Küçük Mucizeler Dükkanı Blossom Street Serisi 1

7,6/10  (395 Oy) · 
2.059 okunma  · 
302 beğeni  · 
10.583 gösterim
Kitapları bütün dünyada 140 milyondan fazla satan ve birçok dile çevrilen Debbie Macomber, yürek ısıtan romanlarıyla şimdi de Türkiyede..

"Artık o eski tasasız kız değilim. Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim... Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların karşılıklarının olduğunu öğrendim..."

Hayatın içinden dört güçlü kadın...
Küçük mucizeler, büyük umutlar
Ve dostluğun iyileştirici gücüne dair sımsıcak bir hikâye...
Bu kitapta mutlaka kendinizden bir şeyler bulacaksınız!
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2011
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786055420314
 • Orijinal Adı:
  The Shop On Blossom Street
 • Çeviri:
  Ozan Aydın
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:

Bu kitabı satın aldıktan ancak altı ay sonra okuyabilmiştim ve diğer dört kitabını halen okumadım.Kitapta örgü üzerine söylenmiş sözler falan da var her bölümün başında. Ondan sonra ise farklı hayatları olan dört karakterin (Lydia,Jacqui,Alix ve Carol) -başka yoktu herhalde- bir noktada buluşmalarını ve paylaştığı şeyleri konu ediyor. En çok da Carol ve eşinin çocuk sahibi olmaktaki zorluklarına üzülmüştüm. Lydia'nın güçlü kalmak için motive edici sözleri de güzeldi. Örgü birnevi stres atma aracı da diyebilir miyiz acaba? Biz de mi öğrensek ne yapsak. :)

Ferah 
30 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Çeşitli kesimlerden insanların umutları, dertleri ve beklentilerinin tesadüfen bir örgü örme dükkanında birleşmesi.. Her anlatılan hayat hikayesi ayrı bir roman sunumunda...

Nilufer 
14 Ara 2015, Kitabı okudu, 5 günde, Beğendi, 9/10 puan

Çok akıcıydı ve bazı bölümlerinde gerçekten etkilendim.Birbirlerinden tamamen farklı dört kadının Küçük Mucizeler Dükkanı'nda kesişen yolları ve sorunlarını çözmeleri.Anlatımı güzel ve samimi diyebilirim.

Kitapçıdan alırken kitapçı biraz garipsedi. Genelde genç öğrenci bayanlar alıyor dedi. Aldım okudum, çok beğendim. Sıcacık bir kitap. Farklı hayatları bir örgü dükkanında birleştiren, olayların akıcı olduğu bir roman. Kapağını da çok beğenmiştim.

Sevgi Sertel 
10 Nis 22:23, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Çok çok keyifli bir kitap :-)
4 farklı karakterde kadın ve onların birbirinden çok farklı hayatları...
Pes etmemenin ve mücadelenin önemini vurguluyor, ve bu tür kitaplar pozitif enerji yaratıyor :-) ben çok sevdim..
Tavsiye ediyorum...

elif karabulut 
05 Eki 14:19, Kitabı okudu, 95 günde, Beğendi, 10/10 puan

Hayatın içinden dört güçlü kadın. Küçük mucizeler, büyük umutlar. Kendinizden bir şeyler bulacaksınız. Yaşanan her günün ne kadar değerli olduğunu öğrenmiş oldum.

şule uzundere 
25 Oca 23:51, Kitabı okudu, 10 günde, 8/10 puan

Yazarın kitaplarını birçok defa gördüm ama hiç ilgimi çekmediği için almamıştım. Geçtiğimiz aylarda A-101’de çok uygun fiyata satılınca bir şans vermek istedim. Markette sadece Küçük Mucizeler Dükkânı kalmıştı ben de onu aldım. Şansıma serinin ilk kitabını almışım :-) Beklentimi düşük tuttuğumdan mı bilmiyorum kitabı severek okudum. Tabii ki bir edebiyat şaheseri değil ama zevkle okunan, insana umut veren bir kitap. Kitapta birbirinden farklı dört kadının değişmelerini ve aralarındaki dostluğu okumak hoşuma gitti. Hafif bir şeyler okumak isterseniz tavsiye edebilirim.

ela demir 
21 Eki 2015, Kitabı okudu, 4 günde, 7/10 puan

4 farklı kadının birbirleriyle dostluk kurmasını ve belki de birbirlerinin yaralarına merhem olmasını anlatan roman. Kitap çok akıcı, genelde basit cümleler kullanılmış, ağır betimlemeler veya psikolojik tahliller yok. Bu yüzden kitap çok çabuk bitiyor. Karakterleri sevdim ama en çok Lydia ve Carol'un hikayesi hoşuma gitti. Yer yer duygulandığım, yer yer de mutlu olduğum sımsıcak bir hikayeydi. Kitap bana hayatta ne yaşarsak yaşayalım hayallerimizden vazgeçmememiz ve ne olursa olsun sevdiklerimiz i kaybetmemek için mücadele etmemiz gerektiğini öğütledi. Okumanızı öneririm :).

