Şans Affetmek, Affedeni Özgür Kılar

8,8/10  (21 Oy) · 
44 okunma  · 
17 beğeni  · 
1.688 gösterim
Affetmek, affedeni özgür kılar...

Kendinize vereceğiniz son şans, hayatınızın en doğru kararı olabilir.

Ona ayakta durma gücü veren ve eve girebilmesini mümkün kılan, nefes almasına olanak sağlayan tek şey, ağaç köklerinin arasına gömülü o eski kutuydu. Kutu, mektuplar ve bugünden on bir yıl sonra ulaşılabilecek son bir şans. Dağılan hayatınızı toparlamak, hatalarınızı telafi etmek, yaralarınızı sarmak ve ayrılmak zorunda kaldığınız insanlarla tekrar biraraya gelmek için son şansa ne kadar inanabilirsiniz? İnancınızın sizi nerede ayakta tutup, nerede yalnız bırakacağından nasıl emin olabilirsiniz? Emin oldugunuz her şeyin ayaklarınızın altından kayıp gittiği bir anda neyin gücüyle ayakta durabilirsiniz? Son şanslara inanmak, mucizelere inanmak kadar gerçektir.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Haziran 2013
 • Sayfa Sayısı:
  341
 • ISBN:
  9786056403408
 • Orijinal Adı:
  The Chance
 • Çeviri:
  Hülya Key
 • Yayınevi:
  Eksik Parça Yayınları
 • Kitabın Türü:
Bayançilli 
17 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

En sevdiğim kitap bu kesinlikle. Birkaç kez okudum :)) Herkese tavsiye ettim. Yazarın anlatım biçimi çok etkileyici ve yarattığı karakterler ayakları yere basan hoş kişilikler. Olayların gelişimi ve beklemeyeceğiniz olaylar sizi kitaba bağlıyor.. Ben ilk bölümde ağlamıştım siz ağlamasanız bile etkileneceksiniz, eminim.

Beyza Yuksel 
18 Nis 16:17, Kitabı okudu, 11 günde, 8/10 puan

Karen Kingsbury'nin okuduğum 2. kitabı. Köprü kitabını ne kadar sevdiysem bu kitabı da o kadar sevdim. Verdiği mesajlar çok güzel. Aile değerleri, aile önemi vurgulanıyor. Kitabın bütününde kader kelimesi vurgulanıyor. Ellie Tucker ve Nolan Cook hayatının 11 yıl sonra birleşmesi kaderin bir göstergesi.
Basit bir kitap. Dili basit hemen okunabilecek türden. Zamanınız varsa okuyun bir şey kaybetmezsiniz. :)

Dr. Elmyra 
07 Ağu 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Bir sonraki sayfayı ve sonunu çok kolay tahmin edebileceğiniz bir kitap. Yazar "Hristiyanlık, Tanrı'ya dua et, yüce İsa" temalarını alt mesaj olarak işlemek istemiş ama fazlaca göze sokmuş. "Affetmek affedeni özgür kılar" diyor ama birden "Tanrı beni değiştirdi hatalarımı gördüm, seni affediyorum " ahhh ben de seni affediyorum", "ve ölene dek mutlu yaşadılar" kadar da kolay değil affetmek. Beklentim yüksekti belki de o yüzden hayal kırıklığına uğradım, okumazsanız birşey kaybetmezsiniz.

Birsu 
19 Nis 13:31, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

Taze başlangıçların ve eski aşkların, kayıp umutların ve yeniden verilen şansların hikayesi. Okunmaya değer bir kitap, duyulmaya değer bir hikaye. Yeni bir bakış açısı kazanmamı sağladı, şiddetle önerdiğim ve çok sevdiğim bir kitap. Bence Şans'a bir şans verin

Eylül 
26 Eki 01:12, Kitabı okudu, 10/10 puan

Yazmamış her kelimesinde yaşatmış hikayeyi.. yıllar geçemiyor aşk ın önüne eğer gerçek aşk varsa yollar bir gün mutlaka kesişiyor. Bazen aşk ı zaman a bırakmak gerek sebebi ise o zaman uygun olmayan şartlar zamanla uygun olup kavuşmamızı sağlar..

melike 
14 Eki 15:19, Kitabı okudu, 6/10 puan

new york times bestseller yazari oldugunu görünce almistim kitabi.evet bir ara bu şekilde kitap seçiyordum ksjchsfd. kitabi okurken kore filmi izliyormuş gibi hissetmiştim. aslında minnoş bir kitap ama belli bir yaştan sonra daha derinlikli kitaplar arıyor insan.

Büşra 
05 Eyl 2015, Kitabı okudu, 7 günde, 6/10 puan

Yazarın anlatımı akıcıydı yalnız konusu güzel olsa da bana biraz sıradan gibi geldi. Ayrıca din konusu üzerinde fazla durmasını pek sevemedim.

Sunay Genç 
19 Eki 2013, Kitabı okudu, Puan vermedi

sonunu çok merak edeceğiniz elinizden düşmeyecek bir kitab ben çok beğendim

Cevat Akbarov 
14 Ara 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Kendinizi içinde hissedeceğiniz òrneklerden biri.

Kitaptan 4 Alıntı