Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git

7,1/10  (55 Oy) · 
297 okunma  · 
31 beğeni  · 
1.900 gösterim
Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle...

Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın!

Yazarın aşk üzerine yazdığı kitabı şu an piyasada bulunan birçok aşk kitabının tersine aşkın zararlarından, aşkın kullanım biçimine ve aşkın oluşturduğu köklü önyargılara kadar geniş bir açıdan insanlığa parlak bir ışık tutmakta ve okuyucusunu her zaman olduğu gibi sarsarak kendine getirmektedir.

Yaklaşık 500 sayfa civarında olan kitap; Allah Aşkı, evliliklerin nasıl sağlamlaştırılabileceği, aldatma, insandaki potansiyel aşk enerjisi gibi bir çok değişik konuya da yer vermiş bulunuyor...

Ayrıca yazarın daha önceki kitaplarında olduğu gibi bu kitabında da yine kitabın köşesine yerleştirilmiş olan "Bağır Taşı" isimli bir kutunun içinde özellikle aşk mağdurlarını ilgilendiren bir hediye de bulunmaktadır.
(Tanıtım Yazısından)
elif dinç 
06 Nis 2015, Kitabı okudu, Puan vermedi

Erdal DEMİRKIRAN'ın en sevdiğim kitabı....tarzı çok farklıdır okuyan kitap dostları bilirler diğer kişisel gelişim kitaplarından biraz daha farklı bir tarzı vardır Erdal DEMİRKIRANIN

Merve Fikir 
28 Eyl 07:49, Kitabı okudu, 48 günde, Beğendi

Gerçekten kıvrak bir zeka ile yazılmış bir kitap. İlk başlarda, ilk 50.sayfaya kadar, biraz sıkıldım ve devam edemeyeceğimi düşünmüştüm. Hatta araya başka kitaplatr girmeye başlamıştı. Fakat biraz gayretle devam ettiğimde kesinlikle okunması gereken bir kitap olduğunu gördüm. Birçok insan Erdal Demirkıran' ın tarzını kolay kolay benimsemeyebilir. Yazarımızın da dediği gibi bazıları kendisini ukala bulabilir. Fakat kitabı özümseyerek ve sanki karşınızdaki kişiyle konuşuyormuşçasına okudukça öyle olmadığını anlıyorsunuz. Kişisel gelişim kitapları tarzında mutlaka okunması gereken yazar ve kitaplardan.

Yazarımız bu kitabında kısaca özetlemek gerekirse; size saygı duymayan, üzen, yoran insanları hayatınızdan çıkartmanızı, kendi içinizdeki ateşi ve aşkı farkederek kendinizi gerçekleştirmenizi anlatıyor.

Mavi Bezelye 
31 May 01:05, Kitabı okudu, 24 günde, Beğendi, 9/10 puan

"Ben bunu neden yapıyorum?!" diye sorduğumuzda kendimize karşı dürüst cevaplar vermeye itiyor kitap. Kitabı etkisine kapıldığınızda "Aşk nedir" diye sorulduğunda bunun anlatılması veya tanımlanmasının güçlük çekildiğinden bahsetmek yerine "eşittir ben" cevabı geliyor ilk akla. Bunların yanı sıra kitabın en etkileyici kısmı dürüst cümlelerden oluşuyor olması. Hayatın içinden olayları belki de "romantik" kelimesin arkasına saklayarak bakıp sorgulamadıklarımızı karşımıza getiriyor yazar. Okurken ister istemez kendini eleştiriyor insan. Olaylara çevre(!) penceresinden bakmayı bir köşeye bırakıyor. Ve giderek okuyucu da dürüstleşiyor. Kendine karşı acımasızda olsa dürüst cevaplar veriyor.

Muharrem Armağan 
24 Eyl 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

Erdal demirkıranla üniversite yıllarında tanıştım yani o zaman okumaya başladım kitaplarının hepsi ayrı bir güzellikte yazılmış ama bana göre Erdal Demırkıran okumak için hem önyargılarınızı yıkmanız gerekmekte hemde onun felsefesini anlamanız gerekmekte.Kitapları genelde çok uç şeyler yazsa da okurken ve bitirdiğiniz haftayı takip eden 2 hafta civarı ciddi manada gaza geliyorsunuz.

Mustafa Coskun 
15 Mar 15:15, Kitabı okudu, 3 günde, 2/10 puan

daha önce başlayıp yarım bıraktığım bir kitaptı. arkadaşa iade edeceğim için kendimi zorlayarak okudum ve bitirdim. enaniyet kokan bir kitap. bazı noktalarda güzel çıkarımları bulunmasına karşın, kitabın genelini beğenmedim. çok uzun, birden çok yazı tipinin kullanıldığı, sıkıcı bir kitap bence.

EMRE YAMAN 
15 Ağu 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Yazar aşk acısımı çekmiş diye bir çok kez düşündüm. İnce espirilerle dolu bir kitap. Benim gülümsememe yardımcıoldu. Giden sevgilinin ardından yazılmış çok güzel bir kitap diye düşünüyorum. Yanınızda bulunsun çerez niyetine okuyun.

