Paradokya Adalet Yıldızı ve Kayıp Pusula

8,3/10  (51 Oy) · 
113 okunma  · 
47 beğeni  · 
1.422 gösterim
Gecenin sessizliğini bozan derin nefes alıp vermelerini, hızla çarpan kalp atışların takip etti. Bu kadar korktuğunu hatırlamıyor, belki de bundan daha heyecanlısını yaşayacağını sanmıyordun.

Yanılıyorsun…

Sıradan hayatın, değer verdiklerin, arzuladıkların… Her şey çok uzak, bir o kadar da yakın… Karşında çözmen gereken şifreler, tamamlaman gereken görevler var. Uyanman için Gecenin Gizemli Oyununu tamamlamak ve geçmişe tersten bakmak zorundasın.

Bu gece, geçmişin izlerinin peşine düşmeye, bilinçaltınla yüzleşmeye, paradokslarla çevrili rüyalar âlemine dalmaya hazır mısın?

ŞİMDİ GÖZLERİNİ KAPAT. OYUN BAŞLIYOR…
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2011
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786051146805
 • Yayınevi:
  Timaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Furkan 
23 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kitabı okurken hiç sıkılmadım. Bir günde okumuştum, yazar kitabı mükemmel bir akıcılıkla yazmış. Okuduğum fantastik romanlar içinde üst sıralarda diyebilirim.

SPOİLER
Kitap, karekterlerin Paradokya isimli bir kitabı okudukları günün akşamı uyuduklarında rüyalar ve bilinçaltının eseri olan bir dünyada kendi karakterleri, cesaretleri ve pişmanlıklarıyla örülü 'gecenin gizemli oyunu' denen bir oyunu oynamalarını anlatıyor. Eğer uyanmak istiyorlarsa oyunu kazanmalılar..

Rüyalara farklı bir bakış açısıyla yaklaşılmış bu da sizin romanda sürüklenmenizi sağlayan en önemli faktör. Bu türü sevenler için güzel bir kitap.

Esma Ünal 
06 Şub 18:06, Kitabı okudu, 6/10 puan

Kitabı ilk okuduğumda gerçekten başarılı buldum. Birbirinden farklı üç kişinin ortak bir rüya da buluşup çeşitli maceralar yaşadığı kitapta okurla birebir iletişime geçebilmeside etkileyici. Bu uç kişinin hepsi farklı yerlerde maceralar yaşamakta ve yazar üç karekterin yaşadığı macera ortamları hakkında titiz bir araştırma yapıp bunu fantastik kurguya dökmekte ilk kitabı olmasına rağmen güzel ve akıcı bir eser ortaya koymakta. Tam herşey bitti diye düşündüğünüz ortamlarda okuyucuyu şaşırtmakta ve aynı maceraları bizim bile yaşayabileceğimiz korkusunu da vermekte. Kitabın sonunda ise maceranın bitmediği ve yeni oyunlar ve farklı karekterle devam edeceğine dair ipuçları vermekte. Okumayı düşünen herkese tavsiyem kısaca...

MerveArslan993 
28 Eyl 13:53, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitap çok güzeldi. Bayılarak okudum. Muhteşemdi. Harikaydı.............
.......................................
Kitap cidden güzeldi. Biraz karışıktı ama güzeldi.

sinem gülen 
22 Eki 10:45, Kitabı okudu, Puan vermedi

Üçlemenin ilk kitabı Paradokya...
İçinde çözülmesi gereken bulmacalar ve gizemler var.
Sanatsallıktan yoksun,basit cümlelerle yazılmış ama buna rağmen düşündürücü bir kitap.

melike 
21 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

sürükleyici bir kitap içinde şifreler olması muhteşem bir şey okuyucuyu merak içinde bırakıyor beğendiğim kitaplardan birisi okumanızı tavsiye ederim "Gecenin Gizemli Oyunu senin için başlıyor!"

ayşenur topaloğlu 
10 Ağu 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

alışılagelmişin dışında bir kitap merak uyandırıcı.sadece okunmayı amaçlamıyor okuyucuyu da bu fantastik oyunun içine katıyor.mutlaka okuyun ve bu gizemli oyuna siz de dahil olun.

