Oyunbozan Myron Bolitar Serisi 1

8,1/10  (57 Oy) · 
247 okunma  · 
29 beğeni  · 
1.540 gösterim
Spor menajeri Myron Bolitar kariyerini zirvesindeydi. Acemi oyun kurucu ve Myron’ın değerli müvekkili Christian Steele de öyle. Ama Christian, polis de dâhil olmak üzere herkesin öldüğünü sandığı eski kız arkadaşından bir telefon alınca işler çığırından çıktı. Bir ailenin dramını, bir kadının sırlarını ve bir adamın yalanlarını ortaya çıkarmak üzere kolları sıvayan Myron, imaj ve yeteneğin insanı zengin ettiği ama gerçeğin insanları ölüme bile götürebildiği, bu sektörün karanlık tarafında buluvermişti kendini.

Zeka ve gizemin kol kola girdiği bu romanlarıyla Edgar Ödülü’ne layık görülen Harlan Coben kalemiyle, gerilim romanlarının en şaşırtıcı ve en karmaşık karakterine, Myron Bolitar’e can vermiş. Bu kitabı okurken çabuk öfkelenen ama özünde yufka yürekli bir spor menajerinin her sayfada sizi içine çeken ve ön görülmesi imkânsız sahne şovuna tanık olacaksınız.

“Coben hedefi on ikiden vuruyor! Ustaca örülmüş karakterle ve büyük bir gözlem gücünün eseri olan ayrıntılar.”
-Publishers Weekly

“Oyun Bozan tam bir meydan okuma, başından sonuna kadar keyifli bir yolculuk ve son derece sürpriz bir son!”
-Maggie Griffin

“Çılgınca bir eğlence... Mizah duygusu yüksek ve perspektif sahibi yazarı övmemek mümkün değil. Zekice gözlemler, unutulmaz çizgilerle ölümsüzleşmiş karakterler ve sürprizlerle dolu bir kurgu.”
- The Atlanta Journal and Constitution

“Cesur, akıllı ve kurnaz karakterlerine bayılan hayranları Edgar ödüllü yazar Harlan Coben’ın son romanına bayılacaklar...”
-The Midwest Book Review

“Baş döndürücü bir aksiyon. Sürükleyici diyaloglar. Olağanüstü düğümlerle birbirine bağlanan bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.”
-Toronto Star

“Akıcı bir öykü, zekice diyaloglar. Sürprizlerle dolu asla tahmin edemeyeceğiniz bir son. Harlan Coben gerilim romanlarına yepyeni ve heyecan dolu bir soluk getiriyor.”
-The Armchair Detective

“Coben’in karakterleri kelimelerle hayat buluyor. Böyle bir başarı ancak gerçek bir yazım yeteneğiyle mümkün olabilir.”
-The Sprinfield Leader
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  427
 • ISBN:
  9786055872373
 • Orijinal Adı:
  Deal Breaker
 • Çeviri:
  Elif Sezginci
 • Yayınevi:
  Martı Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mahmut Çayır 
14 Eki 14:44, Kitabı okudu, 2 günde, 4/10 puan

Yazarın okuduğum tek kitabı. Sherlock'un "Ne kadar göz önündeyse o kadar görünmez olur." sözü feyz alınarak yazılmış gibi bir izlenim oluşturdu bende. Sade dili ve akıcı üslubuyla merakı taze tutmayı başarmış. Fazla beklenti içinde olmadan okunabilir.

Sadettin TANIK 
22 Nis 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

Polisiye romanlarında etkileyici yazanlardan biri Coben ve her kitabında olayları detaylı bir şekilde işleyip sonucu tahmin etmemizi önleyerek kitabı zevkli hale getiriyor. Bütün kitapları gibi bu da tatmin edici ve çok sürükleyiciydi.

İsmail Koçak 
10 Haz 09:58, Kitabı okudu, 9/10 puan

Spoiler bulaşığı olabilir.
Ajans şirketinde çalışan Myron Bolitar serinin ilk romanında güzel bir açılış yapıyor.Myron'un yarı sevgilisi Jessica'nın kardeşi Kathy Culver'in gizemli kayboluşu ve bu olayın Myron'un menajerliğini yaptığı sporcu Christian'ın iş-arkadaş yakınlığı ile bağlantısı olan olaylar, eseri bir polisiye-macera eşliğinde götürüyor.Acaba bu eserde de Myron ve kaliteli tuhaf arkadaşları olayları aydınlatabilecek mi?Okurken sadeliğin yanında bu kadar kaliteli kurguyu güzel bir şekilde işlemesi yazarımızın tecübesi ile doğru orantılı olsa gerek.Neyse iyi okumalar.

