Masal Masal İçinde

8,6/10  (48 Oy) · 
203 okunma  · 
38 beğeni  · 
2.027 gösterim
"Aydınlık bir gökyüzü, parıltılı bir denizi, verimli toprakları olan güzel mi güzel bir kent varmış. Bu kenti genç bir Padişah yönetirmiş. Padişah deyip geçmeyin, bizimki, öteki hükümdarlara hiç mi hiç benzemezmiş. Ne asık suratlı ne de savaş meraklısıymış. Yalnızca halkının mutluluğunu ister, ülkesinin kalkınması için çabalar dururmuş. Ama Padişahımız'ın küçük bir kusuru varmış."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2013
 • Sayfa Sayısı:
  143
 • ISBN:
  9786050900491
 • Yayınevi:
  Doğan Egmont Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Cansu Koçak 
14 Tem 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Beğendi · 8/10 puan

Masal Masal İçinde kitabı, birbiri ardına bağlanan 5 masaldan oluşmakta. Kitabın içerisinde anlatılan her masal, insanoğlunun yapabileceği hataları gözler önüne sermektedir.
Kıtabın içerisinde bulunan her masal yol gösterici nitelikte. Okurken "vay be, şaka gibi, hiç beklemiyordum" tarzında şaşkınlık ifade eden cümleleri inanın okurken siz de kullanacaksınız. Okuyan her bireyin mutlaka kendine de pay çıkarabileceği, sürükleyici masallarıyla 7den 70e herkesin bir çırpıda okuyacağı keyifli bir kitap. Kesinlikle tavsiye ediyorum :)

Emre Dinç 
07 Tem 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Evde denk geldim bu kitaba . Masal deyince biraz önyargılı davrandım fakat açtığım gibi bitirdim. Çocukların da yetişkinlerin de okuyabileceği bir kitap. Özellikle kitap okuma alışkanlığı olmayanlara bu tarz kitaplar önerebilirim.

oya yts 
05 Kas 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

bütün Ahmet Ümit serisinden sonra en son yazarın ilk kitabını okudum. yazdığı romanların dışında çocukken dinlediği masalları birbirine bağlayarak güzel bir eser oluşturmuş yazar. her yaştan insanın severek okuyabileceği bir kitap.

Ömür cengiz 
13 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Çocukluğumda babaannemden dinlediğim masallar kadar güzel bir masal...Yetişkinler için çok iyi ancak küçük çocuklar için bazı kısımları çok korkutucu gelebilir.

Duygu 
22 Oca 2016 · Kitabı okudu

Sevgili yazarımın değişik bir kitabını görünce hemen okumalıyım dedim. Ve açıkçası beğendim. Ama bence kitabı büyükler okumalı.

Kitap okumak 
16 Nis 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Masal kitabı olduğuna bakmayın , alın okuyun, çok da hoşunuza gideceğine emin olabilirsiniz. Bu sıcak masal kitabı ile masalın gücünü, Ahmet Ümit gibi usta bir yazarın aile geçmişini göreceksiniz. Okumaya yeni başlayan hevesli küçük afacanlara veya bir türlü okuma alışkanlığı edinemeyen yeğeninize en başta da kendinize hediye edebileceğiniz bir kitap. Çekinmeyin , alın okuyun. Biz okuduk, kütüphanemizin sıcak raflar bölümüne koyduk bile.:

Nurgül TUNÇBİLEK 
05 May 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · 9/10 puan

Ahmet Ümit'in diğer kitaplarından çok farklı tatta olan ders verici 5 farklı hikayenin anlatıldığı(aslında padişahla beraber 6 diyebiliriz) güzel kurgulanmış bir kitap....

İLKNUR İLÇİN İLKER 
 02 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 10/10 puan

#kitapyorumu MASAL MASAL İÇİNDE - AHMET ÜMİT
Çocuklar kadar biz büyüklerinde zevkle okuyabileceği okurken ders alabileceği sürükleyici bir masal kitabı ....#ahmetümit annesinden duyduğu masalları derlemiş . Ve çok da güzel olmuş. Adından da anlaşılacağı gibi masal içinde masal anlatılıyor. Birbiriyle bağlantılı.. Bence çocuğunuz , yeğeniniz , kardeşiniz varsa ona okuyun ... Ya da hediye edin ... #ciltlikitap #everestyayinlari #everestyayınları #kitapokumakhuzurverir #kitapokumak #masaliçindemasal #okumakgüzeldir #kitap #book #bookstagram #kitapaşkı #kitapkokusu #kitapsever #1 fotoğraf1kitap #1kitap1fotoğraf

emembi 
20 Kas 2015 · Kitabı okudu · 1 günde · 5/10 puan

1-2 saat içerisinde okunabilecek ancak okuyanda herhangi bir iz bırakmayan bir eser. çocuklara da büyüklere de bu masallar sıkıcı.

Kitaptan 5 Alıntı

Cansu Bıçak 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hiç kuşkusuz yaşam bir armağandır. Ama biz insanlar öyle aciz yaratıklarız ki, bize sunulan bu armağanın tadını çıkarmak yerine kendimizi acılara boğuyoruz.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 50)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 50)
Neslihan Coşkun 
01 Tem 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Öyküyü dinleyen Müezzin'in de gözleri dolu dolu olmuş: 'Bazen düşünüyorum da,' demiş 'yaşam insanoğlu için bir armağan mıdır yoksa ceza mı, çözemiyorum.'
Hiç kuşkusuz yaşam bir armağandır,' diye yanıtlamış padişah. 'Ama biz insanlar öyle aciz yaratıklarız ki, bize sunulan bu armağanın tadını çıkarmak yerine kendimizi acılara boğuyoruz.
Haklısınız' demiş müezzin. 'Biz insanlar gerçekten de tuhaf yaratıklarız. Öyle görkemli düşler kurar, öyle yapıtlar ortaya koyarız ki, görenler hayran kalır. Ama bazen öyle kaypaklaşır, öyle aceleci davranırız ki, o güzellikleri yaratanlarla bu kolaycı tavrı benimseyenler aynı insanlar mıdır, anlamak zorlaşır.

Masal Masal İçinde, Ahmet ÜmitMasal Masal İçinde, Ahmet Ümit
Cansu Bıçak 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gönül rüzgar gibidir, ele avuca sığmaz, Dilediğine akar gider. Sana da yalnızca bakmak, olacaklara katlanmak kalır.

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 78)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 78)
Cansu Bıçak 
15 Haz 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan hem aşık hem de sabırlı olabilir mi? Bir kelebeğin ömrü kadar kısa olan aşk, o bekleyiş sırasında solarak yakıcılığını yitirmez mi ?

Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 77)Masal Masal İçinde, Ahmet Ümit (Sayfa 77)

Müezzin:Yaşam insanoğlu için bir armağan mıdır, yoksa ceza mı çözemiyorum.
Padişah:Hiç kuşkusuz yaşam bir armağandır.Ama biz insanlar o kadar aciz yaratıklarız ki, bize sunulan bu armağanın tadını çıkarmak yerine kendimizi acılara boğuyoruz.

Masal Masal İçinde, Ahmet ÜmitMasal Masal İçinde, Ahmet Ümit