S*ktir Et

5,2/10  (155 Oy) · 
846 okunma  · 
64 beğeni  · 
7.756 gösterim
S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekilerin sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin'in bu komik ve ilham verici kitabı, S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

S*ktir Et; şarkı okumak, meditasyon yapmak, sandalet giymek ya da tütün yemek gibi eylemler gerektirmeyen ruhani bir yoldur. Modern zamanın küfürlü söylenişiyle, S*ktir Et, Batılıları şöyle bir sarsıp kendilerine getirecek, anlam dolu hayatlarımıza egemen olan stresi ve gerginliği ortadan kaldıracaktır.

Bu yüzden, bütün sorunlarınıza ve meselelerinize S*ktir Et demenin bir yolunu bulun. Hayatınızda yapmanız "gerekenlere" S*ktir Et deyin ve sonunda başkaları ne düşünürse düşünsün, neyi yapmak istiyorsanız onu yapın.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Şubat 2011
 • Sayfa Sayısı:
  200
 • ISBN:
  9786054429325
 • Çeviri:
  Figen Kılavuz
 • Yayınevi:
  Arunas Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Vildan Kara 
08 Şub 2014, Kitabı yarım bıraktı, Puan vermedi

Cok severek heyecanla başladım ve bitirmek icin kendimi sartlandirmistim .. En son dayanamayıp amaan Siktir Et dedim ve yarım bıraktım ....

Mümin sekman..cengiz Erşahin... Serif İzgören.. Vs gibi yazarlardan sonra...bu kitabi okumak bana hiçbirşey katmadi. Açıkçası begenmedim....Okusanizda olur okumasanizda...

Başlangıçta heyecanla alıp okumayı düşünmüştüm alıp okumaya başlayınca sıkıcı olmaya başladı okumaya devam etmeye çalıştım ama bunaltıcı olmaya başladı bende s*ktir ettim kitabı attım bi köşeye

Hatice Kaluk 
22 Kas 16:52, Kitabı okudu, 9/10 puan

S*ktir Et demek sizi iyi hissettirir. Mücadeleden vazgeçmek, ne hoşunuza gidiyorsa onu yapmak, çevrenizdekileri sizin hakkınızda düşündüklerini umursamamak ve kendi yolunuzdan gitmek harika bir duygudur.

John C. Parkin’in bu komik ve ilham verici kitabı. S*ktir Et demenin; Doğunun boş verme, vazgeçme ve bir şeylerin o kadar da önemli olmadığını fark ederek gerçek özgürlüğü bulma gibi ruhani fikirlerinin kusursuz bir Batı ifadesidir.

Umut 
 07 Eyl 00:37, Kitabı okudu, 3/10 puan

Kişisel gelişim kitaplarına ilgi duyduğum bir dönemde fazlaca referans sayesinde okuduğum kitaptı.Ancak beğendiğimi söyleyemeyeceğim.Bu kitabı okuduktan sonra kişisel gelişim türündeki kitaplardan hoşlanmadığımı fark ettim o yüzden bendeki yeri farklıdır.

Teoman 
27 Şub 2014, Kitabı okumadı, 1/10 puan

kişisel gelişim kitaplarını hep saçma bulmama rağmen ismine aldanıp alan enayilerdenim. okuduğum en saçma kitaptı. 1 puanı verirken verdiğim paranın intikamını alırcasına sırıtarak verdım. cimri falan değilim ama kitap çok saçma ^_^

Yasemin Yavuz 
18 Ağu 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

Felsefesi gerçekten çok güzel. Kafaya takılmayacak kadar değersiz olma durumunu benimsetmeye çalışması , gereksizse s*ktir et mantığı aşılanıyor. Okunmaya değer bir kitap.

Buse Demir 
01 May 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

Bazı kitaplar sadece 'kitap işte' dir. Daha fazlasını söyleyemeyiz. Okuruz bazen onaylarız bazen görmezden geliriz. Ama uygulamayız. Benim icin de öyle bir kitap.

Yaren Sıla Koç 
14 Tem 15:23, Kitabı okudu, 3 günde, 6/10 puan

Evde uzun zamandır duran ama bir türlü okumadığım bir kitaptı. İçinde güzel bölümler de var çok sıkılarak okuduğum bölümler de. Altı çizilecek bir sürü cümle olmasına rağmen kişisel gelişim kitabı sevenler için başka kitap okumalarını öneririm çünkü ben yarım bırakmamak için bitirdim kitabı.

Dilek Ateş 
07 Eki 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 7/10 puan

Pek cok saçma kişisel gelişim kitabına göre iyi bir kitap en azından bize ne yapıp yapmamamiz gerektiğini söyleyen gereksiz laf kalabalığı yapan yazarlardan iyidir. Kitap roman değil sevmeyen de seveceği tarzda kitaplar okusun :) aman banane sacma yorumlardan S*ktr et

4 /

Kitaptan 8 Alıntı

Bir şeye olan isteğinizi kaybettiğiniz an, onu tekrar elde etmeye başladığınız andır.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 65 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 65 - Arunas Yayıncılık)

Tutunduğunuz şeylerden kurtulmanın yolu, ona sahip olmasanız bile mutlu olacağınızı bilmektir.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)

Belki de her şeyin geçici olduğunu doğal olarak biliyoruz ve buna ümitsizce bağlı kalıyoruz. Gençliğimizin yitip gittiğini, bir gün öleceğimizi ve sevdiklerimizin öleceğini, şimdiye kadar neyi biriktirdiysek hepsinin bizden alınacağını, bir gün yeteneklerimizin istenmeyeceğini, aşkımızın karşılık bulamayacağını biliyoruz. Ama yine de bağlı kalıyoruz.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)

Ne kadar çok bağlanırsak, bir şeyler soldukça, ortadan kayboldukça, öldükçe o kadar çok acı hissederiz. Bazen ne kadar çok bağlanırsak, o kadar çok kayıp yaşarız.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 42 - Arunas Yayıncılık)

Her anın sınırsız potansiyeli vardır. Her yeni anın içinde hayal bile edemeyeceğiniz ihtimaller vardır. Her gün sizin en güzel çizimlerle doldurabileceğiniz bir boş sayfadır.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 107 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 107 - Arunas Yayıncılık)
Sümeyye 
18 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

S*ktir et hayatta hiç bir şey senden önemli değil.

S*ktir Et, John C. Parkin (s*ktir et adlı kitap)S*ktir Et, John C. Parkin (s*ktir et adlı kitap)

Birine âşık olduğunuzda, hayatınızdaki öteki şeyler önemini yitirir. Bazen önemli olan tek şey âşık olduğunuz insandır. Dünya hakkındaki bütün algılarınız pencereden uçup gider. Hayatınızdaki mantık buharlaşıp yok olur.

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 67 - Arunas Yayıncılık)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 67 - Arunas Yayıncılık)
Cem Asil 
02 Tem 19:33, Kitabı okudu, 4/10 puan

"Belli bir yoldan gitmemiz ve belli şeyleri yapmamız konusundaki insanların üzerimizdeki baskıları bazen bizden çok şey götürür ve biz de Siktir Et der kendi yolumuzu çizeriz."

S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 19 - arunas)S*ktir Et, John C. Parkin (Sayfa 19 - arunas)