Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap

8,9/10  (10 Oy) · 
36 okunma  · 
7 beğeni  · 
653 gösterim
Sevgili Okur,

Elinde tuttuğun kitabın son derece sevimsiz olduğunu üzülerek söylemek zorundayım. Çünkü çok şanssız üç çocukla ilgili mutsuz bir öyküyü anlatıyor. Cana yakın ve akıllı çocuklar olmalarına karşın, Baudelaire kardeşler mutsuzluk ve üzüntü dolu bir yaşam sürüyorlar. Bu kitabın daha ilk sayfasında kumsalda oynadıkları ve korkunç haberi aldıkları andan başlayarak, bütün öykü boyunca felaketler onları kovalıyor. Neredeyse talihsizliği çeken birer mıknatıs oldukları söylenebilir.

Üç afacan sadece bu kısacık kitapta açgözlü ve iğrenç bir haydutla, bitli elbiselerle, feci bir yangınla, servetlerini çalmaya yönelik bir entrikayla ve kahvaltı niyetine verilen yulaf lapasıyla karşılaşıyorlar.

Bu sevimsiz öyküleri yazıya dökmek benim için üzücü bir görev. Ama bu kitabı hemen elinden bırakmaktan ve daha mutlu bir kitap okumaktan seni alıkoyan hiçbir şey yok.

En derin saygılarımla,
-Lemony Snicket-
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2012
 • Sayfa Sayısı:
  162
 • ISBN:
  9789753235822
 • Çeviri:
  Nurettin Elhüseyni
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Baudelaire öksüzleri yemek kitabından putaneska tarifini bir karalama kağıdına geçirdiler. Adalet Strauss da gerekli malzemeleri almak üzere çarşıya giderken onlara eşlik etme inceliğini gösterdi. Kont Olaf çok fazla para bırakmamıştı, ama çocuklar gerek duydukları her şeyi satın almayı becerdiler.

Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 41)Kötü Günler Başlarken - 1.Kitap, Lemony Snicket (Sayfa 41)