Elif Toros 
08 Şub 22:58, Kitabı okudu, 359 günde, 8/10 puan

Fantastik bir kitap için iyi bir anlatım ve farkli bir konu ele alınmış sonuçtada güzel bir kitap ortaya çıkmış.

Sakura Fubuki 
14 Eki 01:01, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

kitap fantastik macera sevenler için biçilmiş kaftan.. bir çocuk kitabı olarak algılanmaması gereken, okurken zaman kavramını yitirebileceğiniz bir kitap. bu kitabı okurken tedirginlikle uyuyacaksınız garanti ederim. nihhaha :D .

canan bayındır 
03 Ara 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

bu tür romanlara başladığım ilk kitap. bu seri beni inanılmaz etkiliyor.

gökmen kılıçoğlu 
07 Ara 2015, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 7/10 puan

Batılı örnekleriyle kıyaslamak zor olsa da güzel bir çalışma. Yeniyetme (teenager) okuyucular için ideal bir fantastik roman. Sizin de romanın kahramanlarından biri olmanıza izin veren bir eser. Kahramanlarla birlikte şifreleri çözüyorsunuz, heyecanı paylaşıyorsunuz. 20 dakikada çözülmesi gereken bir şifre vardı, maalesef benim çözmem yarım saatten çok sürdü, kitapta olsaydım, zehirli gaz çoktan işimi görmüştü. Kitap seri halinde devam ediyor. Kitabı bitiren gece oyuna dahil oluyor. Bu gece bakalım rüyasında paradokyaya gidenler arasında olacak mıyım?

2 /

Kitaptan 6 Alıntı

seda aksoy 
19 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Bütün sırlar sadece o sırların ardındakileri öğrenmeyi hak edenlere açılmalı. Ve insan, bir sırrı ögrenmek istiyorsa eğer onun uğrunda her şeyi feda etmeye hazır olmalı.

Paradokya, Cem GülbentParadokya, Cem Gülbent
seda aksoy 
17 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Derdin kendindendir bilmiyorsun
Derman yine sendedir görmüyorsun
İçine koca bir alem yerleştirilmiş
Sen hâlâ kendini küçük bir şey zannediyorsun.

Paradokya, Cem GülbentParadokya, Cem Gülbent
Berfun Berçin 
02 Haz 16:31, Kitabı okudu, 3/10 puan

Adalet,insanın ruhundaki dengedir. Onu elinde tutamayanlar yaşıyor gibi görünselerde ruhen ölü sayılırlar.

Paradokya, Cem GülbentParadokya, Cem Gülbent
Berfun Berçin 
02 Haz 16:30, Kitabı okudu, 3/10 puan

Engeller seni durdurmamalı.Her bir engel, kararlılığını daha da güçlendirmeli.

Paradokya, Cem GülbentParadokya, Cem Gülbent
Özlem İmamoğlu 
 20 Ara 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Gece boyunca onlara tedirginlik, korku, heyecan ve macerayı bir arada yaşatan kitap, temel olarak gizemli bir oyundan bahsediyordu.

Bu oyun, rüya aleminin ötesinde oynanmasına müsaade edilen bir oyundu.O alem, insanın tıpkı gerçek hayattaki gibi rüyalarına yön verebildiği; mevcut anı ve bilinçaltını eş zamanlı yaşayabildiği bir paradokslar dünyasıydı.

İçinde birbirinden farklı görevlerin, olayların, zaman zaman tuzakların, heyecan verici sahneleri ve gizemlerin bulunduğu bir sistemdi.

Gecenin Gizemli Oyunu'na giren bir okurun, eski hayatına geri dönebilmesi için oyun içinde verilen görevleri yerine getirmesi ve birbirinden zor tuzakları geçmesi gerekiyordu.

Rüyalar aleminin ötesinde oynanan bu oyun, oyuncularını, uykuyla uyanıklık arasında girdikleri başka bir gerçekliğin içine çekiyordu ve uyanabilmek, bu oyunun en büyük hediyesiydi.

Gecenin Gizemli Oyunu başlamak üzereydi.

Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 75)Paradokya, Cem Gülbent (Sayfa 75)