Sandman - Düş Müziği 1. Kitap

9,2/10  (11 Oy) · 
26 okunma  · 
9 beğeni  · 
783 gösterim
Sandman, doksanların en çok ödül kazanmış ve en beğenilen çizgi roman serisidir ve bunun da gayet iyi bir nedeni var; Neil Gaiman tarafından yazılıp, çizgi romanların en aranılan çizerlerinden bir grup tarafından çizilmiş olan, zekice ve yavaşça gelişen bir destan, modern mitler ile karanlık fantezilerin, çağdaş kurgunun, tarihi dramanın ve efsanelerin muhteşem bir şekilde birlikte örtüştüğü zengin bir karışımdır.
Sandman efsanesi çizgi edebiyatında eşsiz öykülerden bir seriyi içermektedir ve asla unutamayacağınız bir hikaye anlatmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2012
 • Sayfa Sayısı:
  240
 • ISBN:
  9786055334079
 • Orijinal Adı:
  Sandman 1 - Preludes And Nocturnes
 • Çeviri:
  Ece Esmer
 • Yayınevi:
  Laika Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Yaprak Onur 
 27 Ara 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yorumun aslı --> https://yaprakonur.wordpress.com/...turnler-neil-gaiman/

Ön Not: Ben bu kitabın İthaki Yayınları tarafından Elif Ersavcı çevirisi ve The Sandman, Cilt 1: Prelüdler & Noktürnler adıyla basılan versiyonunu okudum.

Dün gece okuduğum kitabı bitirip de hala uykuya dalamayınca Sandman'i aldım elime, Düşler Lordu kesesinden kumlarını çıkarıp gözlerime serpiştirsin diye...

Ama sonuç beklediğimden farklı oldu, beni kendi rüyalar alemime götürmek yerine Neil Gaiman'ın düşlerinde bir yolculuğa çıkardı Sandman ve ilk cilt Prelüdler & Noktürnler'i bitirmekle kalmadım üzerine ikinci cilt Bebek Evini de yarıladım.

Sandman'in adını çok duymuşsam da kendisiyle yeni tanışıyorduk; bu tanışma o aciz durumdayken oldu ve hikaye onun tekrar gücüne kavuşmasını anlattı. Yolculuk boyunca da aşina olduğum ve olmadığım pek çok DC kahramanıyla karşılaştı, hatta hikayelerin bir bölümünü onların ağzından anlattı. Ayrıca birçok edebi esere de göndermeler yaptı...

Hazal Çamur'un bu göndermeleri bir bir ele aldığı Kayıp Rıhtım (http://kayiprihtim.com/...me/sandman-inceleme/) incelemesini kesinlikte tavsiye ederim, ben o kadar derin bir yazı kaleme almayı başaramayacağım.

Çeviri ve baskı kalitesi inanılmazdı. Elif Ersavcı İçeriden Ölmek çevirisiyle hayranlığımı kazanmıştı ama Sandman çevirisi bu hayranlığımı ayrı bir boyuta taşıdı, herhalde bu eser daha şiirsel bir dille çevrilemezdi.

Söyleyebileceğim çok fazla şey yok aslında, gerçek anlamda bayıldım. Çizgi romanlarla tanışmak isteyen okurlar için iyi bir başlangıç olacağına inanıyorum. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık!

Kitaptan 2 Alıntı

Yaprak Onur 
 28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Zamanını mı çaldılar? Ne olmuş yani? Gelmiş geçmiş bütün zamanlar senin değil mi sanki!

Sandman - Düş Müziği 1. Kitap, Neil Gaiman (İthaki Yayınları, Elif Ersavcı)Sandman - Düş Müziği 1. Kitap, Neil Gaiman (İthaki Yayınları, Elif Ersavcı)
Yaprak Onur 
 28 Ara 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 10/10 puan

Ne gücü kalırdı CEHENNEMİN, buraya hapsolanlar CENNETİ DÜŞLEYEMESE?

Sandman - Düş Müziği 1. Kitap, Neil Gaiman (İthaki Yayınları, Elif Ersavcı)Sandman - Düş Müziği 1. Kitap, Neil Gaiman (İthaki Yayınları, Elif Ersavcı)