Labirent: Alev Deneyleri Labirent Serisi 2

8,7/10  (151 Oy) · 
354 okunma  · 
129 beğeni  · 
2.644 gösterim
Labirent bulmacası çözülünce her şeyin sona ermesi gerekiyordu…
Thomas, Labirent'ten kaçışın tüm Kayranlılar için özgürlük anlamına geldiğini düşünmektedir. Fakat İsyan'ın işi henüz bitmemiştir. İkinci Aşama daha yeni başlamıştır: Alev Deneyleri.

Kural yok. Yardım yok. Ya başarırsın ya ölürsün.
Güneş ışınlarından en fazla etkilenen bölge olan Alev'i geçmek için iki haftaları vardır ve İsyan, işlerini zorlaştırmak için karşılarına binbir türlü tehlike çıkarmaya hazırdır.

Arkadaşlıklar sınanacak. Sadakat sorgulanacak. Hiçbir şey kesin değil!
Kayranlılar önlerine çıkan tüm tehlikelerle yüzleşmeye hazır olsalar da kurtuluşun tek yolu diğerlerini yok etmekten geçiyor olabilir.

"Nefes kesici, sinematografik bir macera."
-Publishers Weekly-

 "İlk kitabı sevenler bu nefes nefese maceranın da esiri olacaklar."
-Children's Literature-

"Bu heyecan dolu kitaptaki ahlaki ikilemler ve ölümcül bir ortamda hayatta kalmaya çalışan çocuklar, hikâyeyi daha da etkileyici bir hale getiriyor."
-VOYA-

"Gerçekte neler olduğunu anlamaya çalışan karakterlerle okuru da meraka sürükleyen bu devam kitabında heyecan hiç sönmüyor.
Son ana kadar kalbiniz sıkışacak."
-Kirkus Reviews-

"Müthiş bir macera; sürükleyici, zekice."
-Newsday-
cansu tok 
04 Şub 08:38, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitabın etkisinden 2 gün kurtulamamistim mükemmel bir kitap daha önce filminde izlemiştim

Hakan Aktaş 
24 Nis 19:08, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Labirent serisinin ikinci kitabı. Her anı okuyucuyu içine çeken müthiş bir anlatımı var. Okurken bir sonraki aşamada ne olacağını tahmin etmek oldukça zor. Bu zorluk okuyucuyu içine çekecek şekilde güzel. Elimden bırakmadan bir günde okuduğum süper bir kitap. Tavsiye edeceğim ve en kısa zamanda kütüphaneme kazandıracağım bir seri. Herkese keyifli okumalar.

Ece Hasgül 
14 Tem 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bu kitapta aşk üçgenine, hatta belki de dörtgenine (?) rastlamak beni çok üzdü açıkçası. Yani, ciddi misiniz? Tam bir şeye cevap bulduk derken öbür sayfada bunun oyun olduğu söyleniyor. Resmen çıldırdım yahu.
Ilk kitapta da olduğu gibi Minho ve Newt favori karakterim olma onurunu başkalarına kaptırmadılar. Thomas, Brenda ve Harriet onların arkasında sıralanıyor.
Son birkaç şey eklemem gerekirse; Aris, ayıp ettin beni kaybettin. Brenda, "telepatik konuşma külübü"ne hoş geldin. Umarım yolun Teresa gibi, sonun Rachel gibi olmasın.
Chuck zombi olarak geri dönebilirdi, sorun olmazdı bence :D

Gülsüm Büyükkılıç 
06 Şub 20:11, Kitabı okudu, 1 günde, 9/10 puan

Serinin 2. Kitabı hiç başından kalkmadan bir çırpıda bitirecek kadar heyecanlıydı. İnanılmayacak bir şekilde kitabın içinde buluyorsunuz kendinizi.Thomas'ın, Newt'in ,Minho'nun yerine kendinizi koyuyor,onların hissettiklerini hissediyorsunuz .Ve yeni yeni sorular ekleniyor sorularınız üzerine. Kitabın hayranlarının Sineklerin tanrısı , açlık oyunları ve Lost'un karışımı olduğunu söylediklerinden daha da ileri de bi kitap...Üçüncü kitabını merakla okuyacağım. Bu arada filmini kitabı okuduktan sonra izledim. Kitaba benzer yerleri olsa da aslında kitaba bağlı kalınmamış. Filmi ayrı kitabı ayrı değerlendirmek gerek bence.Ayrıca distopik kitaplar arttıkça insan endişeye düşmüyor değil.

