak olanlar varsa bir sonraki baskıyı beklemelerini tavsiye ederim.

Nihal Taşcı 
22 Eyl 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatımda okuduğum en iyi seri katil romanı diyebilirim. Acayip harika ve heyecanlı. Olayları okurken acaba ben olsam ne yapardım diye düşünüp duruyorsunuz. Ve Tate. Harikaaa. Bir sayfasında bile sıkılmadan okudum. Kesinlikle ama kesinlikle okunmalııı. Yazarın üslubu anlatımı o kadar akıcı ki elinizden bile bırakamayacaksınız.

Elif Küçükler 
12 Tem 17:06, Kitabı okudu, 7 günde, 8/10 puan

Yazarın sade bir uslubu ve tarzı var konuyu güzel işledi, Tateyi sevdim ve tuttum ama içten içe de zavallı Adriana üzüldüm...

Kitaptan 13 Alıntı

Mutlu 
24 Haz 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Bütün katiller canavar değildir;bazılarının öldürmek için geçerli sebepleri vardır.

Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 395)Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 395)

Şiddeti, koşullar doğurur der bütün kitaplar. Bu yüzden suçlular hapse düştüklerinde örnek vatandaşa dönüşür. Çünkü içeride tecavüz edip öldürecekleri kadınlar yoktur. Koşullar değiştiğinde Cooper'ın tavrının da değişeceğini biliyordu. Bir yerlerde okumuştu böyle olacağını.

Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 214)Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 214)

İnsanlar değişir. Bazıları iyiye, bazıları kötüye gider. İki adamın ölümüne katkıda bulunduğu düşünülürse kendisinin ne yöne gittiğinden emin değil.

Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 438)Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 438)

Hayatımın ilk otuz sekiz yılı boyunca tek bir kez bile elektroşok tabancasıyla vurulmadım. Bu ise son bir yıldaki ikinci vuruluşum.

Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 337)Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 337)

"Şöyle düşün: Daha baştan çok şey bilirsem, araştırmamı sürdürürken o kadar az insanın canını sıkarım. Böylesi sen dahil herkes için daha iyi olur."
"Lanet olsun Tate. Çok garip bir mantığın var."

Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 75)Koleksiyoncu, Paul Cleave (Sayfa 75)
2 /