Mahşer

8,5/10  (15 Oy) · 
67 okunma  · 
15 beğeni  · 
975 gösterim
Çanakkale’den harp yorgunu bir gazi olarak İstanbul’a dönen Nihad’ın hayata dönüş yolunda karşılaştığı engeller ve yaşadığı hayal kırıklıkları… Vapurdan inerken duyduğu özlemin uğruna savaştığı değerlerin ayaklar altına alındığını gördükçe nefrete dönüşmesi… Fedakârlık, fazilet ve saadet gibi kavramların içinin nasıl boşaldığını idrak edecek, güvenin yerini korkuya bırakmasına şahit olacaksınız.
 • Baskı Tarihi:
  2000
 • Sayfa Sayısı:
  324
 • ISBN:
  9754370818
 • Yayınevi:
  Ötüken Yayınları
 • Kitabın Türü:
İrem 
30 Eki 2015, Kitabı okudu, 3 günde, 8/10 puan

Yazar olay örgüsünü, karakterlerin hislerini, düşüncelerini o kadar güzel ele almış ki insan okurken büyük bir zevk alıyor. Kesinlikle okunması gereken bir kitap.

Dilek günen 
02 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Peyami Safa nın Çok sevdiğim bir kitabı. Tabiiki de çok beğendim. Bir arkadaşımın önerisiyle okumuştum. Peyami Safa nın ahlak anlayışı benimkiyle uyuşuyor ve bu da beni çok mutlu ediyor. Özellikle de intihar sahnesi çok güzeldi, farklıydı.herkesin okumasını öneririm. Çok güzeldi.

Her eser yazıldığı dönemin bir tahlilidir bir noktada. Dürüstlük ve fazilet mefhumlarını derinlemesine sorgulayan Peyami Safa, Nihad Karekteri üzerinden rahatsızlığını çok güzel dile getirmiş.

Kitaptan 3 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız