Merhamet Kalbe Dönüş İçin Son Çağrı

7,0/10  (1 Oy) · 
15 okunma  · 
4 beğeni  · 
504 gösterim
Ümit ve merhamet. 'Bir düş kuruyorum' diyebilmek. Soluduğumuz havayı zehirleyen ve bizi birbirimize düşman kılmak isteyen zalimlere inat, merhamet. Çünkü zalimlik ötekini utandırarak, aşağılayarak, onun saygınlığını ayaklar altına alarak, haklarını değersizleştirerek zulmünü icra eder. Merhamet, insan onur ve saygınlığının çiğnenmesine karşı durmaktır.

Kemal Sayar, bizleri 'dağılmış pazar yerlerine' benzeyen güzel ülkemizi merhametle onarmaya çağırıyor. Komşumuzun acısını kendimizin bilerek. Konuşarak. Anlayarak. Farklılığı kabullenerek. Severek.

Merhamet aşısı ümidin kandillerini yeniden yaksın...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9789752637023
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Şeyda 
23 Eki 23:34, Kitabı okudu, 8 günde, Puan vermedi

Kemal Sayar'ı, onun duşunce anlayışını cok takdir ediyorum. Çünkü anlattıkları değerli hikayeler, hayat hakkında gözlemlediği durumlar ve bir psikiyatri olarak onlara bakış açısı beğenmeye ve uygulamaya değer. Bu kitap da benim icin bir farkındalık oluşturdu. Günümüz yüzyılında gelişen sanayi yapı ile beraber kaybettiğimiz değerli hatırlattı. Herkes mutlaka okusun.

Kitaptan 2 Alıntı

"Sevgiyi kabul edebilmek için, kendimizi sevgiye değer bulmamız gerekir. İnsan için daima umut vardır. Aşk, merhamet, şükran gibi duygular geçmişin yaralarını iyileştirebilir. Kendisi öyle dilemediği sürece hiç kimse sonsuza kadar çocukluğunun ve geçmişinin kurbanı değildir..."

Merhamet, Kemal SayarMerhamet, Kemal Sayar

Kitapla ilgili 1 Haber

SabitFikir 2015'in öne çıkan 50 romanını seçti!
SabitFikir 2015'in öne çıkan 50 romanını seçti! E-postalar, onlarca telefon konuşması ve bir süre sonra yapboza dönen tablo çalışmaları sonucunda (yorgun ve) gururluyuz. İşte 2015 yılının "öne çıkan" 50 romanı!