Ruh Eczanesi Fiziksel ve Ruhsal Sağlık İçin Meditasyon Rehberi

10,0/10  (1 Oy) · 
11 okunma  · 
0 beğeni  · 
646 gösterim
Ruh Eczanesi pek çok rahatsızlığa holistik çareler öneriyor. Kitabı oluşturan her bir bölüm duygusal ya da fiziksel bir rahatsızlığın tanımlanması ve teşhis edilmesiyle başlayıp, okura ayrıntılı bir reçete sunulmasıyla devam ediyor.


Osho rahatsızlıkların giderilmesi için germe ve esnetme teknikleri, meditasyonlar, gülme ve soluk alıp verme egzersizleri, ses egzersizleri, görsel egzersizler, şarkılar, masajlar öneriyor. Bu tedavi yöntemlerini tırnak kemirmeden uykusuzluğa ve depresyona dek pek çok soruna çözüm olarak sunuyor. Rahatsızlıklarla ilgili tanımlama, teşhis ve reçeteler, kişiye fiziksel ve duygusal bakımdan kendisiyle nasıl barışık biçimde yaşayabileceğini gösteren şiirsel, mizahi ve aydınlatıcı materyallerle de süsleniyor.

Ruh Eczanesi, yeni bir arayış içinde olan kişilerin ve daha fazla esin almak isteyen deneyimli holistik okurların sağlıklı, sakin ve neşeli bir hayat yaşamak amacıyla kullanabilecekleri bir ecza dolabı...

Meditasyon egzersizleri içeren Ruh Eczanesi,

Stres ve fiziksel gerginlikten kurtulmak
Özgüven inşa etmek
Duygusal ve fiziksel direnci artırmak
Ruh hali değişimleri
Cinsellik
Beslenme
gibi konulara değiniyor.

Kitaba eşlik eden DVD ise Osho`nun bu konularla ilgili konuşmalarını içeriyor.

(Tanıtım Bülteninden)
Döngüsel 
05 Eki 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Aklınıza gelebilecek bir çok şey ile ilgili reçeteler var kitapta. Bedensel hastalıkların ruhsal kökenlerine dikkat çekerek bu yönde pratik uygulama önerileri içeriyor.

Kitaptan 1 Alıntı

Döngüsel 
24 Kas 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Bilinç bedenin karşısında yer alamaz. Bilincin bedeninin içinde yaşarken bu ikisi birbirine nasıl düşman olabilir? Onlar birbirlerine her yönden destek olmaktadır. Sana bir şey söylüyorum ve elim ben ona komut vermeden söylediğim şeye uygun bir hareket yapıyor. Benimle elim arasında derin bir eşzamanlılık söz konusu.

Ruh Eczanesi, Osho (Sayfa 2)Ruh Eczanesi, Osho (Sayfa 2)