Öldüğüm Gün

7,5/10  (4 Oy) · 
21 okunma  · 
3 beğeni  · 
658 gösterim
"Adını ölü koydular sessizce. Doktorların ağzından çiğnenmiş sakız gibi çıkıveren o hece yüzünde patladı: Ex! Eksildi dünyadan. Başkasının üzerine kolayca yapışırdı ölü etiketi. Hep başkalarının öldüğünü görmüştü ömür boyu. Başkaları, hep başkaları. Değişen bir şey yoktu aslında. Başkalarına göre ölen yine bir başkasıydı. Kendisi."rnrnKendi ölümünü yazmak üzere yola çıkıp geçmişiyle ve en temel varoluşsal sorunuyla, ölümle, yüzleşen bir Yazar... Sonunun nereye varacağını kestiremediği bir kampanyayı tamamlamaya çalışan başarılı bir reklamcı Rüya... Hiç beklemediği bir anda karşısına çıkıp Rüyanın hayatını değiştiren Hayat Hanım...rnrnBirbirini tanımayan üç kişi ve beklenmedik zamanlarda kesişen hayatları… Hayatı ötelere taşıyan ölümün ve aşkın ortak yüzünde gelişen tereddütler ve acılar yumağı. Anlatı kitaplarıyla büyük bir okur kitlesi edinen Senai Demirci, son derece başarılı bir romanla çıkıyor okuyucularının karşısına.rnrnOkuru ölüm gerçeğiyle yüzleştirirken ölümle barışmaya da çağırıyor. Ölüm deyince akla üşüşen yok olmak, unutulmak korkularına, ölümden sonrasına dair kaygı ve endişelerimize ayna tutarak bizi hayatın en büyük gerçeğiyle esaslı bir yüzleşmenin eşiğine getiriyor, ölüme bakışımızı olgunlaştırıyor.rnrnÖldüğüm Gün, ölümle kazanılacak yeni imkânlara şiirsel bir bakış denemesi, hayatla ölüm arasındaki mahrem aşk hikâyesinin fısıltıları ve iç çekişleri.
 • Baskı Tarihi:
  2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786050802801
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Faik KAMAY 
14 Kas 03:06, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Dünyanın hırsına ve geçiciliğine nasılda kanıyor insan. İnsana sevdiklerinin değerini daha iyi anlamayı ve ölümün aslında bir an kadar ne kadar yakın olduğunu hüzünlü ve güzel bir dille anlatıyor.

Kitaptan 6 Alıntı

İstersen binlerce insanla birlikte öl, yine de yalnız ölüyorsun. Yapayalnız. Sırayla değil ölüm. Kitlesel değil. Geleneksel değil. İlk defa sen ölüyorsun. Son defa sen...

Öldüğüm Gün, Senai DemirciÖldüğüm Gün, Senai Demirci
Kübra A. 
19 Eki 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Unutuyorsun sen de; sevdiklerinin kurşun geçirir gömlekler giydiklerini, inkar ediyorsun damarlarında pıhtılaşabilir kanlar dolaştığını, unutuyorsun göğüslerinde durabilir kalpler taşıdıklarını.

Öldüğüm Gün, Senai DemirciÖldüğüm Gün, Senai Demirci
Kübra A. 
19 Eki 2014, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatın bu kefesinde eksiliyorsan, başka bir kefede tartılıyor olman gerekmez mi?

Öldüğüm Gün, Senai DemirciÖldüğüm Gün, Senai Demirci

Gözyaşı gibi gözünden düştüğümde dünyanın
Beni gözünde gözyaşı diye taşıyacak sevdiğimedir ithafım...

Öldüğüm Gün, Senai DemirciÖldüğüm Gün, Senai Demirci