Los Angeles Yolu Arthur Bandini Destan #2

7,7/10  (3 Oy) · 
13 okunma  · 
1 beğeni  · 
417 gösterim
Her sabah bu duyguyla kalkıyordum yataktan. Şimdi kendime bir iş bulmam lazım, lanet olsun. Kahvaltı ediyor, kolumun altına bir iktap yerleştirip ceplerime kalem doldurduktan sonra kapıdan çıkıyordum. Merdivenden indiğim gibi kendimi dışarı atıyordum. Bazen sıcak oluyordu hava, bazen soğuk, bazen sisli, bazen açık. Koltuğumun altında kitapla iş aramaya çıktığım için önemi yoktu havanın...
 • Baskı Tarihi:
  2004
 • Sayfa Sayısı:
  186
 • ISBN:
  9789752810297
 • Orijinal Adı:
  The Road to Los Angeles
 • Çeviri:
  Avi Pardo
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:
Oblomov 
17 May 10:06, Kitabı okudu, 2 günde, 7/10 puan

Arturo Bandini dörtlemesinin ikinci kitabı Los Angeles Yolu. Los Angeles Yolu aslında yazarın 1933 yılında yazdığı ama ancak 1985 yılında yayınlanabilen ilk kitabı. Bu kitap da Arturo Bandini ergen yaşlarda ve yazar olma hayalleri kuruyor. John Fante'nin gerçek hayatta yaptığı gibi bir balık fabrikasında çalışıyor ve her fırsatta Nietzsche, Schopenhauer gibi filozofları okuyor. Balık fabrikasından önce çalıştığı markette tuvalette Nietzsche okurken yakalanıyor patronu tarafından ve kovuluyor. Kitapta özellikle cahillikle ve yobazlıkla suçladığı kız kardeşiyle girdiği tartışmaların yer aldığı bölümler insanı gülümsetiyor. Daha önce okumuş olduğum Toza Sor ve Bahara Kadar Bekle Bandini kadar beğenmesem de Bandini severlerin okuması gerekir diye düşünüyorum.

Kitaptan 2 Alıntı

Özgün Erbulan 
23 Şub 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Gözlerimiz buluştu, gülümsedi; bakmak istiyorsan bak, yapabileceğim bir şey yok, ama yüzüne bir tokat yerleştirmeyi isterdim doğrusu, diyen bir gülümseme.

Los Angeles Yolu, John Fante (Sayfa 10)Los Angeles Yolu, John Fante (Sayfa 10)
Özgün Erbulan 
23 Şub 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Evet seyirciydim. Hayat bir sahnedir. İşte sana bir dram dostum Franklin, eski dost, eski çorap; erkeklerin yüreğinde yatan dram bütün çıplaklığıyla.

Los Angeles Yolu, John Fante (Sayfa 47)Los Angeles Yolu, John Fante (Sayfa 47)