Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!..

7,0/10  (6 Oy) · 
34 okunma  · 
3 beğeni  · 
927 gösterim
Bu kitap öncelikle bilgi bankanıza ilave yapmak için değil, duygu ve düşünce bankanızı zenginleştirmeniz için yazılmıştır. En başta gelen amacım öğretmen olarak seçeneklerinizi artırmak, gelişmek ve değişmek için size fırsatlar sunmaktır. Her sayfayı okudukça, önünüzdeki iki okul günü içerisinde bu fikirleri ve bilgiyi nasıl uygulayabileceğinizi düşünün. İvedi bir uygulama olmadıkça, yerine getirmek istediğiniz değişikliklerin gerçekleşmeyeceğini araştırmacılar bize söylemektedirler. Bu kitapta aktarılanları önemseyin, daha da önemlisi kullanın onları. Üzerinde en çok konuşulan ve yazılan öğretmenlik mesleği dışında bir başka meslek tanıyor musunuz? Sanıyorum yok. Mesleği bu kadar önemli kılan özelliğin ne olduğunu hiç düşündünüz mü? Sıradan sözler ile ifade edilirse şöyle söylenecektir: 'Hakimi de, münendisi de, devlet adamını da öğretmenler yetiştirir' Bu söylenen tabii ki doğru. Ancak öğretmenlik bu geleneksel değerlendirmenin dışında daha farklı ve fazla bir öneme sahip olmalı.
 • Baskı Tarihi:
  2008
 • Sayfa Sayısı:
  243
 • ISBN:
  975815639
 • Yayınevi:
  Çizgi Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Hatice Özbek 
27 Şub 2013, Kitabı okudu, Puan vermedi

sayın hasan yılmaz bey .. bu kitabı oğlum ankarada öğrenciyken alıp bana hediye getirdi...büyük bir merakla okumaya başladım ancak bir öğretmen olarak mesleğin başında dilden dile dolaşan ve benim de bildiğim öyküleri hocam kendi başından geçmiş gibi yazmış .. bu beni üzdü.. güvenim sarsıldı..

EMİNE ÖZDEMİR 
19 Oca 14:20, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Tüm öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının okuması gereken bir rehberlik kitabı.

Kitaptan 4 Alıntı

EMİNE ÖZDEMİR 
19 Oca 14:24, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Biliyor musunuz; ben, bana şöyle seslenen öğretmenlerinden hiçbir şey öğrenmedim:
'-Hey sana söylüyorum lan, sana sana eşşek kafalı!'
Bu öğretmen, dünyanın en iyi biyoloji ya da tarih öğretmeni olsa bile...
Bana yaşına ve duruma göre: 'Evlat, Genç, Delikanlı, Arkadaş' ifadelerinden birisi ile seslenen öğretmenlerimi ise hep sevdim. Onların anlattıkları daha anlamlıydı benim için.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz
Ayşe Sümeyye Kuz 
22 Mar 08:49, Kitabı okudu, Puan vermedi

Artık daha fazla 'kurban' rolü oynamayı bırakmanın ve bir değişimi başlatmanın zamanı geldi. Bu zaman 'yarın' değil, şimdi, 'hemen'dir.

Öğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan YılmazÖğretmenim, Lütfen Bu Kitabı Okur Musun!.., Hasan Yılmaz