Midos Kartalı'nın Gözleri

8,5/10  (4 Oy) · 
66 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.282 gösterim
Tarih tutkunu gezginler, bu kalıntılara ulaşmak için keçi yollarından, yamaçlara tırmanmak zorundaydılar. Bu çileli yolculuğun sonunda birden, iki bin yıllık geçmiş gözlerinin önüne seriliyordu. Tarihe damgasını vurmuş olan Midos Krallığı'nın uygarlığı, bayındırlığı, zenginliği, tarihçilerin, arkeologların, daha başka bilim adamlarının ve gezginlerin düşlerini süslüyordu. Özellikle Midos krallarının mezar tünelleri, ölçüsüz bir merak konusuydu...
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 1995
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789754052435
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Zikzik 
24 May 2016 · Kitabı okudu · 15 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitabın kahramanı olan küçüklüğünden beri arkeolojiye merak salmış, yapılan kazılarla ve özellikle de Midos Kral Mezarları ile ilgilenen Adem'in hayatını ve maceralarını anlatan harika bir kitap. Ben çok beğendim. Okumayanlarında okumasını tavsiye ederim.

melike kalkan 
07 Eki 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Herkesin bir dönüm noktası vardır ya hani..İşte bu kitap 5. sınıfın sonunda öğretmenimin hediye ettiği istekle okuduğum ilk kitabım.. dönüm noktam..
Kitaplara kucak açmayı..kendimi baş roldeki karaktere yerleştirmeyi..hayal ettiğim kitaplığa yeni üyeler eklemeyi.. Midos Kartalının Gözlerinden sonra başladım.. (Kaybettiğimde bile özellikle alıp kitaplığımın en güzel yerine koydum.) benim için bu kadar değerli olan dostumu özellikle 8-13 yaşındaki arkadaşlara tavsiye ederim..(daha büyük yaş grupları tercih etmez diye düşünüyorum)
#KitaplığımınEnlerinden