Küçük Aptalın Büyük Dünyası Pucca Günlük 1. Kitap

6,9/10  (162 Oy) · 
1.032 okunma  · 
91 beğeni  · 
3.318 gösterim
Tek istediğim, battaniyenin altında film çekeceğim değil, film izleyeceğim bir adamdı.
Sanal dünyanın merak edilen ünlüleri raflarda yerini alıyor. Dizüstü Edebiyat Dizisi başlıyor. İlk kitap çılgınlar gibi takip edilen, Türkiyede en fazla izleyicisi olan kişisel blogun yazarı Pucca. Herkes onu ve yazacağı kitabı merak ediyordu. Aynaya son kez baktım, Kızım PuCCa, Allah kahretsin seni, çok harikasın lan sen! dedim.
PuCCa çok ayıp!
PuCCa çok komik!
PuCCa âşık!
PuCCa beter bişi!
Ve sonunda, paparazziler peşinde koşmadığı halde her şeyi anlattı
PuCCa, aferin, iyi b*k yedin!
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  357
 • ISBN:
  9786054054381
 • Çeviri:
  Ebru Demetgül
 • Yayınevi:
  Okuyan Us Yayınları
 • Kitabın Türü:
. 
20 Oca 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Ya ben bu kitabı hangi kafayla okumuşum ve hatta bu kitabı okumamdaki sebebi ve sonucu bile anlayamamışım dediğim bir eserdir.:) eğlenceli, zaman kaybı denemez ama edebi değeri olan bir eser hiç ama hiç denilemez. Çok bir beklenti içinde olmayan ve boş vakti olan bir okuyucu için ideal bir kitaptır.

Zeynep Y. 
22 Tem 2013, Kitabı okudu, 1/10 puan

Her sayfasında küfür yarışına girilmiş bir anlatımı olan bu kitabın bana kesinlikle hitap etmediğini söyleyebilirim.

büşra koç 
18 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

okuduğumda gülmekten kırıldığım bir kitap kitapda kullanılan üslup kesinlikle bizden biriymiş gibi bir hava katıyor gerçekten 3 günde bitirdiğim ve bitirdiğimde üzüldüğüm bir kitap çünkü tamamen samimi doğal ve içten bir yazar kitabın her sayfasında kendinizden bir parça bulabilirsiniz hatalarımız rezilliklerimiz bizi insan yapan şeyler ve bunu en iyi bu kitapda anlayabiliyoruz

zeynep uzun 
30 Tem 2015, Kitabı okudu, 1/10 puan

Bir umut güzel bir şey çıkar diye okumuştum. Kitapları yarım bırakmayı sevmediğim içinde ilk defa bir kitabı zorla bitirmiştim. Hüsrana uğradım. Bana göre değilmiş ve diğer serilerini de bu yüzden okumak istemedim. Bu kitabı okuyup da kendilerinden bir şey bulanları anlayamayacağım sanırım :)

Yasemin Yavuz 
02 Ara 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Gizlice birinin günlüğünü okuyormuşcasına, rahatsızlık verici bir yandan da karşı konulamaz.Öyle ki kafa boşaltmak için, sıkıntılı zamanda, tebessüm etmeyi bırak kıkır kıkır güldüren her birimizin günlük yaşantısından kesitler bulduğu hikayeler içeriyor.

Hatice Sultan 
11 Şub 09:48, Kitabı okudu, 4 günde, 8/10 puan

Çevremdeki herkesin lise döneminde okuduğu kitap hatta seri..Benimde lime şans eseri geçti kimmiş bu pucca dedim okumaya başladım.Ben kitabı coğu zaman birşeyler öğrenmek için okumam bu da öyle bi kitap tamamen makara.Ben okurken çok eğlendim kullanılan argolar, küfürler bazen fazlaya kaçsada beni çok rahatsız etmedi.sonuçta bir bayanın kendi iç dünyası, düşünceleri anlatılıyor.Kitapta anlatılanlar benim yaşam tarzıma aykırı olsada artık günümüzde olağan sayılar şeyler.Bu neden herkesin okuyup beğeneceğini düşünmüyorum kimilerimiz için aşırıya kaçan bir anlatım ve olay örgüsü olabilir bu nedenle beğenilmeyebilir.

