Sevdalı Bulut Masalı

8,5/10  (10 Oy) · 
61 okunma  · 
3 beğeni  · 
1.408 gösterim
Sonunda, hep iyiden yana dönecek dünya...
Nâzım Hikmet'ten umut üstüne unutulmaz bir masal...
Sevdalı Bulut, Türkiye ve dünya edebiyatının büyük ozanı Nâzım Hikmet'in yazdığı masallardan bir masal. Sevdanın, dostluğun, bağlılığın ve iyiliğin kazandığı bir dünya resmi. Kim asmak istemez ki bu resmi kalbinin duvarına?

"Ayşe kızın ela gözleri gün ışığıyla doluydu. Sırma saçlarıpırıl pırıldı. Bir eliyle, sağındaki tavşanın uzun kulaklarını çekiştiriyor, öbür eliyle sol omuzundaki güvercini okşuyordu. İşte bulut tam bu sırada bahçenin üstünde belirdi. Bahçeye bir gölge düştü, ama çok durmadı, ortalık yine ışıklandı. Derken bahçeye, demin soldan sağa düşen gölge bu sefer sağdan sola düştü. Sizin anlayacağınız, bulut yukarda soldan sağa bahçenin üstünden geçmiş, sonra arkasına bakıp bahçede Ayşe kızı görünce gerisin geri yine bahçenin üstüne gelmişti. Ayşe kız da bulutu gördü. Tavşan da gördü bulutu, tanıdı da. Güvercin de gördü bulutu, kendini kurtaran bulut olduğunu anladı, kanatlarını çırptı hafiften."

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2014
 • Sayfa Sayısı:
  52
 • ISBN:
  9789750828911
 • Yayınevi:
  Yapı Kredi Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ayşen BÜLBÜL 
26 Kas 2015, Kitabı okudu, 2 günde, 8/10 puan

İçinde pek çok masalın bulunduğu bir kitap. En sevdiğim masal ise kitaba adını veren Sevdalı Bulut masalı oldu. Çocukların çizgi filmlerden ,ya da masal kitaplarından az çok aşina olduğu masalların toplamı gibi bu kitap. Kitabın son basımının kalitesi de ayrı güzel. Çocukların elinde dağılan kopan kitaplara inat gayet kaliteli.

Yağız Kağan TAŞYIKAN 
28 Haz 10:42, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

3. sınıflar için uygun bir kitap. Hikayeler akıcı ve dili gayet iyi. Kitaba adını veren Sevdalı Bulu hikayesi çok etkileyici ve öğretici.Çocukların zevkle okuyabilecekleri, merak uyandıran bir kitap. Okunabilir, güzel bir kitap.

Kitaptan 1 Alıntı

Kitapla ilgili 1 Haber

Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri Başlıyor!
Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri Başlıyor! Ataşehir Belediyesi bu yıl ilk kez “Uluslararası Nazım Hikmet Şiir Günleri” düzenliyor. Şiir Günler’i, Türkiye’den ve Macaristan’dan şairlerin katılımıyla 3-5 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek.