8,9/10  (12 Oy) · 
34 okunma  · 
8 beğeni  · 
736 gösterim
Charles Bukowski'nin ölümünden önce yayımlanan son romanı. Gerçek bir "Pulp Fiction". Kendi halinde bir dedektifin "Kırmızı Kırlangıç"ın peşine düşmesinin öyküsü. Dedektifimiz "Kırmızı Kırlangıç"ı ararken hayatla ve ölümle ilgili bir çok kavramı da sorguluyor, yani hayatın anlamını arıyor...
"Telefonu kapatıp ayaklarımı masanın üzerine uzattım. Kopuk parçaları masamda birleştirmeye çalışıyordum. İşte karmaşık bir olayın ortasındaydım. Ben dedektif Nick Belane. Bir yanda Kırmızı Kırlangıç meselesi çözülmeyi bekliyordu. Bir tarafta da Celine ve Bayan Ölüm vardı başımda. Sanki Bayan Ölüm'ün soluğu hep ensemdeydi. Şimdi bir de başıma uzaylı bir orospu çıkmıştı."
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  172
 • ISBN:
  9789757939146
 • Çeviri:
  Melih Katıkol
 • Yayınevi:
  Parantez Yayınları
 • Kitabın Türü:
M.Ali BARAN 
01 Nis 18:29, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 8/10 puan

Charles BUKOWSKİ’ nin ‘’ PULP’’ adlı romanının kurgusu, konu itibarı ile diğer eserlerinden çok farklı. Yazar eserinde dedektiflik konusunu işlemiş . Roman okurken keyif alabileceğiniz eğlenebileceğiniz nitelikte olmuş. Ben şahsen okurken çok keyif aldım, size de tavsiye ederim.

cosmos 
10 Tem 21:53, Kitabı okudu, 7 günde, 8/10 puan

Bukowski'nin son çıkan kitabı. Her zamanki gibi hayatın tüm saçmalığını basitçe anlatmış. Simgesel bir anlatım kullanmış. Bir çırpıda okunacak bir kitap.

baver 
07 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

bukowski'nin 12 kitabını okudum. beni bu kadar güldüren bu kadar üzen bu kadar saran başka bir kitabı olmadı.
ilk dönem kitapları ve şiirleri ile arasında bariz fark vardır bu kitapta. artık kendi yazılarından bile sıkılmış, farklı bir türe girmiş, farklı türü çok becerememiş ama kendi tecrübesiyle harmanlanmış ve ortaya ölmeden önce oldukça hüzünlü bir kitap çıkmış.
dönüp dönüp okunabilir. muhteşem bir kitap.

Kitaptan 3 Alıntı

Bilal Aydın 
04 Şub 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Dünyanın büyük kısmı kafayı yemişti. Geri kalanlar da öfke içinde yaşıyorlardı. Ha bir de ne kaçık ne de öfkeli olmayıp, sadece salak olanlar vardı. Hiç şansım yoktu yani. Hem de hiç. Sadece oturup sonumun gelmesini bekliyordum.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 123)
M.Ali BARAN 
01 Nis 18:41, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Babam bana hep şöyle dedi: ‘’Başkalarının parasını kullanabileceğin bir meslek bul kendine. İnsanların sana paralarını verip daha fazla kazanmayı ummalarını sağla. Bunu ancak bankacılık ve sigortacılıkla yapabilirsin. Paralarını alıp ellerine bir parça kağıt tutuştur. Bu parayı çalıştırdıkça daha büyük paraların sana aktığını göreceksin. İki şey insanları sana gelmeye yöneltecek: Aç gözlülükleri ve korkuları. Kafanı kullanıp bu fırsatı değerlendirmelisin’’ oldukça iyi bir öğüttü doğrusu. Ama ne yazık ki babam öldüğünde cebinde beş kuruşu yoktu.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 143)
M.Ali BARAN 
01 Nis 18:29, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 8/10 puan

Üstlendiğim bütün işlerde yerimde sayıyordum. Babam uzun süre önce hayatta başarısız olacağımı söylemişti. Zaten kendi hayatı da bir başarısızlık silsilesinden ibaretti.. Ne de olsa aynı kanı taşıyoruz.

Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 71)Pulp, Charles Bukowski (Sayfa 71)