Sabah Uykum

6,8/10  (349 Oy) · 
1.411 okunma  · 
267 beğeni  · 
6.352 gösterim
Belki bir kitabın aynı sayfasında ağlamışızdır. İşte bu haberimiz olmadığı halde dünyanın en güzel karşılaşması olabilir.

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  224
 • ISBN:
  9786054771769
 • Yayınevi:
  Destek Yayınları
 • Kitabın Türü:
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yazarımızın da dediği gibi " Hayat vedalardan ibaret. Başladığımız her şeyin bir sonu var. Fakat biz elimizdekiler ne olursa olsun değerini bilelim, sevelim , sahiplenelim. Çünkü bu dünyadaki en mutsuz insanlar elindekinin değerini bilmeyendir ". Kitap da kısaca bu gibi konulardan bahsedilmektedir .

Semih Üyük 
12 Eki 2014 · Kitabı okumadı · Puan vermedi

Kitap popüler olduğu için bir göz atayım dedim fakat pek dayandığımı söyleyemem. Daha tam bir kitap bile olmayı becerememiş bir yazı zincirinden oluşan bu kitap nasıl olmuş da basılmış diye düşünmeye pek gerek yok. Ülkemiz kadınları romantizme aç olduğundan, içinde bir kaç tane anlamlı söz geçtiğinde hemen almayı düşünürler. Kitaba bakıp kıskanmayı belki de hayıflanmayı hatta kendi durumuna bakıp üzülmeyi ya da sevinmeyi aklından geçirmiş olabilirler. Fakat bu konuda kadınlarımızı suçlayamayız. Ülke olarak genelde erkeklerimiz daha çok baskıcı ve mantıklı düşünemeyen bireyler olduğu için bunu eşlerine yansıtabiliyorlar. Eşler de bu tür açlıklarını bu tip kitaplarda gidermeye çalışıyor. Çünkü kadının doğası gereği sevmeye, sevilmeye ihtiyacı var. Kendisi sevilmiyorsa bile bir başkasının sevilmesi bile onu mutlu edebilecek bir yapı bu.

Bunu çözümleyen bir kaç yazar, ticari amaçlı bu kitapları yazmaktadırlar ve kendileri de farkındadır yazdıkları kitabın gerçek düşüncelerini yansıtmadıklarını. Kitaba verilen puan ve beğenilme sayısı gerçekten haddinden fazla ki bu kadınlarımızdaki romantizm açlığının ne denli fazla olduğunun kanıtı.

Maalesef, bu konuda bir birey olarak yapabileceklerim çok değil.
Bence romantizm özgürlüktür. Siz özgür olur, romantizm kendi ayaklarınıza gelecektir. Böylece romantizm açlığını bastırmak için ticari amaçlı kitaplar okumanıza gerek kalmaz. Onun yerine bir Puslu Kıtalar Atlası okuyabilirsiniz ki şahanedir :)

Özgürlük ise kişiye göre değişir. Bana göre şu yazıyı yazdığım bilgisayar özgürlüğümü kısıtlayan bir etken olabilirken başkasına göre internet ortamı tamamen özgür bir alandır. Ve bana göre sevgili özgürlük kaynağıyken, başkasına göre hapishanedir.

Sağlıcakla kalın.

Salih kurt 
 20 Ara 2015 · Kitabı okudu · 1/10 puan

Geçen gün yanlışlıkla elime geçen kitap(ımsı). Romantizmin dibine vurmak ve ergen irisi sevgilinizi etkilemek istiyorsanız tam size göre bir kitap. Okurken yanında filtre kahve içmeyeni dövüyorlar diye duymuştum, ben kahvesiz denedim henüz başıma bir şey gelmiş değil. Siz de ister kahveli ister kahvesiz bu kitabı okuyarak aşktan ve romantizm'den soğuyabilirsiniz. İyi oku(yama)malar.

EMİNE ÇAYIR 
21 Kas 2016 · Kitabı okudu · 3/10 puan

Fazlasıyla basit diliyle okuması çok basit bir kitap. Ama bunu okuduğunuzda kitap okudum der misiniz emin değilim. Şahsen ben demedim. Biraz zaman kaybıymış gibi geldi.

Kübra çil 
18 Kas 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · 3/10 puan

Uçak yolculuğu sırasında can sıkıntısından okuduğum, edebi yanı olmayan, günümüz duvar yazılarından oluşan ve sadece duygular üzerine oynayan basit sayfalar bütünüdür kendisi. Edebi eserlerin yaptırımları böyle basit olamaz.

Soğuk Kahve'den pek bir farkı olmayan (içerik yönünden) ikinci kitabı. Kitabın kapağını, içeriğinden çok daha fazla beğenmiştim. Okununca okunuyor ama fazla bir şey aklımda kalmamış. Yine kısa yazılar ve şiirler yer alıyor. Yine de bazı bölümlerinden beğenilecek güzel sözler var.

Duygù 
23 Eyl 2015 · Kitabı yarım bıraktı · 3/10 puan

Diğer kitabını bitirmiştim fakat beğendiğimi söyleyemem, zorladım kendimi bitirmek için fakat olmadı, yarıda kalanlardan oldu.. Emeğe saygıdan 3 yıldız verdim..

Ahmet Sak 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · Puan vermedi

soğuk kahve çıkış yaptığı kitap oldu oldukça güzel hatta çok güzel üslubuna bayıldım sabah uykumda en az soğuk kahve kadar güzel olmuştur

Beyzanur YILMAZ 
25 May 2016 · Kitabı okudu · 30 günde · Beğendi · 10/10 puan

Ben anlam veremiyorum yani neden bittiğine değil madem bitecekti neden bu kadar hevesli başladık? Ben ikimizdeki bu hevese anlam veremiyorum. Ne oldu bize bilmiyorum ama iyi şeyler olmadığını çok iyi biliyorum. Ya çok yanlış zamanda karşılaştık ya da hiç karşılaşmaması gereken iki insandık. Biz neydik bilmiyorum. Sevgili desem değil, aşık desem değil bildiğin rastlantıydık işte ondan öte gidemedik

Mehtap 
12 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Kapak resmini beğendiğim için aldığım, sabırla okumaya çalıştığım halde başaramadığım bir derinliği olmayan ,sıradan ,gelip geçici bir kitap .

5 /

Kitaptan 108 Alıntı

Meral 
05 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Sabah uykusu kadar sevebileceği biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, biraz da sana benzeyen.

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 1)
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Yolun açık olsun, en çok da bana dönen tarafın.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Nefes alır gibi özlediklerimiz, bir ömür kalbimizde gizlediklerimiz var.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman

Ben seni çok benimsemişim. Çok katmışım kendime farkında olmadan. Benimki hiç biz olmayan bir şeyi sahiplenmekmiş. Ben ne yaptığımı bilmeden, çok uçsuz bucaksız sevmişim seni.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
Meral 
07 Mar 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · Puan vermedi

Elma dersem çık, armut dersem çıkma diye öğrettiler bize... Benimle elma lütfen.

Sabah Uykum, Ahmet BatmanSabah Uykum, Ahmet Batman
KahveLekesi 
18 Mar 2015 · Kitabı okudu · Beğendi

"Hayat radyo gibidir, karşına yeni insanlar çıkarır ve hepsini sevemezsin."

Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)Sabah Uykum, Ahmet Batman (Sayfa 151)