Sevgilimden Son Mektup

7,8/10  (138 Oy) · 
552 okunma  · 
118 beğeni  · 
6.984 gösterim
En azından şunu bil ki bu dünyada seni seven bir adam var.
Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam...

1960. Jennifer Stirling zengin kocasının servetiyle lüks bir hayat yaşamaktadır. İstediği her şeye sahip olduğunu zannetse de bir gün ondan her şeyi arkasında bırakıp kendisiyle gelmesini isteyen bir adama âşık olur. Hayatında ilk defa tutkuyu hisseden Jennifer'ın önünde iki seçenek vardır: Ailesine ihanet etmek ya da aşkının peşinden gitmek...

2003. Gazetecilik kariyerinde zirveye yükselmek isteyen Ellie Haworth ünlü ve karizmatik bir yazarla ilişki yaşamaktadır. Aslında çok mutlu olması gerekirken sevdiği adamın başka bir kadına ait olması Ellie'nin hayatını ve tercihlerini gözden geçirmesine yol açar. Bundan böyle ya eksik bir sevgiye razı gelecek ya da kendini korkusuzca gerçek aşkın kollarına bırakacaktır...

Bir gün Ellie, gazete binasının tozlu arşivinde 1960'lardan kalma aşk mektuplarına rastladığında iki kadının hayatı beklenmedik bir biçimde kesişir. Acı bir aşk hikâyesinin eksik parçaları bir araya gelirken Jennifer ve Ellie'nin hayatı geçmiş, gelecek ve günümüzle tekrar şekillenir.

"Size aşk cümleleri yazdıracak bir roman..."
-Glamour-

"Modern ancak tüm zamanları aşan bir kitap. Ölümsüz bir aşka sımsıkı tutunanların hikâyesi..."
-Leila Meacham-

"Tutku denizinde yüzmek istiyorsanız Sevgilimden Son Mektup kendinize vereceğiniz en güzel hediye olacak."
-Sunday Herald-
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2013
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786053431459
 • Orijinal Adı:
  The Last Letter From Your Lover
 • Çeviri:
  Solina Silahlı
 • Yayınevi:
  Pegasus Yayınları
 • Kitabın Türü:
Elifnaz Esentaş 
08 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

ilk başlarda gerçekten çok sıkılarak okudum sadece bitirmek ,için okumaya devam ettim bir ara okumayı bıraktım sonra tekrar başladım fakat 350 civarı sayfalarına gelince bir sayfanın son cümlesi beni kitaba öyle bağladı ki tekrar heyecan ve zevkle okumaya başladım ve bir iki güne kalmadan bitirdim uzatılmış yerleri çok fazla ama sonu kitabın hakkını veriyor iyi ki okumayı bırakmamışım

Aysel 
03 Eyl 2014, Kitabı okudu, 4/10 puan

Bazı yerleri hiç alakasız çok uzatılmış halbuki aşk romanları çok uzun olmamalı ki insan sıkılmasın nefesini tutarak okusun.Senden önce beni arayacağım hiç aklıma gelmezdi.pek de beyenmedim ne kadar çalışsamda olayların içine giremedim

Ceren Acer 
08 Tem 2015, Kitabı okudu, 7/10 puan

Jojo Moyes'in okuduğum ikinci kitabıdır. Senden Önce Ben romanı kadar etkileyici bulamasam da yine çabuk bitirdiğim romanlar arasındaydı. Yazar okuyuculara bu kitabıyla güzel bir aşk hikayesi hediye etmiş. Ama bence daha akıcı, daha etkileyici olabilirdi demekten kendimi alamıyorum. Açıkçası bu romanı alırken beklentim oldukça yüksekti. Okuyunca ise tam bir hayal kırıklığı... Beklentimin bayağı aşağısında olduğunu fark ettim. Hem zaten romanın başı çok sıkıcı başladığından dolayı, başlarda okumaya zorlandığım söylenebilir.

buse soysal 
01 Tem 13:31, Kitabı okudu, Beğendi, 6/10 puan

Jojo'ddan okuduğum 2.kitap.Daha öncesinde Senden Önce Ben kitabını okumuştum ve bana çok orijinal ve duygu yüklü bir kitap gibi gelmişti ayrıca yazarıda hikayeyide aşırı beğenmiştim sizlerede önermiştim.

Kütüphanede yazarın bu kitabını da görünce merakla hemen alıp başladım elbette.Öncelikle gereksiz yere -500 sayfa hatta daha fazlada olabilir - uzatılmış bir kitap.Ayrıca konusu ve üslubuda çok tanıdık.Şu sıralar gelmişli geçmişli ya da 2 kadının hayatının ortak bir hikayede kesiştiği kitaplardan piyasada çok fazla var.İlk kitabını çok beğenerek okuduğum bu yazarın bu 2.kitabı bence ilk kitabına göre biraz daha vasat kalmış konu bakımından.Üslub yine bi harika ama dediğim gibi işte bu tarz kitaplardan çok fazlar var o yüzden ben okumaktan bıktım açıkçası.Ama şöyle bir araştırdığımda Senden Önce Ben'den daha önce yazılmış bir kitap olduğunu keşfettim.O zaman bence yazar kendini daha geliştirmiş 2.kitabında diyelim.

