7,3/10  (18 Oy) · 
69 okunma  · 
5 beğeni  · 
791 gösterim
5 Yildir Baskisi Bulunmayan Ve En Çok Aranan
Stephen King'in Gerilim Dolu Kitabi Piyasaya Çikiyor!

Yalnızca karıkoca arasında yaşanan bir oyundu bu. Gerald'ın oyunu. Ama bu kez Jessie oyun oynamak istemiyordu. Bacakları iki yana açık, kolları karyolanın başucuna kelepçelenmiş bir halde yatarken kocasının tepesinde dikilip ağzından salyalar akarak bakı-yor olması onda tiksinti uyandırmıştı, adeta kendini aşağılanmış hissediyordu. Kocasına okkalı bir tekme savurdu. Hem de en can alıcı noktasına... Kalp krizinden ölen Gerald şimdi yerde yatıyordu. Tatil için geldikleri göl kenarındaki bu yazlık evde Jessie'yi yapayalnız ve çaresiz bırakmıştı. Tanrı'nın unuttuğu bir yerde, medeni dünyaya kilometrelerce uzaktaydı. Çığlıklarını kimse duya-mazdı.Yapayalnızdı. Yalnızca kafasının içinde konuşan, tartışan kendisiyle alay eden sesler vardı...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2007
 • Sayfa Sayısı:
  314
 • ISBN:
  9789754054293
 • Orijinal Adı:
  Gerald's Game
 • Çeviri:
  Gönül Suveren
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Muzaffer Akar 
21 Mar 2016 · Kitabı okudu · 8/10 puan

39 yaşındaki kahramanımız Bayan Jassie kocasıyla ıssız bir göl kenarındaki yazlık evlerinde hafta sonu kaçamağındadırlar. Kocasının cinsel fantazisine uyan Jassie hakiki polis kelepçesiyle karyolaya kurtulamayacak şekilde bağlanır ancak işler umdukları gibi gitmez ve bazı nedenlerden adam kalp krizi geçirerek yere yığılır.

Korku ve gerilim ustası yazarın düş gücünden, tenha bir evde yatakta çıplak halde elleri yatağa kelepçeli bir kadın, kapı aralık kalmış ve etrafta kimse yok. Kadının geçmişiyle hesaplaşması ve kurtulma çabaları.

Psikolojik gerilimin sürekli zirve yaptığı romanı okurken karanlık gölge yerlerden korkacaksınız.

Kitaptan 4 Alıntı

Muzaffer Akar 
18 Mar 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Jessie önerisini, ne kadar iyi olursa olsun, yerine getirmenin imkansız olduğunu anlıyordu. Bazen insan vüvudu diklenerek, bir vuruşta bu öneriyi bir yana fırlatıyordu. Bir şeyi daha keşfediyordu... o basit fiziksel ihtiyaçlara boyun eğmenin insanı anlatılamayacak kadar rahatlattığını.

Oyun, Stephen King (Sayfa 123)Oyun, Stephen King (Sayfa 123)
nazlı hilal ekşioğlu 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Ama bir şeyi hatırlamak ve onu tekrar yaşatmak bundan söz etmek zorunda olduğunuz anlamına gelmiyordu.

Oyun, Stephen KingOyun, Stephen King
nazlı hilal ekşioğlu 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Bence erkeklerin çoğu, kadınların kafasının böyle çalıştığını düşünüyor: Sıtması olan hukukçular gibi.Bu da onların davranışlarının çoğunu izah ediyor, öyle değil mi?

Oyun, Stephen KingOyun, Stephen King
nazlı hilal ekşioğlu 
26 Eki 2016 · Kitabı okudu · 6/10 puan

Merhametin felaketten sonra pek ucuz bir şey olduğunu öğrenmişti.Dünyadaki bütün merhametin azıcık bir değeri olmadığını da.

Oyun, Stephen KingOyun, Stephen King