Deniz ATAÇ 
11 Oca 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

Mutlu olmak istiyorsan, bir amaca bağlan; insanlara ya da eşyalara değil. Albert Einstein'ın da söylediği gibi Erdal Demirkıran bu hataya düşenleri anlatarak çok güzel mesajlar veriyor ;)

hakan akbaş 
26 Eki 2014, Kitabı okudu, 8/10 puan

gerçekten çok güzel bir kitap başlarda biraz sıkıyor ama sonrasında baya komik vee akıcı bir hal alıyor güzel kitap ;)

Kitaptan 17 Alıntı

Sibel Özgan 
18 Mar 16:44, Kitabı okudu, Puan vermedi

İlgi çekmek için çalışırsan, belki ilgi çekersin insanlar
gülmek için yer arıyorlar. Oysa işini en iyi şekilde
yaparsan kesin ilgi çekersin ve insanlar seni saygıyla
anarlar.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal DemirkıranSen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran
Sibel Özgan 
 18 Mar 18:09, Kitabı okudu, Puan vermedi

İnsan bir amaca ulaşıncaya kadar ona kutsallık atfeder;
çünkü insan sahip olmak için yaşar. Kutsallık
atfettiği o şeye aşık olduğunu iddia eder, bu isteğinin
geçici olduğunu bilmeden. Sonra sahip olur ve yine ister. Bu sefer daha fazlasını ister. Arzuları bitene ya da yetinene rastlamadım henüz.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal DemirkıranSen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran
Merve Fikir 
22 Eyl 07:54, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi

Cenaze merasimlerinde ölenin yakınları dışındaki herkes kendi sızısına ağlar. Mehmet Emmi ölçüşse mesela; komşu kadın Mehmet Emmi'ye değil, üniversiteyi kazanamayan kızına ağlar, geçen yıl kaybettiği babasına ağlar, genç yaşta kaybettiği oğluna ağlar, ödenmeyen çeke, senede ağlar... İnan bana, ödeyemediği kiraya ağlayanlar bile vardır.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 45 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 45 - Kashna Kitap Ağacı)
Servet Can 
26 Tem 01:25, Kitabı okudu, 7/10 puan

Pes etmekten korkma; çünkü pes etmek genelde lokal bir tavırdır. Burada pes edersin, orada destan yazarsın.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 30 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 30 - Kashna Kitap Ağacı)
Merve Fikir 
 22 Eyl 07:21, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi

Birisi bir şey söylerken onu önyargısız, kuralsız ve zincirsiz bir şekilde dinleyip özgürce değerlendirenler mutlaka kazanırlar. Yeri gelmişken söyleyeyim ki tarihte kazananların tamamının ortak özelliği dikkatli olmalarıdır.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 20 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 20 - Kashna Kitap Ağacı)
Merve Fikir 
22 Eyl 07:42, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi

Aşk acısı çektiği için karşısındakini suçlayan biriyle çimeni yeşile boyamaya çalışırken üstü başı yeşil olduğu için boyaya kızan biri aynıdır.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 41 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 41 - Kashna Kitap Ağacı)
Merve Fikir 
 22 Eyl 07:51, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi

Diyelim ki; bu ağlayanlar kavuşma gününü hayal edince dolup taşıyorlar. Bu durumda sormam gerekir;
- Kim daha iyi bir yere giderken ağlar?
Bu gerçekten komik olurdu. Kaldı ki Mevlana' ya ulaşmak mademki Mevlana' nın dediği gibi Şeb-i Arus'dur, neden ağlıyor bu insanlar kavuşmayı düşününce?
- Sevinçten mi ağlıyorsunuz?
diye sorduğumuzda:
- Ne sevinci yaa, günahlarıma ağlıyorum ben!
diyorlar. Eee, peki, madem öyle git gerekeni yap, durup durup günah işleyip sonra da çocuklar gibi ağlamanın anlamı nedir?

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 44 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 44 - Kashna Kitap Ağacı)
Merve Fikir 
22 Eyl 08:00, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi

Pisa Üniversite'sinde yapılan bir araştırmaya göre âşıkların düşünüş ve davranış biçimleri psikiyatride 'Obsesif Kompulsif Bozukluk' denilen, hiç sebep yokken endişe duymak, gerçek bir sebep yokken sıkıntıya girmek gibi belirtileri olan hastalıkla benzerlik arz ediyor. Onlarda da tıpkı âşıklarda olduğu gibi serotonin seviyesi düşünce rahatsızlık baş gösteriyor. Özetle konu 'Serotonin' denilen hormonun seviyesiyle birebir bağlantılı ve bu hormonları da kalp değil beyin salgılamaktadır.

Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 48 - Kashna Kitap Ağacı)Sen Şimdi Gidecen Ya Cehennem'in Dibine Git, Erdal Demirkıran (Sayfa 48 - Kashna Kitap Ağacı)
2 /