Mekanik Prens The Infernal Devices (Cehennem Makineleri) Serisi 2

8,7/10  (18 Oy) · 
58 okunma  · 
17 beğeni  · 
757 gösterim
Londra Enstitüsü'ndeki dengeler hiç bu kadar hassas olmamıştı. Konsey, Charlotte'ın gücünü elinden almak ve bu gücü, ahlak değerlerinden yoksun, gözünü iktidar hırsı bürümüş Benedict Lightwood'a vermek istiyordu.

Will, Jem ve Tessa, Enstitü'yü ve Charlotte'ı kurtarma umuduyla Mortmain'in geçmişiyle ilgili sırları araştırmaya karar verdi. Ancak tek keşfettikleri düşmanın amacı değildi. Aynı zamanda Tessa'yla ilgili huzursuz edici Gölge Avcısı bağlantısını da öğrendiler. Zaten Will ve Jem'in ilgisi arasında kalan Tessa, kendisinin bizzat bir "canavar"a dönüşmesine Gölge Avcıları'nın yardım ettiğini öğrenince başka bir seçimle daha yüz yüze gelecekti.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2012
 • Sayfa Sayısı:
  600
 • ISBN:
  9786051420134
 • Orijinal Adı:
  Clockwork Prince
 • Çeviri:
  Selim Yeniçeri
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Birsu 
14 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Merak ettiğiniz birçok şeyin cevabını bulabileceğiniz, Will'in geçmişine ışık tutan bir kitap. Ancak bir noktada işler sizi bunaltabiliyor, ya da en azından benim için böyle oldu, bilmiyorum. Ama vaktiniz varsa Mekanik Prens'e bir göz atın derim

Corpus 
06 Kas 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 5/10 puan

Şu var ki, yazar diğer serisiyle de zalim bir yönü olduğunu hissettirmişti bana. Nasıl yaptığını bilmiyorum ama çok ince bir işkence anlayışı olduğuna inanmaya başladım bu kitaptan sonra. İnsanlara kitabı okumayın demek isteyeceğim kadar zalim bir şeyi, o kadar güzel anlatmış ve öyle bir empatiyle harmanlamış ki üçüncü kitabı okuma sebebim de tam olarak bunlar.

Kitaptan 3 Alıntı

şevval 
22 Oca 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

"Meleklerin Erdemi çürüyememelerindedir. Kusurları, daha iyiye gidemeyen olmalarıdır. İnsanların kusuruysa çürüyebilmesi, erdemiyse her zaman daha ileri gidebilecek olmasıdır."

Mekanik Prens, Cassandra ClareMekanik Prens, Cassandra Clare
çiçek özdemir 
05 May 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

magnus ve will
"eğer jem ölürse tessa ile birlikte olamam"dedi will " çünkü sanki onun ölmesini beklemişim gibi görünür ,yada eğer ona sahip olmama izin verecekse ölümünden memnuniyet duyarmışım gibi.ve ben o insan olmayacağım.Onun ölümünden fayda sağlamayacağım .yani o yaşamalı "Kolunu indirdi , bileği kanlıydı."Tüm bu şeylerin bir anlam ifade etmesinin tek yolu bu. yoksa bu sadece..."
"anlamsız , gereksiz,ızdıraplı, acı vericimi olur? Hayatın böyle olduğunu söylemenin sana yardımı dokunacağını sanmıyorum .İyiler acı çeker, kötüler güzeldir ve tüm ölümlüler dünyadan göçer gider." dedi magnus
"Ben bundan daha fazlasını istiyorum " dedi will "Daha fazlasını istememe sebep oldun .Bana öyle olduğuna inanmayı seçtiğim için lanetli olduğumu gösterdin. bir olasılık , anlam olduğunu gösterdin. Ve şimdi yarattığın şeye arkanımı döneceksin"

Mekanik Prens, Cassandra ClareMekanik Prens, Cassandra Clare