Berfun Berçin 
28 Kas 13:46, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir.Bolca küfür içeren ama aynı zamanda bizden birinin anlatımı.Komik bir kitaptı.neden okuduğumu bilmediğim bir kitap.İkimci kez okuduğum bir kitap.Puccanın kendi hayatını anlattığı bir kitap.Edebi bir eser değil ama vakit kaybı da değil.Keyifli okumalar.

Fatma 
27 Ağu 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bu kitaptada puccanın her zaman olduğu gibi hayatını konu alınmıştır. Sevdiği adam ile yaşadıkları mutlu, hüzülü , sinirli, eğlenceli her anını paylaşmıştır. Hem komik bir dili vardır hem de geçmişinden kalan hüzünlü bölümleri de vardır. Yaşadığı zorlukları kitaba dökerek içini rahatlatmayı seven türden birinin kitabı

Bayan Okur 
14 Oca 15:42, Kitabı okudu, 3 günde, Beğendi, 8/10 puan

Pucca muhteşem eğlenceli bir dille yazmış kendini. Dizüstü edebiyat serisinde bir numarayı hak eden isim kesinlikle pucca dır.

EMRE YAMAN 
04 Eyl 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

Kitap bir ayrılış evresinden sonra yaşananları anlatıyor.Dili sade ve çok akıcı.Keyifli bir anlatımı var.Bazı olayların başımızdan geçmiş olması kitabı okurken ayrı bir zevk veriyor. Serisini okuma fırsatım olmadı ancak kitap beni çok eğlendirdi. Filmini de izlemenizi tavsiye ederim.

3 /

Kitaptan 17 Alıntı

başak 
08 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Kıskançlık çok kötü bir şey ama, kaburga kemiklerimin içinde saklamak istiyorum onu."

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Berfun Berçin 
27 Kas 18:58, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Hani böyle her insanın takıntı haline getirdiği, ille o olsun, Brad Pitt gelse koluna sümüğümü sürmem dediği aşkı vardır ya,ha işte benimki de buydu.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Berfun Berçin 
27 Kas 18:56, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Senin kirpiklerin takma mı?" diye sordu.

"Yok." dedim.

"Ne güzel, aynı oyuncak bebeklere benziyorsun." dedi.

Orda öyle sanırım saatlerce mal pozisyonunda durmuşumdur.

Peki sonra naaptım?

Gittim tuvalete, elimde avucumda ne kadar rimel varsa onlarla boyadım kirpiklerimi. Yetmedi, bir kez bile kullanmadığım kirpik kıvırma aletiyle sıkıştırıp, iyice yukarı dayadım. Şu an o kadar ağırlar ki, üzerlerine resmen Tansaş alışveriş poşetleri koymuşum gibi kapadıkça geri açamıyorum. Hepsinden öte, adım gibi biliyorum, şu anda maymuna benziyorum!

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Berfun Berçin 
27 Kas 18:52, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

En acısı da sanırım yokluğumun onlara bir faydasının olmayışı. Varlığım olsa da olur, olmasada...

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
Tuncay YILDIRIM 
 09 Ara 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

biliyorum
Arasam, biliyorum açmayacak ya da açıp kalbimden geçen her şeyi bozacak. Dönsem , biliyorum özlediklerim aynı olmayacak.Başlasak, biliyorum birbirimizden daha çok nefret edecegiz. Bu kadar şeyi biliyorum ama soluk borumu kesip,burnumun ucunda oluşan sızıya dönüşen hissi ne yapacağım bilmiyorum.

Küçük Aptalın Büyük Dünyası, PuccaKüçük Aptalın Büyük Dünyası, Pucca
2 /