Pasaklı Tanrıça

8,1/10  (50 Oy) · 
201 okunma  · 
24 beğeni  · 
1.077 gösterim
Tahmin edilemez, unutulmaz ve son derece sevimli bir roman kahramanı olarak Samantha Sweeting, Pasaklı Tanrıça kodlu ilk macerasında tüm romantizmi ve komedisiyle sizlerle buluşmaya hazır.

Samantha, Londra'da çalışan bir üst düzey avukat. Günün her saati iş başında, ev hayatı yok, tek düşündüğü şirkete ortak olabilmek. Üzerindeki baskı ve adrenalin onu fena halde coşturuyor. Ta ki bir gün, bir hata yapana kadar. Öyle büyük bir hata ki bu, kariyeri mahvolabilir.

Tamamen aklını kaçırıp Londra'daki ofisinden çıkıyor, bir trene binip hiç bilmediği bir yere gidiyor. Yol sormak için büyük, güzel bir evin kapısını çalıncaiş görüşmesine geldiği zannediliyor ve o evde hizmetli olarak çalışması teklif ediliyor. Tabii ki bu evli çift ev işlerini halletmesi için bir avukatı işe aldığından habersiz. Fakat düşünün ki Samantha fırının nasıl çalıştırılacağını bile bilmiyor. Felaketler birbirini kovalıyor. Samantha çamaşır makinesiyle, ütü masasıyla, deterjanlarla müthiş bir savaş verirken; büyük şeflere özel yemekler pişirmeye kalkışırken tam bir kaos yaşanıyor.

İyi de acaba işverenleri evdeki hizmetlinin başarılı bir avukat olduğunu öğrenebilecek mi? Eski hayatı Samantha'nın yakasını bırakacak mı? Bırakmasa bile, Samantha geri dönmek isteyecek mi?

Göreceğiz!

'Adım Samantha. Yirmi dokuz yaşındayım. Hayatımda hiç yemek pişirmedim. Yer silmedim. Toz almadım. Düğme falan da dikemem. Yapmayı bildiğim tek şey kontratları yeniden düzenlemek ve müvekkilimi milyonlarca pound kâr ettirmek.'

Pasaklı Tanrıça, hayatı biraz daha ağırdan alması gereken genç bir kızın hikâyesi. Ki bu kızın artık kendini bulması, en önemlisi aşkı bulması gerekiyor. Ve elbette ki sözü edilen bu kızın, bir kenarda öylece durmasına alışkın olduğu ütü masasının ne işe yaradığını da artık uygulamalı olarak öğrenmesi gerekiyor.

'Samantha'ya çabucak kanınız ısınacak ve fazla mesai yapmış okuyucular bu avukatın hayatındaki ilk boş hafta sonunda yaşadığı sevinci çok iyi anlayacak.'

- Christian Science Monitor

'Sophie Kinsella 'çıtır edebiyatı' oyunlarının zirvesinde. Olay örgüsü hızlı bir tempoda ilerlerken eğlendiriyor ve yazar acayip karakterlerine yeterli ölçüde gerçekçi ayrıntılar eklemeyi başarıyor.'

- New York Post

'Kusursuz bir eğlence' Pasaklı Tanrıça hakikaten çok komik ve tatlı bir kitap. Kinsella mizahı iyi beceriyor ve okuyucularını meraktan çatlatıyor.

- Miami Herald

'Çok hoş bir romantik komedi.'

-The Washington Post
 • Baskı Tarihi:
  Aralık 2012
 • Sayfa Sayısı:
  446
 • ISBN:
  9789944485005
 • Orijinal Adı:
  Undomestic Goddess
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ceren 
03 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 6/10 puan

Zaman geçsin diye okumaya başladım ve elimden bırakamadım. Anlatımı oldukça sürükleyici. Ana karakterin oldukça farklı oluşu ve aldığı kararların cüretkarlığı kitaba bağımlılığınızı arttırıyor.

Pelin Sueda 
18 Eyl 00:11, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 9/10 puan

Yine Sophie , yine kesintisiz bir eğlence.. Kitabı okurken bayağı güldüm kahkaha attım hatta . İnsanı okumak için iten ve sıkmayan bir anlatımı var. Şu aralar eğlenceli kitaplar istiyorsanız koşu gidin Pasaklı Tanrıça 'yı alın. Merakla okunan kurgusuyla gerek anlatımı ile harika bir romandı .

Hasibe 
24 May 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Gerçekten güzel yüzümü güldüren bir kitaptı.Eğlenceliydi .Sonunda ne olacak diye beklediğim bir kitap oldu.Sonunda Samantha'yı takdir ettim bence doğru bir karar verdi.

Mine Arseven 
16 Kas 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Hayatın tüm telaşını en tatlı dille aktarmış yazar. Biraz ironi, biraz mizah, biraz umursamazlık, harika bir yapit olmuş.

ebru tepe 
05 May 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Bence çok çok komik bir kitap değil ama okuması zevkli. Hayal gücü mükemmel olan Sophie Kinsella'dan özgün bir hiyayesi olan bir kitap daha. Aslına bakarsanız gerçek hayatta pek gerçekleşmeyecek bir senaryo. Okurken ev işlerini yapamadığı için tuttuğu ütücüden catering firmasına oldukça sevimli bölümlerdi.

Handenur Hasçelik 
28 Haz 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Üniversitedeyken final haftasında bir çırpıda okumuştum. Çerez gibi bir roman. Hem akıcı hem de komik. Çoğu yerde bile kahkaha attım. Yazarın diğer kitaplarını da tavsiye ederim. Can sıkıntısına birebir.

hayriye sultan şahin 
26 Mar 23:04, Kitabı okudu, Puan vermedi

İyi bir kariyerin olsa da bir anda yerle bir olabilir. Ömrü boyunca yemek yapmamış, ev temizlememiş biri bir eve hizmetli olarak çalışmaya başlarsa neler olur ya da hukukçulardan nefret eden biri bir hukukçuya aşık olursa...İşte bütün bunlar bu kitapta

Tam bir Kinsela romanı okurken kahkahalarımı tutamadım çoğu komedi denilen kitaplar okurken gülümsetir ama Kinsela romanlarında yüksek kahkahaları duyabilirsiniz.Yalnız sonunda kafamda soru işaretlerinin fazlaca olmasını yadırgadım

Nejla GÜNEŞ 
13 May 00:57, Kitabı okudu, 9/10 puan

okurken eğleneceğiniz akıcı romantik komedi tarzı sıkmayan bir kitap..tavsiye ederim.. ...............

Kitaptan 2 Alıntı