Limitsiz Yaşam

9,5/10  (4 Oy) · 
10 okunma  · 
8 beğeni  · 
1.080 gösterim
"Hayatımda sınırlara yer yok benim! Sizlerin de zorluklar karşısında sınır tanımadan cesurca ilerlemesini istiyorum. Kitabımda yapacağımız bu yolculuğa başlamadan önce şunu bilmenizi isterim; Sınırları olmayan bir yaşam için ne kola ihtiyacınız var, ne de bacağa. İhtiyacınız olan tek şey sınırları olmayan bir akıl...
-Nick Vujicic-

Bir kolunuz olmasaydı diğeriyle idare edebilirdiniz, ya ikisi birden olmasaydı?!

Bir bacağınız olmasaydı diğeriyle yürümeye çalışırdınız, ya ikisi birden olmasaydı?!

Peki, ya bacaklarınız ve kollarınız tamamıyla olmasaydı ne yapardınız?!

Nick Vujicic, "Ne kola ne de ayağa ihtiyacın var, yalnızca sınır kabul etmeyen bir akıl yeterlidir" diyor.

İnsan hayatında sorunlar kaçınılmaz olarak sürekli var olacaktır. Önemli olan bizi sınırlandıran hayatın dayatmalarına rağmen mücadele edebilmektir. Nick, bu mücadeleyi fiziksel sınırlarına rağmen nasıl verdiğini takdire şayan bir yaşam tarzıyla gözler önüne seriyor.

Fiziki imkânsızlıklara meydan okurcasına sörf yapmak, golf oynamak ve yüzmek gibi hobilere sahip olan yazar elinizdeki eserde yaşamın sınırlara sığmayacak kadar büyük bir nimet olduğunu savunuyor. "Nasıl olur da kolları ve bacakları olmadan yaşıyor ve hayata böylesi bir tutkuyla bağlanabiliyor?" diyorsanız buyrun birlikte göz atalım.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2012
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786055394332
 • Çeviri:
  Serap Altuğ
 • Yayınevi:
  Mihenk Kitap
 • Kitabın Türü:
Esengül Ersoy 
 27 Ağu 13:09, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kişisel gelişim kitapları karşıtı biri olarak bu kitabı okumamın sebebi; Nick Vujicic'dir. Onunla ilgili resimleri ve yazıları sosyal medyada gördükçe daha da merakım artmış, bu kitabı ise burada görmüştüm. Dediğim gibi kişisel gelişim kitaplarını sevmesem de, onun kitabını biyografik bir kitap olarak okudum.

Pokomeliya hastalığına yakalanan bir bebeğin, anne karnındaki görüntülerinde gayet sağlam gözükmesi çok garip gelmişti okuduğum ilk sayfalarında. Doktorlar bu duruma çok şaşırmış, ailenin haberi yok. Nick Vujicic, böyle bir ortamda dünyaya gelir.

Ailesine yük olduğunu düşünüyor, normal bir okula gittiği için sürekli iğneleyici sözlere ve bakışlara kurban gitmiş. 10 yaşındayken intihara teşebbüs ettiğinde hayatı seçmiş; inanmış, başarmış, dünya çapında milyonlara ulaşan insanlar karşısında konferanslar vermiş.

Sokakta, okulda, bir kurumda ya da herhangi bir yerde kolsuz veya bacaksız birileriyle karşılaştığımızda üzülüyoruz, dile getiremiyoruz düşündüklerimizi. Empati yapmadığımız için sadece üzülmekle yetiniyoruz.

Nick, kitabında karşılaştığı bir duruma yer veriyor. Yurtdışındayken karşılaştığı 2 buçuk yaşlarındaki bir çocuğun kendisine sarılması. Nick, onun sarılışını hiç unutmadığını dile getiriyor. Çocuk, ellerini belinde birleştirerek sarılıyor Nick'e. 2 buçuk yaşındaki bir çocuğun empatisiyle karşı karşıyayız. Biz ne yapıyoruz peki! Teselliler, boş sözler, sahte bakışlar ve sahte ağlamalar.

'Her zaman başıma gelen şeylerin olumlu yanlarına bakmayı sevmişimdir. Hep de yargılayıcı bakışlarla karşılaştım.' Nick de aynısını söylüyor. Başınıza ne geldiyse olumlu düşünün, avantaja çevirin. Her şey sizin elinizde.

Bence kesinlikle okumalısınız. Nick Vujicic'den çok şey öğreneceksiniz.

Merve Kocatürk 
29 Ağu 15:29, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Olduğu hayatta mutluluğu yakalayamayan huzuru bulamayan dostlar muhteşem bir hayat hikayesi buyrun okuyun. Hem şükrü hem mutluluğu yakalamayı öğrenin.

Kitaptan 6 Alıntı

Sınırları olmayan bir yaşam için ne kola ihtiyacınız var, ne de bacağa. İhtiyacınız olan tek şey sınırları olmayan bir akıl...

Limitsiz Yaşam, Nick VujicicLimitsiz Yaşam, Nick Vujicic
Aynur 
15 Tem 09:24, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bak oğlum, her insan varacağı yere aynı yoldan gitmez değil mi? Yani herkesin kendine göre bir yolu vardır, kimisi otobanı kimisiyse patikayı seçer. İnsan dediğimiz şeyse dünyaya bir hediye olarak gelir. Hediyenin içinde ne olduğunu bilemeyiz öyle değil mi ? O zaman bu hediyeyi açmak sana kalmış. Gerçekten zamanını neye harcamak istiyorsan, neyde mutlu olacağını düşünüyorsan onun için çalış. Sen çalıştığında muhakkak karşında bunu fark edecektir.

Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 42)Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 42)

Kaç kere denediğiniz değil, nasıl bitireceğiniz önemlidir.Sınırları olmayan bi yaşam için ne kola ihtiyacınız var, ne de bacağa.İhtiyacınız olan tek şey, sınırları olmayan bir akıl.

Limitsiz Yaşam, Nick VujicicLimitsiz Yaşam, Nick Vujicic
Aynur 
14 Tem 15:32, Kitabı okudu, 8/10 puan

Yaratıcının bu çocuk hakkında belli ki bir planı var ve bunu da zaman ortaya çıkaracak.

Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 26)Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 26)
Aynur 
15 Tem 19:17, Kitabı okudu, 8/10 puan

Yarının sefasını sürmek için bugünün cefasını çekmek gerekir.

Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 64)Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 64)
Aynur 
16 Tem 18:33, Kitabı okudu, 8/10 puan

Bazen belalar insanın iyiliğine bakmadan gelir. Kolaylıklar içinde doğmak insanın içindeki iyiliği köreltebilir. Bu yüzden sendeleyip düştüğünüzde aldırmayın

Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 44)Limitsiz Yaşam, Nick Vujicic (Sayfa 44)