Sessiz İntikam

8,4/10  (17 Oy) · 
37 okunma  · 
16 beğeni  · 
754 gösterim
Leydi Jessica Stanton altı gün içinde yirmi beş yaşına girip kendisini, İngiltere'nin en zengin kadınlarından biri hâline getirecek kadar yüklü bir mirasın sahibi olacaktı. Bu gerçekleştiğinde de üvey kardeşi Colin, özgürlüğüyle birlikte tüm her şeyine el koymak için Jessica'ya saldıracaktı. Tek bir çözüm vardı: kendisine Colin'in karşısında durabilecek kadar güçlü bir eş bulmak. Fakat onu koruyabilecek birisini bulabilse bile, hangi adam sırrını öğrendikten sonra onunla evlenirdi ki?

Northcote Kontu Simon Warland'ın iflasın eşiğine gelmiş olmasının yanı sıra, tüm Londra'da, müsrif babasının zamansız ölümünde bir parmağı olduğuna dair dedikodular da devam ediyordu. Artık onu her şeyini kaybetmekten koruyacak bir kadın bulmaya mecburdu. Fakat hangi kadın bir cinayet zanlısıyla evlenmek isterdi ki?

Tamamen mecburiyetten bir araya gelen Jessica ve Simon evliliklerinin anlaşmalı bir evlilik olduğu konusunda uzlaşırlar. Fakat Simon'un kendisiyle evlenmesinin ardında yatan gerçeği öğrendiğinde, Jessica'nın kalbini hiçbir yasal evrak koruyamayacaktır, çünkü Jessica tüm çabalarına rağmen kocasına âşık olmuştur. Oysa aşk, belki de ikisinin de en çok ihtiyaç duyduğu şey olmasına rağmen, ikisinin de istediği en son şeydir.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ocak 2014
 • Sayfa Sayısı:
  384
 • ISBN:
  9786055175450
 • Orijinal Adı:
  Silent Revenge
 • Çeviri:
  Merve Altıparmak
 • Yayınevi:
  Aspendos Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Halil İbrahim Aydın 
 12 Oca 19:32 · Kitabı okudu · Beğendi

Sadece şunu söyleyebilirim kitapla ilgili ve yeterli de olur bence;
okuduğum en keyifli en iyi tarihi aşk romanlarından biriydi...
bu kitap ÇİRKİNİN AŞIĞI,GELİN,DÜŞLER KRALLIĞI gibi çok sevdiğim
tarihi aşk romanları arasına girdi...
yazarın takipçisiyim bundan sonra...


Ama şunu da söylemeden duramayacağım :) Simon’da beni etkileyen en önemli özelliği sanırım Jessicaya olan tavrı.Onunla yaptığı evlilik bir nevi mantık evliliği olsada evlendikten sonra istediğimle günümü gün ederim,metresime giderim gibi şeyler düşünmemesi.Tamamen Jessica’ya odaklı.Onu koruması,sevmesi.Eski sevdiği kadın şimdilerde üvey annesi olan Rosalind’e bile hiç pas vermiyor mesela.Sürekli o geçmişte kaldı onu aramıza sokma diyor Jessica’ya.Kısacası tek eşli olması.Takdir ettim bu özelliğini.
Siz değerli arkadaşlara tavsiye dir okuyun.

İLKNUR İLÇİN İLKER 
20 May 2016 · Kitabı okudu · 8 günde · 8/10 puan

Tarihi aşk romanlarını hep sevmişimdir.Kahramanlarımız JESSİCA ve SİMON. Jessica 25. yaş günüde İngiltere' nin en zengin kadınlarından biri olacaktır. Fakat aynı zamanda da akıl hastanesine de kapatılabilir.Çünkü mirasın peşinde olan biri var.Simon a gelecek olursak parasını ve itibarını babası yüzünden kaybetmiş bir kont. İkisini buluşturacak nedeni de kitabı okuyunca öğrenebilirsiniz. :) heyecan sizi bekliyor.

Nur D. 
11 May 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Jessica sırları sebebiyle fazla dikkat çekmeden insanlardan mümkün olduğunca uzak durarak yaşamaktadır. 25. yaş gününde büyük bir mirasın sahibi olacağını öğrenir fakat bu durum; mirasa sahip olmak isteyen üvey kardeşinin oklarının Jessica'ya dönmesine sebep olur. Jessica için bulabildiği en güvenli yol onu koruyabilecek biriyle evlenmek ve mirası kocasına geçirmektir. Sosyetede babasının ölümünden sorumlu olduğuna dair dedikoduların döndüğü ve paraya ihtiyacı olduğu için bir varis ile evlenerek aile mirasını koruyabilecek Northcote Kontu ise tüm korkutuculuğuyla Jessica'nın aradığı kişidir. Kontun ise evliliği kabul etmek için Jess'in bilmediği paradan daha önemli bir gerekçesi vardır.

Kitabın tanıtım yazısında şükürler olsun ki bahsedilmediğinden ve kitapla ilgili herhangi bir yorum görmeden kitabı okuduğumdan Jessica'nın sırrını öğrendiğimde en az Simon kadar şaşırmıştım:) Çok hoş bir kitaptı...

Pelin Sueda 
01 Eki 2016 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 8/10 puan

Ekim ayının ilk kitabı da böylelikle bitti . Konusu ve kapağı çok ilgimi çekince alıp okuyayım dedim . Ne güzel bir anlatım ve akıcı bir işleyiş . Başta ön yargı vardı içimde ama şimdi iyi ki alıp okumuşum diyorum . Yazarın diğer kitaplarını da okumak istiyorum, gayet başarılı, akıcı ve merak uyandırıcı bir romandı. Herkese gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Kitaptan 3 Alıntı

Halil İbrahim Aydın 
 12 Oca 19:46 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi

"Bunun nasıl bir şey olduğunu bilmiyorsun. Müziği duyamıyorum.
Ben müziği senin yerine duyarım."

Sessiz İntikam, Laura LandonSessiz İntikam, Laura Landon
Nur D. 
04 May 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

-Tüm valsler böyle yavaş mı olur?
+Benim dinlediğim öyle.
-Ama hiç müzik yok.
+Sana müziğe ihtiyacımız olmadığını söyledim.

Sessiz İntikam, Laura Landon (Sayfa 183)Sessiz İntikam, Laura Landon (Sayfa 183)
Pelin Sueda 
19 Eki 2016 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

"Cehennemde soğuk bir gün yaşandığı zaman, Lordum, işte o zaman sizinle evlenirim." Simon uzun bir süre sonra Jessica'nın donuk bakışlarına odaklandıktan sonra gülümsedi. "O halde en iyisi bir battaniye daha getirilmesini rica edin, leydim. Çünkü şu an biz konuşurken bile sıcaklık düşüyor."

Sessiz İntikam, Laura Landon (Aspendos Yayınları)Sessiz İntikam, Laura Landon (Aspendos Yayınları)