Küçük Siyah Elbise

7,0/10  (7 Oy) · 
11 okunma  · 
7 beğeni  · 
557 gösterim
Bu küçük siyah elbiseyle ilgili bu kadar büyüleyici olan sey nedir?

Annemin apar topar hastaneye kaldırılmasından önce üzerine bu elbiseyi giymesinin bir sebebi olmalı. Hele ki, simdi Blue Hills'e dönmüş ve teyzemle ilgili annemin yıllardır benden sakladığı şeyleri öğrenmişken, bu işin peşini kolay kolay bırakamam.

Yıllar önce iki kız kardeşin arasını açan, insanlara hiç ummadıkları anlarda yepyeni yollar sunan ve ailemizin kadınlarını garip bir kaderle birbirine bağlayan şey bu siyah elbise olabilir mi?

Gerçekleri öğrenmem için önce onu giymem gerek…

"Minik siyah bir elbisesi olmayan kadının gelecegi de yoktur."
-Coco Chanel-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2013
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786056403446
 • Orijinal Adı:
  Little Black Dress
 • Çeviri:
  Mehtap Gün Ayral
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
09 Ara 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 8/10 puan

Toni doğup büyüdüğü kasabadan ve ailesinden genç bir kızken ayrılır. Kendi ayakları üstünde durmak ve kendini kanıtlama çabası sonuç verir ve düğün organizasyon şirketi kurar. Fakat onun, kendisini terk ettiği düşüncesine daha fazla dayanamayan annesi Evie 'nin geçirdiği felç sonucu, Toni kasabaya döner.
Toni'yi kasabada sırlarla dolu geçmişi, hayalini kurduğu geleceği ve mucizelerle dolu 'Küçük Siyah Elbise' beklemektedir.
Sıkmadan okunan, alışılmış gibi görünen fakat ilginç kurgusuyla, hoş güzel bir kitap olmuş.
Yine de sonu daha uzun ve detaylı olabilirdi, sanki aceleye gelmiş. Bir de karakterin yaşları, üstlendirildikleri roller için büyük olmuş. Gözünüzde canlandıramıyorsunuz. 71 yaşındaki kadın merdiveni sarkıtıp, çatı katına çıkabiliyor. Ondan bir kaç yaş küçük diğer bir kadın evde hizmetçilik yapıyor. Diğer karakterler içinde bu gibi şeyler söyleyebilirim.
Fakat sonuç olarak, yaş olayına takılmadan okuyunca beğendiğimi söyleyebilirim.

Ve yine yeniden 1000kitapta görüp ardından sahafta karşılaştığım gördüğümde o an ne görsem bu kadar Mutlu olmazdım dediğim ve performans ödevlerinden ve sınavlardan yoksun bir haftada bir solukta bitirdim ... Her neyse güzel bir kitap fakat sonu aceleye gelmiş gibi oldu birde her şey baştan belliydi keşke biraz gizem olsaydı .kitap bölümlerden oluşuyor bir evie bir toni nin ağzından ve hiç bir kopukluk yaşamıyorsunuz ama bana kalırsa annabella çok fedekarlıklar yapıyor ve haksızlığa uğruyor gibi tabii siz okuyup siz değerlendirin birde kitaplığınızda bulunmalı diye düşünüyorum iyi okumalar ☺️

Kitaptan 2 Alıntı

Ülkü Ciner 
 08 Ara 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Vazgeçmek
"Boğulurken yüzmeyi öğrenmek büyük irade ister," derdi babam. "Zayıf insan vazgeçer."

Küçük Siyah Elbise, Susan McBride (Sayfa 53)Küçük Siyah Elbise, Susan McBride (Sayfa 53)
Ülkü Ciner 
09 Ara 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

"...bu yüzden sevgilim, inanılmazdır birinin unutulmaz olması, benim de unutulmaz olduğumu sanması..."

Küçük Siyah Elbise, Susan McBride (Sayfa 195 - Nat King Cole - Unforgettable(Unutulmaz))Küçük Siyah Elbise, Susan McBride (Sayfa 195 - Nat King Cole - Unforgettable(Unutulmaz))