Mezarla Randevu Night Huntress (Gece Avcısı) Serisi 1

8,9/10  (17 Oy) · 
44 okunma  · 
13 beğeni  · 
770 gösterim
Kediciğin Hayranı Olacaksınız!
Mezarla Randevu
Ateşlemi Oynuyorsun, Kedicik?

Yarı vampir Kedicik, Catherine Crawfield, kendini bildi bileli ölümsüz kan emicilerin peşinde. İntikam almak istiyor.
Çünkü bu parazitlerden biri babası olabilir.

Babası... Annesinin hayatını mahveden adam. Ancak yolu bir gün vampirleri avlayan Bones'la çakışıyor. Ve kısa sürede tuhaf bir ikili haline geliyorlar.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2010
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786054228973
 • Orijinal Adı:
  Halfway to the Grave
 • Çeviri:
  Mehmet Karaosmanoğlu
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:

Baş karakterimiz Cat, annesi bir vampir tarafından tecavüze uğrayan ve yarı vampir olarak dünyaya gelen talihli bir kızdır. Lakin annesi bütün vampirlerin nefret ettiği için, kızınında içindeki canavardan korkar. 14 yaşında küçük bir olay karşısında gücünü keşfeden Cat, annesinin bütün olanları anlatmasıyla 16 yaşında avcı olmaya karar verir.Romandaki diğer karakter ise Bones - kötü adam gibi gözüken iyi adam tabi ki- paralı bir vampir avcısı olan vampir. Nasıl karşılaşıyor bunlar derseniz iki avcı av olarak birbirlerini seçmiş olabilirler. Kitapta beğendiğim ayrı bir detay ise karakterlerin güçlü ve acımasız kişiler olması özellikle Cat'ın.Keyifli okumalar.

Elif 
01 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Herkes hayal etmiştir Catherine Crawfield gibi olamayı, daha doğrusu Cat. Şunu söylemeliyim ki Cat deyince akla seksi ve tehlike kelimeleri geliyor ilk olarak ve bunların birleşimi de mükemmel bir hikaye kurgusunu oluşturuyor. Tabii hikayede bir de Bones var! Asıl adı Crispin olan bu vampir 200'lü yaşlarının ortasında ve acayip güçlü.Bunun yanında bir de yakışıklı (zaten baş karakterleri çirkin olan bir kitap da görmedim ben :D). Kitabın baş karakterlerinin yanında kitabın kurgusu da çok güzel. Tüm bunların sonucunda elinizden düşmeyen bir kitap çıkıyor karşınıza. Ben fantastik kitap sevenlerin bu kitaba bayılacağını düşünüyorum(biliyorum) ve ayrıca sevmeyenler de kitabın güzel bulacağını tahmin ediyorum. Kısacası kitap beklettiğiniz için üzüleceğiniz kitaplardan.

Ezgi Tülü 
15 Ara 2014, Kitabı okudu, 10/10 puan

Vampir kitaplarına karşı olan ön yargının ne kadar kötü olduğunu bilen ve bu ön yargıya katılsa mı, yoksa onunla savaşsa mı karar veremeyen birisi olarak bu serinin yeri bende her zaman ayrı olacak sanırım. Olay akışı gerçekten uyumlu bir şekilde ilerliyor ve yazar gerektiğinde haftalar atlamaktan çekinmiyor; hız bir sorun değil, çünkü mükemmel bir şekilde ayarlanmış bir dizi olay görüyoruz ve aynı şekilde "büyük olaylar"a yer vermekten korkmuyor. Belki Taht Oyunları'nın yanından geçemez bu konuda, fakat oldukça çok karakter ölüyor ve bu da yazarın bize sunacağı daha ne karakterleri olduğumu merak ettirmiyor değil.

Yorumum için; http://athenaninguncesi.blogspot.com.tr/...ight-huntress-1.html

Berfin Arzu 
20 May 05:57, Kitabı okudu, Puan vermedi

Yıllardır herkesin görüntüsüne aşina olduğu bu kitabı almaya hiç elim gitmemişti. Kapak resmi o kadar ilgimi çekmiyorduki önyargımı yıkıp arkasındaki yazıyı bile okumamıştım. Arkadaşımın birgün dlime tutuşturmasıyla okumaya başladığım, asla pişman olmadığım tüm seriyi kitaplığıma katmak istediğim bir roman oldu. O derece etkiledi beni. Asla bir ergen vampir kitabı olarak düşünmeyin. Bambaşka şeyler var bu kitapta. Seveceksiniz bence.

angelsbooks 
21 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Karakterleri de hikayeyi de çok sevdim. Seriye güzel bir giriş olmuş ki devamının çok daha güzel olduğunu söylediler bana.

Kitaptan 9 Alıntı

“Her türlü iştahın anası mecburiyettir.Hayatta kalmak için ihtiyacın olan şeyi zamanla sevmeyi öğreniyorsun,"

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 56)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 56)

Sinirlendiğimde, bir yılanın deri değiştirmesi gibi, insanlığımdan sıyrılıveriyordum. Şimdi hiç sırası değildi.

Mezarla Randevu, Jeaniene FrostMezarla Randevu, Jeaniene Frost
ipek yıldız 
20 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

" Dövüşmenin sadece bir yolu vardır, oda kirli dövüşmektir. Temiz, centilmence bir dövüş, seni kısa sürede ölüme götürmekten başka bir işe yaramaz. Elinde olan her ucuz numarayı kullan, her pisliği yap ve kesinlikle yere düşen birine, hala yerdeyken bir tekma daha vur. "

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 47)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 47)
ipek yıldız 
21 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

" Ama elinde ölümden başka bir şey kalmadığında, ne biçimde ölürsen öl, ortada üzücü bir durum var demektir. "

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 128)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 128)
ipek yıldız 
20 Şub 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Eğer hayır dersem ne olacağını biliyordum : " Garson, bardağa gerek yok, şişeden içerim. " Gecenin içkisi, benim boynun olacaktı. Eğer evet dersem, şeytanla ortak iş çevirecektim.

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 29)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 29)
Nur D. 
06 Ağu 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

"Ah siz erkekler, hepiniz aynısınız. Canlı, ölü, ölümsüz..."

Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 71)Mezarla Randevu, Jeaniene Frost (Sayfa 71)