Kötü Yol

8,7/10  (9 Oy) · 
49 okunma  · 
7 beğeni  · 
592 gösterim
İnsanı hayali kahramanlara çevirmeden, zayıflıkları, güçsüzlükleri ile benimseyen ve olduğu gibi seven yazarların başında gelen Orhan Kemal, edebiyatımızda sıradan insanın yaşam kavgasını en iyi anlatan yazarların başında gelir. İnsanın yitirdiği onurunu yeniden kazanışını anlatan Kötü Yol, maceralı kurgusu ile de okurların ilgisini çekecek romanların başında geliyor.

Orhan Kemal'in kitapları bir okurun hayatta rastlayabileceği o çok nadir hazineler arasında yer alır. Çok az yazar okurunun dünyasında onun kadar iz bırakır, okurunu onun kadar biçimlendirir. Orhan Kemal umudu ve aydınlığı yeniden kazanmamız için yol gösterir bize. Edebiyatımızın en değerli ustalarından biri olan Orhan Kemal'in kitaplarını yayımlamaktan onur duyuyoruz.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2012
 • Sayfa Sayısı:
  226
 • ISBN:
  9789752894013
 • Yayınevi:
  Everest Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayten Ernaz Tiryaki 
25 Kas 2015, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 8/10 puan

Bir solukta okuyabileceginiz, Klasik Türk filmi tadında, Orhan Kemal kitaplarından biri. Yoksulluk içinde hayat mücadelesi veren bir aile; artist olma hayaliyle, kendini bu hayattan kurtarmaya çalışan, aklı bir karış havada, genç ve güzel olduğu kadar şan-şöhret peşindeki kızları Nuran, diğer yandan daha aklı başında, ayakları yere basan, ama onun da hayalinde anasını, ailesini refaha kavuşturmak olan oğul Ihsan. Çocukları için saçını süpürge eden, Çamaşırcı Ayşe Ana. Hayaller, umutlar umutlar. ..Kötülüğün, kötülerin içinde inadına yeşeren yaşam mücadelesi. ...Orhan Kemal sevenlere tavsiye olunur!

Polat S. 
22 Nis 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Orhan Kemal Türk edebiyatında önemli kilometre taşlarından birisi olmasının yanı sıra aynı zamada yaşadığı toplumun gerçeklerini ve dünyasını da yansıtmasını bilen bir yazar.Kötü Yol adlı eserinde yazar Anadolu'nun ismi verilmeyen bir şehrinde babasının ölümünden sonra annesi ve abisi İhsan'la birlikte yaşayan Nuran'ın film artisi olma ve zengin olma hayalleriyle abisinin şantiye çalışmaları için başka bir yerde müteahhit tarafından görevlendirilmesiyle onun en yakın arkadaşı Reşat tarafından ünlü bir film yıldızı olma vaadiyle kandırılması ve İstanbul'da başından geçen olaylar konu edilir.Türk filmi seyredercesine okuyucuyu esere çekmeyi başaran yazar aynı zamanda okuyucunun hayal dünyasında farklı bir görsel şölen sunuyor.

Emine TELCİ 
21 Kas 2015, Kitabı okudu, 3 günde, Puan vermedi

Bir solukta bitirdiğim, okurken 60'lara yolculuğa çıktığım enfes bir kitap. Dünyanın ne kadar kötü bir yer olduğunu; ama hala umut olduğunu gösteren bir eser. herkesin okumasıgereken çok güzel bir roman.

Müzeyem Adem 
04 Eki 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Yazarla ilk tanışmam için bence iyi bir seçim oldu bu eser. Kitapta gereksiz uzatmalar, detaylara inmeler yok, okurken sıkılmıyorsunuz. Kısa sürede bitirebileceğiniz bir kitap ve zaman kaybı kategorisinde değil.
Oyuncu olma hayalleri kuran genç ve güzel bir kızdır Nuran. İstanbula gidecek ve herkesi başarısıyla kendine hayran bırakacaktır. Ancak işler umduğu gibi gitmez. Herkese güvenemeyeceğini çok ağır bir şekilde öğrenir.
Her ne kadar bir dram tadı olsa da bu hikayede benim en çok hoşuma giden küçük te olsa umudun da olmasıydı. Çünkü gidilen yol ne kadar kötü olursa olsun, insan istedikçe, elbet dönüşü de vardır :)