Sabah Uykum

6,9/10  (289 Oy) · 
1.275 okunma  · 
230 beğeni  · 
5.679 gösterim
Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054771769
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
07 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Yazarımızın da dediği gibi " Hayat vedalardan ibaret. Başladığımız her şeyin bir sonu var. Fakat biz elimizdekiler ne olursa olsun değerini bilelim, sevelim , sahiplenelim. Çünkü bu dünyadaki en mutsuz insanlar elindekinin değerini bilmeyendir ". Kitap da kısaca bu gibi konulardan bahsedilmektedir .

Semih Üyük 
12 Eki 2014, Kitabı okumadı, Puan vermedi

Kitap popüler olduğu için bir göz atayım dedim fakat pek dayandığımı söyleyemem. Daha tam bir kitap bile olmayı becerememiş bir yazı zincirinden oluşan bu kitap nasıl olmuş da basılmış diye düşünmeye pek gerek yok. Ülkemiz kadınları romantizme aç olduğundan, içinde bir kaç tane anlamlı söz geçtiğinde hemen almayı düşünürler. Kitaba bakıp kıskanmayı belki de hayıflanmayı hatta kendi durumuna bakıp üzülmeyi ya da sevinmeyi aklından geçirmiş olabilirler. Fakat bu konuda kadınlarımızı suçlayamayız. Ülke olarak genelde erkeklerimiz daha çok baskıcı ve mantıklı düşünemeyen bireyler olduğu için bunu eşlerine yansıtabiliyorlar. Eşler de bu tür açlıklarını bu tip kitaplarda gidermeye çalışıyor. Çünkü kadının doğası gereği sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. Kendisi sevilmiyorsa bile bir başkasının sevilmesi bile onu mutlu edebilecek bir yapı bu.

Bunu çözümleyen bir kaç yazar, ticari amaçlı bu kitapları yazmaktadırlar ve kendileri de farkındadır yazdıkları kitabın gerçek düşüncelerini yansıtmadıklarını. Kitaba verilen puan ve beğenilme sayısı gerçekten haddinden fazla ki bu kadınlarımızdaki romantizm açlığının ne denli fazla olduğunun kanıtı.

Maalesef, bu konuda bir birey olarak yapabileceklerim çok değil.
Bence romantizm özgürlüktür. Siz özgür olur, romantizm kendi ayaklarınıza gelecektir. Böylece romantizm açlığını bastırmak için ticari amaçlı kitaplar okumanıza gerek kalmaz. Onun yerine bir Puslu Kıtalar Atlası okuyabilirsiniz ki şahanedir :)

Özgürlük ise kişiye göre değişir. Bana göre şu yazıyı yazdığım bilgisayar özgürlüğümü kısıtlayan bir etken olabilirken başkasına göre internet ortamı tamamen özgür bir alandır. Ve bana göre sevgili özgürlük kaynağıyken, başkasına göre hapishanedir.

Sağlıcakla kalın.

Salih kurt 
 20 Ara 2015, Kitabı okudu, 1/10 puan

Geçen gün yanlışlıkla elime geçen kitap(ımsı). Romantizmin dibine vurmak ve ergen irisi sevgilinizi etkilemek istiyorsanız tam size göre bir kitap. Okurken yanında filtre kahve içmeyeni dövüyorlar diye duymuştum, ben kahvesiz denedim henüz başıma bir şey gelmiş değil. Siz de ister kahveli ister kahvesiz bu kitabı okuyarak aşktan ve romantizm'den soğuyabilirsiniz. İyi oku(yama)malar.

Soğuk Kahve'den pek bir farkı olmayan (içerik yönünden) ikinci kitabı. Kitabın kapağını, içeriğinden çok daha fazla beğenmiştim. Okununca okunuyor ama fazla bir şey aklımda kalmamış. Yine kısa yazılar ve şiirler yer alıyor. Yine de bazı bölümlerinden beğenilecek güzel sözler var.

Duygù 
23 Eyl 2015, Kitabı yarım bıraktı, 3/10 puan

Diğer kitabını bitirmiştim fakat beğendiğimi söyleyemem, zorladım kendimi bitirmek için fakat olmadı, yarıda kalanlardan oldu.. Emeğe saygıdan 3 yıldız verdim..

Sena Yılmaz 
06 Haz 09:27, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 10/10 puan

"İnsan binlerce hayattan geçer ama birinde kaybolur!!"
Ahmet Batman' a bir kez daha hayran kalabilirsiniz bu kitapta. Çünkü bu benim-senin hikayen...

Beyzanur YILMAZ 
25 May 14:49, Kitabı okudu, 30 günde, Beğendi, 10/10 puan

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik

Mehtap 
12 Nis 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

Kapak resmini beğendiğim için aldığım, sabırla okumaya çalıştığım halde başaramadığım bir derinliği olmayan ,sıradan ,gelip geçici bir kitap .