Ayrıca içinde aldatmanın olduğu kitaplardaki bir aşka açıkçası ben hiç inanmıyorum.Bir aşk masum olacaksa vay bee ne aşkmış denecekse bence o hikayede aldatma olmamalı hikaye hakkında spoilerda vermek pek istemiyorum ama bence kitabın adı daha çok Aldatmak falan olmalıydı.İki yüzlü insanların aşkı bana hiçte öyle aman aman içim çok ısındı falan dedirtmiyor açıkçası.

Memmedaga Memmedov 
05 May 2015, Kitabı okudu, 5/10 puan

roman baslarda sıkıcı gelmisti, bir sure okumadim sonra bitireyim sunu derken ortalarina dogru surukleyici hale geldi, 'hoppa' diyip olaylari tam bagliycakken araya (bence) gereksiz anlatimlar girerek yine sıkmaya baslamisti ki reklam cikinca ileri sararsiniz ya ben de oyle yapa yapa bitirdim, daha kisa olabilirdi, guzeldi ama evli eslerin birbirlerini aldatma olaylarina cokca yer verilmis, bkz sayfa 185

Pınar Akcan 
31 Tem 2015, Kitabı yarım bıraktı, Puan vermedi

Yazarın ilk kitabını oldukça beğenerek okumuştum bu kitabında da aynı tadı alacağımı umuyordum bu nedenle kitaptan sıkılsam da devam etmeye çalıştım ama bir süre sonra onu da yapamadım. Maalesef ilk romana göre oldukça sıkıcıydı.

Cemre Kara 
14 Tem 2015, Kitabı okudu, 9/10 puan

bu yazar aşkı güzel anlatıyor eksiklikleri severken görmemeyi sevmenin gözü nasıl kör ettiğini aşkı en iyi anlatan yazarlardan biri gelecek vadediyor umarım bütün kitapları iyi olur

Betül 
28 Mar 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 8/10 puan

jojonun en sevdiğim romanıdır.kitap geçmişe ve günümüze gidip gelir.ardadaki bağları ve olayları iyi yakalamak gerekir.ilk başlarda bana sıkıcı gelsede sonradan sizi bağlayan bir kitaptır.

Meryem AydoĞan 
01 Eki 2014, Kitabı okudu, 7/10 puan

İnanılmaz bir hayal gücü ve kurgu bu yönünü çok beğendim...
Lakin lüzumsuz uzatılmış ve yer yer okuyucuyu sıkan bir roman ...
Kısacası kurgu çok şahane ama içi doldurulamamış...

Özgür Özcan KILINÇ 
06 Ara 2015, Kitabı okudu, 114 günde, Beğendi, 10/10 puan

Okuduğum en güzel spekülatif kitaplardan birisi.Belki de en iyisi diyebilirim..

2 /

Kitaptan 19 Alıntı

Aysel 
07 Eki 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 4/10 puan

"Seni sevmeye devam edersem bu beni tüketir. Senden başka hiçbir şeyim olmayacak. Her an fikrini değiştirmenden korkacağım. Ve eğer değiştirirsen herhalde hayatım biter."

Sevgilimden Son Mektup, Jojo MoyesSevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes
AyşeNur 
25 Oca 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

"Bu kadında ondan gerçeklerin gizlenmesini imkansız kılan ne vardı böyle?"

Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 424)Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 424)
Aysel 
07 Eki 2014, Kitabı okudu, İnceledi, 4/10 puan

O buğulu uçsuz bucaksız derinlikteki gözlerinle bana her baktığında bende ne bulabileceğini düşünürdüm hep. Şimdi bunun aşıklara özgü saçma bir bakış açısı olduğunu görüyorum. Bizim sevgimiz ancak dünya durursa biter.

Sevgilimden Son Mektup, Jojo MoyesSevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes
kad_ER_ 
06 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

"Ve eğer doğru kararı verdiğini hissediyorsan en azından şunu bil ki bu dünyada seni seven, ne kadar değerli, zeki ve iyi olduğunu bilen bir adam var. Seni her zaman seven ve bu ona zarar verse de hep sevecek olan bir adam."

Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 285)Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 285)
sibel kunt 
07 Oca 2015, Kitabı okudu, İnceledi, Beğendi, 10/10 puan

"Gerekiyorsa onun yanında kal aşkım. Lütfen onu sevme !
Seni bencilce seven B."

Sevgilimden Son Mektup, Jojo MoyesSevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes
Rain 
08 Nis 20:36, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Benimse tek düşünebildiğim, gülümsediğinde dudaklarının köşelerinin nasıl kıvrıldığıydı. Ve o çok değerli anda senin de beni düşündüğünü hissettim. "

Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 393)Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 393)
Rain 
08 Nis 20:37, Kitabı okudu, Beğendi, 10/10 puan

"Ama güzel yüzünü,gülümsemeni düşünebilmek ve kısmen de olsa bana ait olabileceğini bilmek hayatım boyunca başıma gelen en harika şey. "

Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 393)Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 393)
kad_ER_ 
04 Ağu 2015, Kitabı okudu, Beğendi, 9/10 puan

"Senden korkuyorum. [...] Sana karşı hissettiklerimden korkuyorum. Birini bu kadar çok sevmekten korkuyorum."

Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 191)Sevgilimden Son Mektup, Jojo Moyes (Sayfa 191)
2 /

Kitapla ilgili 1 Haber
Burası çok ıssız