8,0/10  (3 Oy) · 
12 okunma  · 
2 beğeni  · 
605 gösterim
Dedektiflik romanı yazarlarının en ünlüleri Arthur Conan Doyle ve Agatha Christie'dir. Ancak onlardan önce, bu alanda yazmaya başlayan Anna Katherine Green'dir. Daha Sherlock Holmes karakteri yaratılmadan önce Anna Katherine Green'in kitapları 10 yıl boyunca en çok satanlar listesindeydi.

Yale Üniversite'si Hukuk Bölümü tesadüfi delillerden yola çıkarak sonuçlara varmanın ne kadar yanıltıcı olabileceğini gösterebilmek adına Green'in kitaplarını kullanmıştır.

Polisiye edebiyatının gelmiş geçmiş en büyük ustalarından biri olduğu kabul edilen Green daha sonra Agatha Christie'den Arthur Conan Doyle'e kadar birçok yazarı etkileyip ilham verecek dedektiflik romanlarına damgasını vurmuştur.

"Saplantı" elinizden bırakamayacağınız, hayretler içerisinde okuyacağınız sayfaları çevirdikçe heyecan dozu artan bir Anna Katherine Green başyapıtı.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  374
 • ISBN:
  9786054756087
 • Çeviri:
  Merve Duygun
 • Yayınevi:
  Tutku Yayınevi
 • Kitabın Türü:
Berfun Berçin 
24 Eyl 15:41, Kitabı okudu, 1 günde, 5/10 puan

Kitap içeriği hakkında bilgi içerir.Açıkcası bir hevesle başladığım kitaptı.Ama hevesim kursağımda kaldı.Beklentimi karşılayamadı.Buna rağmen okuduğum kitaplara göre biraz farklı bir kitaptı.Sürükleyici ve güzel bir anlatımı vardı.Kitap üç hikayeden oluşuyor.Üç hikayede güzeldi ama daha da iyi ve güzel olabilirdi.Keyifli okumalar.

İsmail Altun 
20 Eyl 16:46, Kitabı okudu, Puan vermedi

Kitap üç farklı hikaye anlatmış birinde çok fazla detay vermiş hayat hikayesi diğerlerinde ise tadımlık konular anlatmış açıkçası çok başarılı bulmadım ama yinede saygı duyuyorum ve Keyifle okumanızı diliyorum Türkiye ...

Kitaptan 14 Alıntı

Bir insan beklenmedik bir dehşet karşısında aklını yitirmez.Beyni sarsmak şok gerektirir.

Saplantı, Anna Katharine GreenSaplantı, Anna Katharine Green

Ah evladım! Anne önemlidir hayatta.Babadan bir fayda gelmez. Önce anneler, evlat, önce anneler.

Saplantı, Anna Katharine GreenSaplantı, Anna Katharine Green

Gerçekten öyle miydi?Bunu gibi önceden planlanmamış trajediler ve karakter tutarsızlıkları zamanın başlangıcından bu yana benzer taşkınlıklarla meydana gelmiştir.

Saplantı, Anna Katharine GreenSaplantı, Anna Katharine Green
2 /