Şafak Vakti Twilight Serisi 4

8,2/10  (371 Oy) · 
2.573 okunma  · 
248 beğeni  · 
7.430 gösterim
37 farklı dilde 40 milyondan fazla satan Alacakaranlık Serisinin yazarı Stephenie Meyer'den serinin son kitabı Şafak Vakti…Bir vampiri sevdiğinizde, seçim hakkınız kalmaz. Bunun sevdiğiniz kişiyi inciteceğini bile bile nasıl kaçar, nasıl savaşırdınız? Sevdiğinize verebileceğiniz tek şey hayatınızsa, nasıl vermemezlik ederdiniz? Ya onu gerçekten seviyorsanız?

Vazgeçilmez bir şekilde bir vampire âşık olmak, Bella Swan için, bir fantezi ve kâbusun gerçeğe karışmasıdır. Edward Cullen'a duyduğu yoğun tutkuyla bir tarafa, kurt adam Jacob Black ile arasındaki derin bağ ile öbür tarafa çekilmiş bir halde, nihai dönüm noktasına ulaşmak için kayıplar ve mücadele dolu çalkantılı bir yıl geçirmiştir. Artık kaçınılmaz bir seçimle karşı karşıyadır; ya ölümsüzlerin karanlık ama çekici dünyasına katılacak, ya da iki kabilenin arasında insan olarak hayatına devam edecektir.
Bella artık kararını vermiştir ve kendisini muhtemelen yıkıcı ve anlaşılmaz sonuçları olacak benzeri görülmemiş bir olaylar zincirinin içinde bulur. Önce Alacakaranlık'ta yıpranmış olduğunu, ardından Yeniay ve Tutulma'da da dağılıp koptuğunu gördüğümüz ipler, artık tamamen düzeltilip bir araya gelecek gibi görünüyor. Peki ya bu sonsuza kadar gerçekleşmezse?
Alacakaranlık efsanesinin heyecanla beklenen son kitabı, Şafak Vakti, milyonları büyüleyen bu romantik hikâyenin sırlarını ve gizemlerini aydınlatıyor.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2009
 • Sayfa Sayısı:
  592
 • ISBN:
  9789944821551
 • Orijinal Adı:
  Breaking Dawn
 • Çeviri:
  Demet Adıgüzel
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Kenan AYDIN 
Dün 14:32 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat Spoiler içerir;
Sonunda Nihayet Bitirdim.Valla Nerdeyse Başıma Aklar Düşecek Diye Çok Korkuyordum Neyseki Aynaya Baktığımda öyle Bir sey olmadığını görünce kendime geldim.Okurken Maşallah Diyelim Adrenalin stres Spoiler üçü Bir arada yaşadım.olağanüstü bir kitap diyebilirim...Akabinde Şafak Vakti romanı Bella ve Edward'ın evlenip balayına gitmeleri ile başlar Birkaç gün sonra Bella kendini çok kötü hissetmektedir.Artık Bella uyuduğunda kabuslar görüyor, hep ağlıyor ve hep kusuyordur ve sonunda reglinin gününün geçtiğini anlar. Aynanın başına geçer ve karnındaki şişliğe bakıp ağlamaya başlar.Hamile olduğundan emindir. Doktor Carlisle'i arayıp hamilelik şüphelerini anlatır.Carlisle Bella'nın hamile olduğunu düşünüyordur. Bu yüzden balayı yarıda biter ve geri dönerler.Bella'nın içindeki bir yarı vampir-yarı insandır.Aman Diyeyim sindire sindire okuyun 10 dakikada bir yüzünüzü soğuk suyla yıkayın Derim.Bu Devasal kitabı Herkeze Tavsiye Ederim...

Ceren Acer 
07 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Serinin dört kitabını da soluksuz okudum diyebilirim. Kitapların her birinin kurgusu zekice. İyi ki de alıp okumuşum. Yazar okuyucuyu kitaplarına nasıl bağlayacağını çok iyi biliyor. STEPHENIE MEYER'in okumadığım kitaplarını da kuşkusuz alıp okuyacağım. Herkesin kütüphanesinde bulunması gereken, zamanının ve şimdinin en iyi vampir serisi romanı bence.

Pinar Kanpolat 
15 Kas 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Çok ama çok başarılı bulduğum bir kitaptı. Okurken kendimi kaybetmiştim. Muazzam! Fantastik kitapları sevenlerim mutlaka okuması gerek diye düşünüyorum. Ben serinin tamamını bir solukta okumuştum.

Ben hem filmini izledim hemde kitabini okudum her ikiside cok guzeldi kitap okumanin ayri bir tadi var ama film izlemeyide cok seviyorum

Furkan 
23 Eyl 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · 5/10 puan

-Spoiler-

Serinin final kitabının ortalarına doğru tanıtılan yeni karakterler ilgi çekiciydi ki bu da büyük bir artıydı. Yaklaşan savaşın da heyecanlandırıyor oluşu ve beklentilerimin yükselmesi, bu sefer ha oldu ha olacak diye arka arkaya gelen bölümleri ve ortada savaş namına tek bir şey olmaması. Baştan sona hayal kırıklığı oldu. Üzdü.

