Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali

9,7/10  (96 Oy) · 
275 okunma  · 
100 beğeni  · 
3.977 gösterim
Hazırlayanlar

Prof. Dr. Hayrettin KARAMAN
Prof. Dr. Ali ÖZEK
Prof. Dr. İbrahim Kafi DÖNMEZ
Prof. Dr. Mustafa ÇAĞRICI
Prof. Dr. Sadrettin GÜMÜŞ
Doc. Dr. Ali TURGUT
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  633
 • ISBN:
  9789753895408
 • Yayınevi:
  Türkiye Diyanet Vakfı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurten Ulaba 
31 Oca 23:03, Kitabı okudu, 276 günde, Beğendi, Puan vermedi

Okuduğumuz kitapların yaşantılarımızın her türlü açıklaması kuranı kerimin mealinde mevcuttur. Mutlaka herkesin okuması gerekir. kadar çok kitap okudum ama bütün aradıklarım bildiklerimi Kuran-ı Kerimin mealinde buldum. Eğer İslamiyet'i tanımak bilmek yaşmak istiyorsan , birkaç yazarın açıklamalı meali okumak gerekiyor. Anlaşılmayan konularda tefsirlere bakmak lazım. İnsan olarak toplum olarak Kuran'ın yol göstermesine ışığına ihtiyacımız var. Bir kez okudum ikinci kez de yarıya kadar okudum. Ve özellikle altını çizerek okuyorum. Demokrasiyi laikliği kuranda bulacaksınız. Allah diyor ki size akıl verdim aklınızı kullanmazsanız üzerinize pislik yağdıracağım. Üzerimize o Allah'ın zulmü yağmaya başladı. Aklı başında olan ,sağduyulu insanların bütün dinlerin kitabını ve doktrinlerini okuduğunda içeriğin aynı ama metotların ibadet ediliş şekillerinin farklı olduğunu görecektir. Bu kıyımlar zulümler ve emperyalizmin oynadığı oyunlar insanları kandıramayacaktır. Din tacirleri iflas edecektir. Tek çaremiz okumak, okumak, başka yol yok .Okuya okuya doğru yolu bulacağız insanları seveceğiz .Herkesin inancına ve kutsal değerlerine saygı duyacağız. .O zaman cennete gitmek için ahreti beklemeyeceğiz, dünya da cenneti yaşayacağız yaşatacağız. Çok mu zor aklını zekanı kullanman, vücudun kadar ruhunu da beslemek. Tek sorunumuz sevgi eksikliği maneviyattan uzaklaşmamız.

ebruli 
24 May 2015, Kitabı okumadı

Anonim'in Biyografisi
Yaratıcısı bilinmeyen eserlerdir.

Yukarıda ki 1000 kitabın anonim tanımlaması ve anonim eserlerin başında Kuran-ı Kerim ve Açıklamalı Meali geliyor.

Merak ettim de Kuran-ı Kerimi yollayan mı bilinmiyor yoksa meali yazan mı..!

Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır mealinde anonim yazmıyor inşAllah bu mealde en yakın zamanda düzeltilir.

Kaf_H_Kef 
24 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

ALLAH ın lafsı ne kadar da muhteşem belki biz dilini bilmediğimiz için anlayamıyoruz ELHAMDULILLAH allah razı olsun meali var. bütün herkesin okuması DUAlarıyla...

Sevil Ersoy 
06 May 2014, Kitabı okumadı, Beğendi, 10/10 puan

Ölmeden önce okunması farz olan kutsal kitabımız.

Kâmil 
17 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Tefsiri ile birlikte okudum. Niçin okumamazı istemediklerini de çok iyi anladım. Allah öyle basit ve yalın bir dille vahyetmiş ki aklıselim bir insanın anlamamasına imkan yok. Kulu ile arasına girenleri Allah kahretsin... Başka hiçbir şeye ihtiyaç yok. Müslümanlık için müslüman kanı dökenler Kuran'ı okumamış cahil insanlar. Allah onlardan korusun.

Fatma Subaşı 
04 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

En çok okunan kitap olmayışı ne kadar üzüntü verici. İnsanlar kendilerini güldüren, eğlendiren kitapları okurken hayatlarını adamaları gereken kitaptan mahrumlar. Nefs Nefs Nefs...
Arapçasını okumayın. Ama mealini en az bir kez okuyun. Okuyun ki uyanın...

Ebru DURAN 
12 May 11:53, Kitabı okudu, 244 günde, Beğendi, 10/10 puan

Henüz okuma aşamasındayım, sindire sindire okuyorum ve Allah nasip ederse tekrar daha detaylı okuyacağım. Herkes kendi dininin kitabını okumalı. Son ve Hak din İslam'a mensup biri olarak bu zamana kadar okumadığım için utanıyorum. Ama yaşam sürdükçe hiçbir şey için geç değildir.

Kafka Tamura 
05 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kur'an-ı Kerim'i Arapça okuyoruz fakat ne kadar anlıyoruz?Yaratanın gönderdiği kitabı anlamakla sorumluyuz.O halde milyonlarca kez okumamız gereken bir Hakikat olduğundan hemfikir olmalıyız.Okuyalım,okutalım...

Melike Koyaş 
06 Ara 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Müslüman olupta okumayanlarin sayisi o kadar fazla ki, uzucu…

özgür oflaz 
27 Ara 2015, Kitabı okumayı düşünüyor, Beğendi, 10/10 puan

Kitaplar Kitabı..Kitapların üzerindeki kitap..Bir daha yazılamayacak kitap..Evrenin ve aklın kitabı..Vicdanın kitabı..İnsan-ı Kamil'in kitabı..Kur'ân-ı Kerim..

2 /

Kitaptan 88 Alıntı

Ankebût Suresi 2. Ayet/20. Cüz

اَحَسِبَ النَّاسُ اَنْ يُتْرَكُٓوا اَنْ يَقُولُٓوا اٰمَنَّا وَهُمْ لَا يُفْتَنُونَ

İnsanlar, denenip sınavdan geçirilmeden, sadece “İman ettik” demekle bırakılacaklarını mı sanıyorlar?

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet VakfıKuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı
Ömer 
28 Haz 2015, Kitabı okuyor, Beğendi

Kim nefsinin bencil tutkularından korunursa; işte onlar, kurtuluşa erenler olacaklardır.

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı (Teğabün Suresi - 16)Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı (Teğabün Suresi - 16)

Ey Muhammed! De ki: “Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir.”

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı ((En'am 162))Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı ((En'am 162))

De ki: «Kendinizi hiç düşündünüz mü, Allah'ın azabı size gelse veya kıyamet vakti gelse, Allah'tan başkasına mı yalvarırsınız? Eğer sözünde doğru kimselerseniz cevap verin».
Doğrusu yalnız O'na dua edersiniz. O dilerse yalvardığınız belayı üzerinizden kaldırır ve o an O'na koştuğunuz ortakları unutursunuz. Enam 40 - 41

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, AnonimKuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Anonim

Andolsun ki sizi biraz korku ve açlıkla; mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltmekle sınayacağız. Sabredenleri müjdele!

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı (Bakara 155)Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Türkiye Diyanet Vakfı (Bakara 155)

''...Gerçek şu ki, kişi Allah'a karşı duyarlı ve bilinçli olmaya çalışır ve güçlüklere göğüs gererse, (bilsin ki,) Allah iyilerin emeklerini boşa çıkarmaz!”

Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Anonim (Yusuf 90)Kuran-ı Kerim Açıklamalı Meali, Anonim (Yusuf 90)

Kitapla ilgili 1 Haber