Psikiyatrist

8,8/10  (102 Oy) · 
200 okunma  · 
92 beğeni  · 
4.402 gösterim
Kimseye inanma
Kendine bile güvenme
Gerçeği arama
Gerçek seni bulacak

"O geldiğinde, beni koruyacağına söz ver!"
Şiddet mağduru bir kadın hasta, psikiyatrist Ellen Roth'un kâbusu haline gelir: Kara Adam tarafından izlendiğini iddia eden hasta, gizemli biçimde, iz bırakmadan ortadan kaybolur. Şimdi kendi hayatını da hastasınınkini de tehlikeye atan korkunç bir oyunun ortasındaki Dr Ellen Roth için hiç kimseye güvenemediği umutsuz bir savaş başlamıştır. Şeytani bir yapbozun parçalarını bir araya getirmeye çalışmaktan başka çaresi kalmayan genç psikiyatrist, korku, şiddet ve paranoyadan oluşan bu labirentte çıkış yolunu bulabilecek midir?

"İnsan zihninde öyle yerler vardır ki kimse buralara ulaşamaz. Psikiyatrist bizi zihnimizin karanlık tarafına götürüyor."
-Donato Carrisi-

"Gerilim romanlarının yeni yıldızı!"
-Weltbild-

"Sanki David Lynch, Stephen King'in bir romanını filme almış gibi. Harika!"
-Thomas Thiemeyer-

"Mükemmel bir gerilim romanı: Dorn, okuru ruhun derinliklerine sürüklemeyi çok iyi biliyor."
-Sebastian Fitzek-

"Psikiyatrist, bu yıl okuduğum en iyi kitaplardan. Çok iyi bir yazar yetişiyor."
-Wolfgang Weninger-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2012
 • Sayfa Sayısı:
  416
 • ISBN:
  9786055360443
 • Orijinal Adı:
  Trigger
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meryem Hoşoğlu 
15 Haz 11:10, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 10/10 puan

Kitabın kurgusuna hayran kalmamak elde değil!!
Her sayfasında ayrı bir gerilim her sayfada sizi yanıltan bir başka olay.
Kitapta psikiyatrist kadın ve onun şiddet mağduru hastasıyla tanıştığı günden beri başına gelenler anlatılmakta. Zamanla her şeyin karmaşık bir labirent haline dönüşmesi sonucu kendinizi adeta kitabın içinde hissediyorsunuz. Ben okurken belli tahminlerde bulundum ama her defasında ters köşe oldum:)
Yazarın zekası hayran kalınası:)
Her sayfada sizi şaşırtıyor.
Bu kitabı okurken pek çok psikolojik terim ve hastalık öğrendim. Kitabı tavsiye ediyorum. Kitap film gibi, her saniyesi gözünüzün önünde..

Hümeyra 
03 May 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Okuduğum ilk Wulf Dorn romanı. Fakat daha ilk romanda tarzını çok sevdim. Diğer iki kitabını da almayı düşünüyorum. Kitaba gelecek olursak; ağır psikolojik sorunları olan hastaların olduğu klinikte çalışan Dr. Ellen Roth'un, son günlerde yeni hastası geldiğinden beri yaşadığı akıl almaz olaylar anlatılıyor. Fakat yaşanan olaylarda bir çelişki var. Bu çelişkiden sıyrılması için gerçeği bulmak zorunda. Yer yer şaşıracaksınız, tempo hiç düşmüyor, oldukça sürükleyici bir kitap bence. Psikolojik-gerilim seviyorsanız Wulf Dorn romanlarıyla bir an önce tanışın derim.

Ceren 
15 Ara 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kitabın kurgusu tek kelimeyle inanılmaz. Sıkıcı ve sıradan olmaktan çok uzak. Yaratılan karakterler ve birbirleriyle olan ilişkileri en ilgi çekici olan noktalardan biri. Ama kitabın en büyüleyici kısmıysa tahmin edilemezliği. Her sayfada kitabın sonuna ve olayların akışına yönelik tahminleriniz değişiyor. Olaylar da oldukça hızlı gelişiyor. Rahatlıkla okunabilecek güzel bir kitap.

Burak Erdoğdu 
14 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Gercekten turunde basarili bir eser. Yazar degme okuyucuyu her seferinde ters koseye yatirabilecek meziyette...Gerilimseverlerin okumasini tavsiye ederim

Hatice Sultan 
28 Tem 09:41, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 9/10 puan

Uzun zamandır bu kadar kaliteli bir roman okumamistim. Kitabı elimden bırakmak çok zor oldu.Bu bolum bitsin bırakacağım derken bir baktım kitap bitmiş. Anlatılan olay müthiş bir yaratıcılıkla kurgulanmış.Yazarın dili olabildiğince sade gereksiz betimlemeler yok bu nedenle hikaye hiç kopmadan devam ediyor.Ve kitabı okurken adeta film izliyordum her sahne gözümde canlandı. Ve kitabı bitirdigimde bu adamın tüm kitaplarını okuyacağım dedim

selin baydar 
04 Ağu 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

wulf dorn isimli muazzam psikolojik gerilim yazarının okuduğum ilk kitabı açık konuşmam gerekirs kapağı beni çok etkilediği için almıştım.Muhteşem bir kitap , psikolojik gerilim severler için özenle seçilmiş bir kitap şiddetle öneriyorum.2 günde bitirmiştim beni etkisi altına alan nadir kitaplardan biri

