Ölümlü The Books of Mortals Serisi 2

8,0/10  (5 Oy) · 
19 okunma  · 
3 beğeni  · 
544 gösterim
Burada, ölümün yakıcı hatıralarına yer yok.

Korku haricindeki tüm duyguların saf dışı bırakıldığı bir dünyada yaşamaya mahkûm fanilerin son hayatta kalma olasılıkları da yok olmanın eşiğindedir. Yaklaşan bu tehlikeyi ortadan kaldırıp bu ölü dünyaya hayatı geri getirecek olduğuna inanılan tek bir kişi vardır.

İnsanlığın son umudu bu genç adam, önüne çıkan engellere rağmen kendisine inananları haklı çıkarıp kurtuluşa giden yolda onlarla birlikte ilerleyebilecek midir?

Faniler Kitabı üçlemesinin ikincisi olan Ölümsüz'de iyi ile kötünün hız kesmeyen savaşına tanıklık ederken zıtlıkların çatışmasını soluğunuz kesilerek okuyacaksınız.

"Soluk kesen destansı macera kaldığı yerden devam ediyor. Serinin takipçileri, Ölümsüz'ü elinizden bırakamayacaksınız!"
-Publisher Weekly-

"Ted Dekker ve Toscar Lee ikilisinin büyüleyici hayal gücünün derinliklerinde bir gezinti daha."
-The Daily Rotation-

"Yasaklı'yla başlayan olağanüstü fantastik yolculuğun bir sonraki durağı olan Ölümsüz'ü okurken bu yolculuk hiç bitmesin isteyeceksiniz."
-New York Times-

"Ölümsüz de en az serinin ilk kitabı Yasaklı kadar merak ve heyecan uyandırıcı."
-Booklist-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2013
 • Sayfa Sayısı:
  511
 • ISBN:
  9786053482093
 • Orijinal Adı:
  Mortal
 • Çeviri:
  Özlem Gültekin
 • Yayınevi:
  Martı Kitabevi
 • Kitabın Türü:
Ülkü Ciner 
21 Ara 2015, Kitabı okudu, 4 günde, 7/10 puan

'Faniler Kitabı' serisinin ikinci kitabı olan 'Ölümlü' kitabını okuyandan, okumayanlara dostça bir tavsiye: Önce 'Yasaklı' kitabını okuyun! Yoksa bu kitaptan hiç bir şey anlamayabilirsiniz. Şimdi yoruma geçebiliriz :)

Serinin çıkış konusu; genlerinden korku haricinde bütün duyguların yok edildiği insanlığın, yeniden yaşaması için yıllar süren çaba, gizem ve beklenen kurtarıcının gelmesi. İşte bu kurtarıcı da, yaklaşık 400 yıl önce Hükümdar olacağı kehanetinde bulunulan genç bir oğlan Jonathan.
İkinci kitapta Jonathan'ın kanını alan 'Ceset' ler 'Fani'liğe terfi ederek, 'Kirli Kanlı'larla gerçek hükümdarları kabul ettikleri oğlanı tahta oturtmak için savaşıyorlar. Fantastik kurgunun tavan yaptığı kitapta; olmaz denen olabiliyor, imkansız görünen yanıltıyor, olaylar çok hızlı ve aksiyonlu yaşanıyor.
Kitapta o kadar çok şey oluyor ki, olaylar bazen karmaşıklaşıp bir bakmışsınız çözülüyor. Aslında aksiyonlu ve karmaşık kitapları severim fakat bunda beni rahatsız eden bir şeyler var. Bilemiyorum belki kanını veren karakterlerin sürekli 'Yaradan' diye adlandırılması, belki de fantastik bile olsa imkansızın zorlanması.
Kararsız kaldığım, herhangi bir tavsiyede bulunamayacağım, serinin bir kitabını okuduktan sonra tamamlama takıntım olduğundan dolayı diğerini de okuyacağım, -tabii biraz ara verdikten sonra- bir kitabı daha bitirmiş bulunmaktayım.

gökhan biçer 
09 Eki 19:09, Kitabı okudu, 1 günde, Beğendi, 10/10 puan

gizemli ve gerilim romanı gibi okunan iyiyle kötünün mücadelesi mevcut dünyaya yeni bir düzen getirmek için merhamet duygularını yok eden bir mücadeleye tanıklık ediyoruz

Kitaptan 1 Alıntı