-Spoiler-

Kıyaslamam gerekirse de film benim için daha iyi ki genelde filmleri böyle kıyaslamalara asla sokmam.

Fangirl 
08 Haz 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Yazar çok akıcı bir dil kullanmış.Serinin son kitabı beklenen bir sonla bitmiş.En iyi vampir-kurtadam romanı olmaya aday bence.Bu tarz hikayeleri sevmeyenler için dönüm noktası olabilecek bir seri.

Sedat türksever 
14 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 23 günde · Beğendi · 8/10 puan

Serinin benim için en iyi kitabıydı.Edward ve Bellanın evlenmeleri bellanın vampir olması çocuğunun olması bir çok güçlü vampir karakterinin bu kitapta bulunması çok etkileyiciydi.

Pınar Sarıgöl 
11 Nis 2015 · Kitabı okudu · 4/10 puan

Tamamen ticari kaygıyla yazılmış, uydurularak sonlandırılmış, Alacakaranlık serisinin dördüncü kitabıdır. Serinin diğer kitaplarına nazaran beklentimi karşılamamıştır.

cansu tok 
05 Şub 2016 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 10/10 puan

Kitap güzel ama bazı yerler de anlatım bozuklukları var anlamaya çalışıyoruz ama genel itibarıyla kitap harika kitap okurken sanki içi de isim gibi geliyor

3 /

Kitaptan 21 Alıntı

Tuncay YILDIRIM 
 01 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

sarışın
''Bir sarışını nasıl boğarsın biliyor musun Rosalie?'' diye sordum, durmadan ve ona bakmadan.
''Havuzun dibine bir ayna yapıştırarak.''

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 217)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 217)

Bağıramazsam, onlara nasıl beni öldürmelerini söyleyebilirdim? Tek istediğim ölmekti. Hiç doğmamış olmaktı. Varlığım, bu acıdan daha ağır değildi. Bir kalp atışı kadar yaşamaya bile değmezdi.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 297)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 297)

Olanları çözmeye çalıştım, kızıma bakışını izledim. Ona sanki...kör bir adamın güneşe ilk kez baktığı gibi bakıyordu.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 350)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 350)
Kenan AYDIN 
Dün 14:50 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Yeni bir şarkı çalmaya başlamıştı. Bu kez şarkıların değiştiğini fark etmedi.

Şafak Vakti, Stephenie MeyerŞafak Vakti, Stephenie Meyer
Kenan AYDIN 
Dün 14:54 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

ona uzattığım devasa parçayı bir hamlede yutarak beni hayrete düşürdü. Benden hiç beklenilmeyecek bir şekilde buketimi fırlattım ve çiçekler tam Angela’nın kucağına düştü. Ben renkten renge girerken Edward benim ödünç aldığım jartiyeri ki artık neredeyse ayak bileklerime inmişti, dikkatlice dişleriyle çıkarırken Emmett ve Jasper gülmekten kırılıyordu.

Şafak Vakti, Stephenie MeyerŞafak Vakti, Stephenie Meyer
Tuncay YILDIRIM 
 02 Şub 2016 · Kitabı okudu · 9/10 puan

İnsan
Çünkü insan her zaman, hiçbir zaman sahip olamayacağı şeyi ister.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 254)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 254)
Kenan AYDIN 
Dün 14:49 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Bu gece olmayacak, Jacob,diye fısıldadım.
Jacob benim insanlığıma Edward’dan bile daha çok takmıştı. Her kalp atışımı dikkatle dinliyor gibiydi, sayılı olduklarını biliyordu...

Şafak Vakti, Stephenie MeyerŞafak Vakti, Stephenie Meyer
Kenan AYDIN 
Dün 14:48 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ne hissettiğimi bilmiyordum. Bu gerçek değilmiş gibiydi. Sanki gotik bir komedinin içindeymişim gibi hissediyordum. Ponpon kızların liderini baloya davet eden inek öğrenci yerine, bir vampirin karısına beraber yaşayıp çocuk yapmayı teklif eden bir kurt adamdım.

Şafak Vakti, Stephenie MeyerŞafak Vakti, Stephenie Meyer

Bella: Hala yapabiliyorken kaç git.
Jacob: Hadi. Bells! Nessie de beni seviyor.
Bella: Ne... kim seni seviyormuş?
Jacob: Şey, senin bulduğun isim çok uzun ve-
Bella: Kızıma Loch Ness Canavarı'nın adını mı verdin?

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 352)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 352)

Renesmee ilk kelimesini tam bir haftalıkken söyledi. Kelime "anne"ydi, bu beni havalara uçurabilirdi ama bu hızlı ilerlemesinden o kadar korkuyordum ki, ona zar zor gülümsemiştim.

Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 411)Şafak Vakti, Stephenie Meyer (Sayfa 411)
3 /