Senin Gibi Ölü Roy Grace 6

8,7/10  (3 Oy) · 
4 okunma  · 
2 beğeni  · 
384 gösterim
Metropole Oteli Brighton. Çılgın bir yılbaşı balosunun ardından bir kadın odasına dönerken vahşi bir tecavüzün kurbanı oldu. Bir hafta sonra başka bir kadın daha saldırıya uğradı. İşin ilginç tarafı iki kurbanın ayakkabıları da saldırgan tarafından alınmıştı.

Komiser Roy Grace bu yeni olayların 1997de gerçekleşen çözülmemiş bir seri cinayet davası ile birtakım benzerlikler gösterdiğini fark etmişti. Ayakkabıcı adı takılan saldırganın dört kişiye tecavüz ettikten sonra beşinci kurbanını öldürüp ortadan kaybolduğuna inanılıyordu. Bu bir kopya cinayet miydi yoksa hiçbir zaman yakalanamayan Ayakkabıcı geri mi dönmüştü.

Benzer şekilde saldırıya uğrayan yeni kurbanlar da listeye eklendikçe Grace aynı kişiyle uğraştığına daha da emin oluyordu. Hafızasını zorlayarak ve geçmişin derinliklerine inerek saldırıların ardındaki sis perdesini aralayabilirdi.

Katil sokaklarda başıboş dolaşırken Grace ve ekibi beşinci kurbanın hayatını kurtarmak için kendilerini zamana karşı amansız bir yarışın içinde bulacaklardı. Ancak katil düşündüklerinden daha zekiydi...

Kuzuların Sessizliğinden sonra en sürükleyici gerilim polisiye romanı.
-Washington Post-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Eylül 2013
 • Sayfa Sayısı:
  665
 • ISBN:
  9786051423548
 • Çeviri:
  Bülent Ertaş
 • Yayınevi:
  Artemis Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gürkan / M. K. A. 
21 Eyl 2015, Kitabı okudu, 6 günde

Bu Peter James'in okuduğum ikinci kitabı. Genel olarak ilk okuduğum kitap olan "Yarın Biri Ölecek" kadar olmasa da beğendiğimi söylemeliyim. Bu kitabında Roy Grace bir dizi tecavüz olayı iş suçluyu yakalamaya çalışmaktadır. Polisiye - gizem türünde yazılmış; akıcı, çevirişi, kurgusu gayet iyi diyebilirim. Beni tek üzen nokta Roy Grace'in özel hayatının az anlatılması. Okurken Roy Grace'in özel hayatı hakkında biraz daha bilgi sahibi olmak istedim fakat kitabı okurken bu konuda biraz hayal kırıklığına uğradım. Sonuna kadar suçlunun kim olduğunun belli olmadığı, soluksuz okuyacağınız bu Peter James kitabını tavsiye ederim.