Gece 
14 Ağu 21:11, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 7/10 puan

Kitapta aldığım mesaj asla vazgeçme ve sevdiklerin var oldukça kimsenin seni yıkamayacağıydı çünkü Lydia kansere kaç kere yakalanmıştı ama o sevdiklerinin desteğiyle kanseri yenmişti ve dükkanına gelen müşterileriyle bir aile olmuştu yazar kitaba yerinde bir isim vermişti o dükkan herkesin mucizesiydi.

Özgenur 
 01 Nis 21:41, Kitabı okudu, 8 günde, Beğendi, 10/10 puan

Her zaman insanların hayatlarının birbirine bir şekilde bağlı olduğunu düşünmüşümdür bu kitapta da bunu çok net bir şekilde görebilirsiniz.örgü örmek bazi insanlar için sıradan bir eylem olsa da bazıları için kitap okumak gibi huzur vericidir.ben siradan olduğunu düşünenlerdenim hic basina geçip denemediğim için belkide ama annem huzuru bulanlardan bu kitabin içinde annemi bulacagimi düşünürken aslında kendimden bir parca buldum bu kitabi bitirdikten sonra her zaman orgu örürken izlediğim anneme bu sefer daha farklı bakmaya basladim ve anladimki bana basit gelen o eylem aslında çok derin anlamlar yukluyormus meğer annem orgu örmüyorda ruhunu ilmek ilmek yeniden inşa ediyormus bunu fark edince bu kitaba bir kez daha en içten dileklerimi yolladim eminim sizde benim gibi kendinizi bulacaksiniz bu kitapta ve yazarin bu serisinde şimdiden iyi okumalar dilerim huzuru her sayfasında hissetmeniz dileğiyle hoscakalin :)

Kitaptan 48 Alıntı

Neslihan Cayirci 
08 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

Otuz yaşında bir kadın olabilirim ama, kız çocuklarının annelerine olan ihtiyacının hiçbir zaman sonlanmayacağını biliyorum.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 130)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 130)
Aysel 
06 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Acılar içindeydim ve çığlık atmamak için kendimi zor tutuyordum. Her nefesi dikkatlice aldığım, yaşama tutunmaya çalıştığım günler geçirdim.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
Berfun Berçin 
04 Mar 08:32, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Örgü örmek;verdiğiniz emeklerin sonucunda sizlere işe yarar,sevgi dolu,sıcacık bir elişi sunan rahatlatıcı ve huzur verici bir yaratıcılık işidir."-Meg Swansen

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 179 - Martı Yayınları)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 179 - Martı Yayınları)
Damla Kasapoğlu 
17 Şub 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Yaşadığım her günün değerini biliyorum. Çünkü; hayatın ne kadar değerli olduğunu öğrendim. Hiçbir şeyi, özellikle de hayatı hafife almaz oldum. Artık hiçbir günümü boşa geçirmiyorum. Çektiğim acıların bir karşılığı olduğunu öğrendim..

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
Nermin Hussein 
27 Oca 12:57, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 9/10 puan

"Aptalca kiskancliklarina ayiracak vaktim yok.Bana kizmak istiyorsan,istedigin kadar kiz.Ama benim yapacak daha iyi islerim var."

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 295)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 295)
Berfun Berçin 
 05 Mar 19:49, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Örgü örmek bir hobidir. Nefes alın, rahatlayın ve eğlenmeye bakın."-Donna Druchunas

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 467 - Martı Yayınları)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 467 - Martı Yayınları)
Berfun Berçin 
04 Mar 13:37, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Örgü örecek kadar sabrı olmadığını söyleyenler,örgü örerek hayatlarında en büyük değişimi tadacak olanlardır."-Sally Melville

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 249 - Martı Yayınları)Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber (Sayfa 249 - Martı Yayınları)

En çok istediğim şey normal olmak, en büyük korkum ise; normalin ne olduğunu anlayamaz hale gelmekti.

Küçük Mucizeler Dükkanı, Debbie MacomberKüçük Mucizeler Dükkanı, Debbie Macomber
5 /