Pelinsu Karabulut 
08 Haz 15:53, Kitabı okudu, 4 günde, Beğendi, 10/10 puan

Tek kelimeyle harikaydı sonu asla tahmin edilemezdi açıkçası benim aklımın ucundan bile geçmedi böyle olabileceği.Okuduğum ilk wulf dorn kitabı ama kesinlikle wulf dorn u okumaya devam edeceğim

Azime Nur GÜRBÜZ 
18 Nis 18:16, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Uzun zaman önce okusam da hala etkisinde olduğum, psikolojik gerilim türünü bana sevdiren kitap.. Sadece bu tür için değil bütün okuduğum kitaplar arasında en çok sevdiğim kitap bu sanırım.

Ismail Salma 
09 Eyl 23:55, Kitabı okudu, 9/10 puan

Wulf dorun kaleminden ilk defa okudum. Okumak isteyip de okuyamamıştım bir turlu. Sonunda alıp okudum. Gayet akıcı bir kitap polisiye sevenler için.

Lee NiSeok 
09 May 22:54, Kitabı okudu, 15 günde, Beğendi, 10/10 puan

Okuduğum en iyi gerilim romanlarından biri. Wulf Dorn'un en iyi psikolojik gerilim romanı yazarı olduğunu düşünüyorum. Kitabı okurken oradaki karakterlerin yaşadıkları heyecanı sanki kendim yaşamışım gibi hissediyordum. Tek kelimeyle kitap muhteşemdi. Teşekkürler Wulf Dorn!

4 /

Kitaptan 16 Alıntı

Hümeyra 
08 Şub 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, Puan vermedi

Hepimizin öğrendiklerini ilk kez tek başına hayata geçirmek zorunda kalacağı bir an vardır. O zaman öğretmenin gitme zamanıdır.

Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 79)Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 79)
Berfun Berçin 
13 Nis 11:10, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Burası elbette harikalar diyarı değil ve siz de Alice değilsiniz,canım.

Psikiyatrist, Wulf DornPsikiyatrist, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 11:10, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İnsanın ardında basitçe bir telefon numarası bırakarak olaydan elini eteğini çekmesi kolaydı.Böyle yaparak sanki topu geri atıyordu.İster bir kartvizitle,ister yırtık bir telefon faturasının ardına yazılmış bir notla,fark etmiyordu.Aslında her zaman aynı şey söyleniyordu.Senin için elimi ateşe sokmaya hazır değilim,başının çaresine bak.Ama vicdanımı rahatlatmak için sana numaramı vereyim.

Psikiyatrist, Wulf DornPsikiyatrist, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 11:11, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Acı,gerçeğin açıkça sınıflanabileceği çok az duyudan biriydi.Bedensel acı hisseden,şimdi ve burada bulunuyor demekti.

Psikiyatrist, Wulf DornPsikiyatrist, Wulf Dorn
Meryem Hoşoğlu 
09 Haz 01:09, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

Şiddete uğramış ve boşanmaya başvurarak ya da kadın sığınma evlerine kaçarak bundan kurtulabilecek kadar güçlü kadınlar vardı. Ama bu gücü bulamayan diğerleri de vardı. Dehşete çabucak son vermeyi, sonu gelmeyen şiddete tercih edenler.

Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 32)Psikiyatrist, Wulf Dorn (Sayfa 32)
Berfun Berçin 
14 Nis 21:15, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Buna Dissosyatif Füg,yani kaçış deniyor;bir tür kendi kimliğinden kaçma.İnsanlar travmatik bir olaydan sonra başka bir kimliğe kaçarlar.Kişisel çevrelerini terk ederler.Bu arada kendilerine başka bir kişilik verirler ve bu kişi olduklarından sağlam bir şekilde emindirler.

Psikiyatrist, Wulf DornPsikiyatrist, Wulf Dorn
Berfun Berçin 
13 Nis 11:03, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Şimdi volkan patlamanın eşiğindeydi. Bu aptal kadın bütün sinsiliğini ortaya koyarak onunla hesaplaşıyordu ve Ellen'in buna karşı yapabileceği hiç ama hiçbir şey yoktu. Aslında hastasının kaçırılmış olduğunu açıklayarak olayın ivediliğinin altını çizebilirdi, ama böyle yaparak aynı zamanda görev ihmalinin başka bir örneğini de ona gümüş tepside sunmuş olacaktı.

Psikiyatrist, Wulf DornPsikiyatrist, Wulf Dorn
2 /