Fatma Yüksel BİNİCİ 
19 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı. Sürükleyici ve karakterleri güçlü bir kitap. Yazar sayfaya kadar heyecanla merak uyandırmış ve sonunda ters köşe yapmış. Galiba yazarın diğer kitaplarını da okuyacağım .

Ali Ünal 
30 Mar 13:52, Kitabı okudu, 9/10 puan

Harlan Coben'nin tarzı klasik polisiye-gerilim içinde çok tipik aslında. Gerilim, korku, şiddet öğeleri daha düşüktür. Grange'ın daha gerilimi öndedir, Tami Hoag'ın şiddeti, Gerritsen'da her ikiside bi anlamda. Coben bu klasik akımdan -görece- ayrılır. En vurucu yanı kurgusudur, mutlaka kitap sonunda ters köşe yapar ve oldukçada başarılıdır. Daha esprili, kurnazca, rahat okunan tarzı var. Türdeşlerine göre naif bile denilebilir.

En başarılı bulduğum yanı belli standartın altına hiç düşmemesi. Yukarda saydığım bütün yazarların en az bir tane patates olmuş kitabını okumuşumdur. Coben'de denk gelmedim henüz. Bolitar seriside en meşhur karakteri. Bolitar ile tanışmanız için ilk kitapta bu, kesinlikle tavsiye ederim.

Ceren Acer 
02 Tem 2015, Kitabı okudu, 10/10 puan

Bu yazarın üslubunu çok akıcı, etkileyici, şaşırtıcı bir o kadar da esprili buluyorum. Bu çalışmasıyla da kendini kanıtlamış bulunuyor. Yazarın kitaplarına olan beğenim bu romanla daha da arttı desem yeridir. Romandaki olay örgüsü ve karakterler çok zekice kurgulanmış. Sayfalarda ilerledikçe kendinizi olayların içinde gibi hissetmekten alamıyorsunuz. Bu roman size kendinizi bile unutturacak nitelikte. Ben okudukça kitabın içinde kayboldum adeta. Siz de satırlardaki; ustalığı, etkileyiciliği profesyonelliği görmek isterseniz okuyabilirsiniz.

emembi 
09 Eyl 2015, Kitabı okudu, 8 günde, 5/10 puan

Yazarın okuduğum ilk kitabı. pek sevdiğimi söyleyemiyeceğim. kitapta çok fazla konuyla alakasız,gereksiz bölüm var. genelde polisiyelerde böyle gereksiz, konuyu dağıtan konular olur ama oralarda biraz edebiyat, biraz hoşluk bekliyor insan. sonuç olarak ne kitabın tamamı ne finali beni etkiledi.sadece biraz merak hepsi bu.

Güzel bi gerilim idi. Merak ettim sonraki sayfaları. Ama tahmin konusunda hep kararsız kaldım, çeviriden miydi; yoksa yazarın anlatımı mı karışıktı bilemiyorum ama cidden tahmin edemedim hiç bir şeyi , yani huzursuz bir süreçti benim için.

Serdar Poirot 
15 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Son derece güzel bir Myron Bolitar romanı daha. Eski kız arkadaşı olan Jessica Culver'ın kızkardeşi Kathy 1,5 yıldır kayıptır ve herkes onun öldüğünü düşünmektedir. Kathy'nin eski erkek arkadaşı Christian adında başarılı bir futbolcu ve Myron'un müşterisidir. Ancak ona kancayı bazı menajerler takmıştır ve Myron'un işi oldukça zordur. Bu arada Jessica'nın babası Adam da öldürülür. Ve bir dergide Kathy'nin çıplak fotoğrafı ortaya çıkar. Kızın yaşıyor olma ihtimali vardır ve Myron, Win ve Esparanza ile birlikte bu işleri araştıracaktır. Ancak buldukları şaşırtıcıdır. Katil hiç beklenmedik ve tamamen masum zannedilen biridir. Myron iş bittiği zaman maddi açıdan sarsılır ancak Jessica'yı geri kazanmıştır. Keyifle okunan bir roman.

Betül Şimşek 
02 Ağu 2013, Kitabı okudu, Puan vermedi

kesinlikle okunmaya değer bir yazar. Kitapları çok akıcı, cinayet ve heyecan sevenler okumalı.

2 /

Kitaptan 2 Alıntı