Safir Mavi Aşk Tüm Zamanların İçinden Geçer 2

9,2/10  (50 Oy) · 
139 okunma  · 
49 beğeni  · 
1.628 gösterim
Zamanda yolculuk aşka engel olabilir mi?

Acemi bir âşığı geçmişe yollamak iyi bir fikir olmayabilir!
En azından on altı yaşındaki çömez zaman yolcusu Gwendolyn böyle düşünüyordur.
Bu macerada Gideon ve Gwen dünyayı kurtarmak ya da menuet dansını öğrenmek gibi pek çok sorunun üstesinden gelmek durumunda kalacaktır. (Üstelik ikisi de hiç kolay değildir!)
Bütün bunlar yetmezmiş gibi Gideon büsbütün tuhaf davranmaya başlayınca, Gwendolyn artık hormonlarını kontrol altına alma zamanının geldiğini anlayacaktır!

Çünkü işin içinde aşk varken zaman yolculuğu yapmak pek mümkün görünmemektedir...

"Eğlenceli ve gizemli! Belki de aşk, zaman ve mekânın tüm kurallarını yıkabilecek tek şeydir!"
-Barbara Wegmann-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  368
 • ISBN:
  9786053430773
 • Orijinal Adı:
  Saphirblau - Liebe Geht Durch Alle Zeiten
 • Çeviri:
  Firuzan Gürbüz
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitabı okurken inanılmaz rahatsız oldum, baş karakteri yerden yere vuran, buram buram aşağılama kokan bir kitaptı. Hadi ama sen baş karaktersin bu kadar silik olma demek geldi içimden. Kurgusu daha doğrusu zamanda yolculuk fikri her zaman cazip gelmiştir bana bu yüzden bir nebze de olsa kurtardı kitabı ama yine de okunmayacak bir seri değildi. Keyifli okumalar.

Zeynep Şengür 
06 Tem 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kerstin Gierin muhteşem kaleminden Yakut Kırmızının devamı Safir Mavi! Eğer birinci kitabı beğendiyseniz bu kitap sizi kesinlikle havalara uçuracak. Olayların kurgusu ve devamlılğı herzaman ki gibi muhteşem. Kitabı okuduktan sonra 3. ye başlayana kadar içinizi kemirecek harika bir kitap.

Funda 
13 Eyl 2015, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

En yakın arkadaşımın bu seri için bir esprisi vardır.
"Gideon nereye gideon?"
Nefes almadan okuduğum ve ihanetlere karşılık verdiğim yüz kızartıcı ifadeler...
Güzel bir kitap.

Huriye Ekiz 
24 Ağu 17:10, Kitabı okudu, 7 günde, Beğendi, 10/10 puan

Aşk tüm zamanların içinden geçer :) Gerçekten aksiyonu bol sizi aşk,tarih ve gizem üçlüsüyle sürükleyeceğinin garantisini verebilirim. Serinin 2. kitabında olaylar daha da karmaşık bir hal alırken final nasıl olacak merak içindeyim

ysmnaydn 
01 Nis 16:47, Kitabı okudu, 2 günde, Beğendi, 9/10 puan

spoi içerir:
sade anlatımıyla okuyucu yormadan ve kurgusuyla bir günde bitirilecek bir kitaptı. zümrüt yeşilime hemen başlamalıyım. ben çok beğendim. içindeki aşk ve hikaye çok güzel işlenmiş

Ayşe Şangüder Uzunoğlu 
14 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

Serinin 2. kitabını da keyifle okudum,3. kitap Zümrüt Yeşil'i de okuyup seriyi tamamlamak gerek:)

TSena_gl 
11 Eyl 15:28, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

İlk kitapta yazarın daha açıklayıcı olması gerektiğini düşünüyordum ama ikinci kitapta bunun telafisi olacağını umuyordum ve umduğum gibi oldu diyebilirim; bir şeyleri daha iyi kavramamı sağladı neyseki. Bazı insanların, bazı şeyleri duyduğunda sorgulamadan inanması ve sorgulayan birilerini bastırma çabası cidden sinir bozucu. Bu durum ilk kitapta vardı ve bu kitapta da devam ediyordu ama bu kitabın sonunda, 3. kitapta bu durumun değişikliğe uğrayacağına dair sinyaller aldık, bakalım! Kitabın konusu: Gwendolyn, yeni yeni alışmaya çalıştığı gen taşıyıcısı konumunda, kendi başına bir şeyler öğrenme çabasına girerek, çevresindeki dostlarından aldığı yardımlarla paylaşılan birkaç bilgiyi sorgulamakta. Aşk, bazı durumlarda sorun olabiliyor; hele ki önemli bir olayın içindeysen ve çevrende güvenilmez insanlar varken ve gözünü açık tutman gerekirken... Gideon, gerçeklerle yüzleşip, Gwendolyn'e yardım edebilecek mi? Lucy ve Paul, amaçlarına ulaşabilecekler mi?

Naz 
17 Oca 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Kitabı okudum, çok çok beğendim. Diğer serilerinide okudum. Gerçekten kitap bittiğinde yokluğunu hissediyorsunuz. Almanızı ve okumanızı tavsiye ederim. Kitaptaki karakterlerin aşkları ve ruh halleri mükemmel anlatılmış. Fantastik ve aşk hikayelerini seviyorsanız almalısınız.

Corpus 
15 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

İkinci kitap da çok güzeldi. İlk kitabı okurken de epeyce eğlenmiştim ama şimdikiyle kıyaslanamaz. Gülmekten okumayı bıraktığım yerler olmadı değil. Kafa dağıtmak için birebir olduğu konusunda da ısrarcıyım. :)

çağın eracar 
05 Mar 00:37, Kitabı okudu, 10/10 puan

Nefes almadan okuduğum ve gerçekten uzun zaman sonra beğendiğim serinin ikinci kitabı bir kitap bu kadar güzel olabilirdi.Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir kitap.

Kitaptan 23 Alıntı

Ülkü Ciner 
27 Ara 2014, Kitabı okudu, Beğendi, 7/10 puan

Tesadüflere inananlar kaderin gücünü anlamamış olanlardır.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 195)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 195)
neslihan güneş 
13 Ara 2014, Kitabı okudu, 10/10 puan

"Aşkı hiçbir şey durduramaz; o ne kapı ne de sürgü tanır. Ve her şeyin içinden geçer. Başlangıcı yoktur, kanatlarını sonsuza dek çırpar. Ve engel tanımaz."

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 37 - Matthias Claudius (1740-1815))Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 37 - Matthias Claudius (1740-1815))

Zamanı bizi aradığı gibi karşılayalım.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 111 - Cymbeline Trajedisi William Shakespeare)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 111 - Cymbeline Trajedisi William Shakespeare)

Bir fincan masadan yere düşüp parçalara ayrıldığını görebiliriz, ama fincan parçalarının bir araya gelip masanın üzerine geri sıçraması hiçbir zaman göremeyeceğiz. Karmaşanın bu çoğalımı ya da kullanılmayan enerji miktarı geçmişi gelecekten ayırır ve bu şekilde zamana bir yön kazandırır.

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 315 - Stephan Hawking)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 315 - Stephan Hawking)
Bayançilli 
10 Ara 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

"İlginç görünen her şey gerçekte o kadar ilginç olmayabilir."

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 102)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 102)
Bayançilli 
10 Ara 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

"Ölülerden korkmam. Canlıların tersine -deneyimlerime göre- hiç bir şey yapamazlar."

Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 182)Safir Mavi, Kerstin Gier (Sayfa 182)
3 /