Süheda 
27 Tem 2015, Kitabı okudu, 2/10 puan

Bazı kitaplar vardır, zaman kaybettirir insana. Bu kitap da onlardan biri. Okunması gereken onca kitap varken beyninizi boş sözlerle doldurmak istiyorsanız okuyabilirsiniz.

Bazı kitaplar vardır, zaman kaybettirir insana. Bu kitap da onlardan biri. Okunması gereken onca kitap varken beyninizi boş sözlerle doldurmak istiyorsanız okuyabilirsiniz.

"İnsan binlerce hayattan geçer ama birinde kaybolur!!"
Ahmet Batman' a bir kez daha hayran kalabilirsiniz bu kitapta. Çünkü bu benim-senin hikayen...

Genelde ben şiir kitaplarını çok sevmem fakat "Sabah Uykum" beni gerçekten etkiledi. Değindiği konular ve sözleri gerçekten çok güzel. Okursanız bir şey kaybetmezsiniz.

betül haytan 
04 Eyl 2015, Kitabı okudu, 6 günde, Beğendi, 7/10 puan

Bu Yaz Okudum. İçinde ki klasik bazı cümleler ve sözler insanın hoşuna gidiyor. okunamayacak derecede kötü bir kitap değil. okuduğuma pişman değilim.

Macide Tiğiz 
10 Eyl 2015, Kitabı okudu, 4/10 puan

15_ 18 yaşlara hitap eden ve okurken zevk alacakları bir kitap
Yazar ne demişti
hıımmm dur hatırlıyayım
sen benim en güzel sabah uykumsun

CEYSU 
26 Ağu 2015, Kitabı okudu, 3/10 puan

Bi aralar herkezin elinde bu kitaptan her kez almış ve okuyor.Merakıma yenik düşerek aldım ve okudum kitap o kadar da güzel değil di bence ama hak yemeyelim beğendiğim sözlerde var dı içinde.Fakat yarısına kadar falan okuyabildim.Böyle kitaplar okumak yerine klasikleri okusanız daha da iyi olur.Hem dikkatinizi çektiyse eğer adam kitabın başında aşka inanmadığını dile getiriyor.Peki ayıptır söylemesi sen aşka inanmıyosan ayrılık kitabını nasıl yazabilirsin anlam veremedim doğrusu.E takdiri size kalmış beğenir ya da beğenmezsiniz....

Memmedaga Memmedov 
05 May 2015, Kitabı okudu, 6/10 puan

önceki kitabındaki konu devam ediyor, kitabı okumuyor sanki beraber yazdık. Ahmet Batman'ın kitaplarını belki daha önce okusaydım bugün daha farklı olabilirdi. Yazarın sonsözünden anladığım kadarıyla devamı gelecek gibi, inşallah bundan sonrakinde konu biraz daha değişir ve ayrılık-özlemek dışında güzel anılarını da paylaşır okurla.

Aslı özdemir 
23 Mar 11:32, Kitabı okudu, Beğendi, 5/10 puan

Gayet güzel bir kitap. Herkese tavsiye ettiğim aşkla ilgili kitaplardan. İnsanın kendisini tanımasında öğrenmesinde büyük bir rol üstleniyor. bu yüzden okumayanlar varsa mutlaka okumalı .

3 /

Kitaptan 99 Alıntı

Meral 
05 Mar 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, Puan vermedi

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)

Ben seni çok benimsemişim. Çok katmışım kendime farkında olmadan. Benimki hiç biz olmayan bir şeyi sahiplenmekmiş. Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız sevmişim seni.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
kitapları seven 
08 Tem 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

''Acı insanın kendini bağlar ama bazı kişisel gelişim yazarları sevmek ve sarılmakla bütün acıların sonlanacağını söyler. Bu en büyük yalandır.Sarılmak muhteşem bir his, muhteşem bir sahipleniş ve muhteşem bir kabul ediş... Sevmek her şeyin ötesinde belki de... Acı ise her şeyin üstünde, zeytinyağı gibi her şeyin üstünde... Acı dibe çökmez, hep gözünün önündedir ve öyle acıların olur ki hiçbir sevgi iyileştirmez.Çok canı yanan bir insana gidin sarılın ve onu sevdiğinizi söyleyin.Geçti mi acısı? Geçmedi, sadece anlık bir his kaybı oldu.Bu kırmızıbibere çok acın var ama seni seviyorum demek gibi ve o biber hep acı. Sadece sevdiğiniz için anlık bir his kaybı oldu, yediniz ama yandınız.''

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Cemre Alıcı 
07 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

"Tüm samimiyetimle şunu söylemek isterim; etrafınızda hiç insan yokken ne kadar yalnızsanız, çok insan olduğunda da o kadar yalnız olabiliyorsunuz."

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 27)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 27)