Elif Şulenur AYAZ 
30 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Ara ara, özellikle sonlara doğru, nefes kesici bir hal aldığı doğrudur, efenim. Ama birinci kitaptan sonra bu kitap biraz tuhaf geldi. Sanki böyle yazar İSYAN'a karşı bir şeyler yapmak istemişti birin sonunda. Sonra birisi onu bu fikrinden vaz geçirmiş de zar zor kıvırmış gibi hissettim. buna rağmen iyiydi.

Duygu Kr 
18 Nis 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Hızlı bir girişle daha ilk bölümden başlıyor kitap kendini okutmaya.. Bu sefer tamam derken, durmadan yeni bir olayın içerisinde buluyor insan kendini.. Cevapsız kalan sorulara rağmen, gizem kaybolmuyor ve bir an önce kaldığın yerden devam etmek istiyorsun. Şimdi gelsin 3. kitap!

Zeliiha 
01 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Tam ulaşaklar derken hep bir sorun daha çıkıyor ve yeni maceralara gidiyor.Mükemmeldi.Ordan oraya sürüklendim ve çok gerildim gerçekten bi türlü ulaşamadılar diye. Bu his harikaydı. 3. kitabını alacağı en kısa zamanda:))

Tuğba Onat 
04 Nis 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Okuyup bir günde bitirdiğim bir kitap çok heyecanlı devam ediyor ve şuan 18 Eylül'deki filmini izlemek için gün sayıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim arkadaşlar

Beyza Alan 
27 Haz 15:33, Kitabı okudu, 4 günde, 8/10 puan

James Dashner kaleme aldığı her sayfada farklı duygular hissettiriyor. Kitabı okurken bir yandan endişe duyup bir yandan mutluluk duyabiliyoruz. Yarattığı her karakterle derin izler bırakıyor. Yine ilk kitapta olduğu gibi kitabın o kurgusunu hissetmemi sağladı. Sanki olayları bizzat yaşıyordum.
İlginç olan yanı ise bu kitap "Ölümcül Kaçış"dan farklı bir olay örgüsüyle yazılmıştı fakat iki kitap da birbiriyle bağlantılıydı.
Soluksuzca okuduğum bu kitap adeta beni büyüledi. Okumanızı tavsiye ederim.

3 /

Kitaptan 24 Alıntı

Ecem 
28 Mar 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"İyi misiniz?" diye sordu Minho sonunda.
Thomas homurdanarak evet dedi ve Newt, "Cehennemde olduğumuza eminim. Buraya hep senin geleceğini düşünmüştüm Minho, benim değil." diye karşılık verdi.

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 103)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 103)
Melike Sezer 
16 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Bence de. Çok üzgünüm. Beni affetmekte zorlandığını biliyorum."
"Sen olsan farklı mı davranırdın?"
"Hayır. Bunu bir şekilde kabullendim sayılır. Seni kurtarmamın bizim yaşayabileceklerimi kaybetmemize değdiğini."

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 348)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 348)
Metin Özdemir 
11 Kas 12:35, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

''Sonunda kazanan her zaman Işıl olur.Mantıklı olma yetini, sağduyunu, merhamet duygunu yitiriyorsun.İnsanlığını kaybediyorsun.''

Labirent: Alev Deneyleri, James DashnerLabirent: Alev Deneyleri, James Dashner

Rahatladı. Artık güvendeydi, kurtarılmışlardı ve bu yatakhaneye getirilmişlerdi. Artık endişelenmeyecekti. Izdırap Verenler yoktu. Ölüm yoktu.

Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 7)Labirent: Alev Deneyleri, James Dashner (Sayfa 7)
Metin Özdemir 
11 Kas 12:34, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Artık doğru ya da yanlış olduğunu düşünmüyorum.
Yalnızca korkunç ve daha az korkunç var...

Labirent: Alev Deneyleri, James DashnerLabirent: Alev Deneyleri, James Dashner
3 /