Merhaba Söğüt

8,3/10  (11 Oy) · 
57 okunma  · 
13 beğeni  · 
1.592 gösterim
Adı: Kayı Han Boyu... Kayı Han Boyu, Malazgirt Zaferinden sonra Anadolu'ya akan yüzlerce boydan sadece biri... Öylesine küçük ki, göç kollarının içinde yitip gitmiş gibi... Küçük, ama inançlı; dünya ötesi ebedi emelleri ve idealleri var. Dünya ötesi ebedi emelleri ve idealleri olduğu içindir ki, Anadolu topraklarında yeniden dirilişi sadece o gerçekleştirebiliyor.Vuslatın ilk durağı Söğüt... Vuruşa-barışa Söğüt'e gelip yerleşen Kayı Hanlılar, göçlerle örülen emellerini orada besleyip devletleştirecek, oradan Bizans'a uzanarak Peygamber müjdesine ulaşacaktır. Bu muhteşem bir oluşun hikayesidir. Hedefini iyi tespit etmiş ve kendisini hedefe kilitlemiş toplumların neler yapabileceğine Kayı Han Boyu'nun yaptıkları şahittir.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2007
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9789754081026
 • Yayınevi:
  Nesil Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mediha Gül 
 25 Mar 15:24, Kitabı okudu, 14 günde, Puan vermedi

Diğer kitapları gibi sade ve sıkmayan dil ile yine tarihi sevdiriyor betimlemeleri ile de yalınlığı bıktırmıyor. Merhaba Söğüt ilk defa Yavuz Bahadıroğlu okuyanlar için heyecan verici olabilir ama daha önce çok daha fazla kitabını okuduysanız kimi zaman kişiler değişse de diğer kitaplarla aynı olayları yaşatıyor aynı tadı veriyor bu kimi zamanda usandırabiliyor ve sanırım uzun süre tarihi roman okuyamayacağım.

Esma Tezgi 
31 Mar 2015, Kitabı okudu, 8/10 puan

Yazar Kayı boyunu ve o zamanın insanını gayet güzel anlatmış ancak kitabın genelinde bir hüzün vardı -ya da ben öyle hissettim- Ertuğrul Bey'e daha fazla ağırlık verilseydi daha hoş olurdu bence.

Aysesozenaycan 
27 Kas 2015, Kitabı okudu, 52 günde, Beğendi, 10/10 puan

Tatil nedeniyle elime pek alamadım ama her elime aldığımda elimden bırakmaya ara vermeye kıyamadığım çok güzel anlatımı ve sıkmayan detaylarıla çok güzel bir eser.