Sevmek Bu Kadar Güzelken Yuvanız İçin Mutluluk Reçetesi

9,3/10  (6 Oy) · 
19 okunma  · 
6 beğeni  · 
801 gösterim
"Bir erkek karısına, karısı da kendisine baktığı zaman, Allah her ikisine de rahmet nazarı ile bakar ve erkek karısının elini tuttuğu zaman, her ikisinin de günahları parmakları arasından dökülüp gider." Hz. Muhammed (s.a.v)

Sevmek bu kadar güzelken; bu kızgınlık, bu nefret, bu kavgalar niye?

Sevmek bu kadar sevapken biz ne yapıyoruz böyle?

"Vedûd" olan seven ve çok sevilen Rabb'imiz, sevgiyi çok tatlı yaratmış. O hâlde Rabb'imizin hediyesi olan sevgi ve rahmeti kaybetmemek için yine Rabb'imizin ve Resul'ünün yol göstericiliğine ihtiyacımız var. İnsanı, Yaradan'ından daha iyi kim bilebilir ki?

Erkek ve kadının, birbirleri hakkında bilmesi gerekenler...

Evlilik öncesi ve sonrasında eşlerin duydukları endişeler...

Mutlu bir aile yapısının kurulması ve bunun devam etmesi için yapmanız gereken her şeyi bulabileceğiniz bir rehber kitap.
ozlem kara 
01 Nis 14:07, Kitabı okudu, Beğendi, Puan vermedi

"Ben sevdiğim için ne yapabilirim?" diye düşünmüyoruz da "Bakalım sevdiğim benim için ne yapacak?" diye bekliyoruz, çoğu zaman.'' kitaplarinin hepsini cok begeniyorum biraz tekrara girsede belli zaman araliklariyla eslerin okumalari gereken kitaplar arasinda

Tuğba Bal 
18 Oca 19:23, Kitabı okudu, 10/10 puan

Erkek ve kadının birbiri hakkında bilmesi gerekenler. Evlilik hayatı ve sorumlulukların yer aldığı güzel bir kitap.

Kitaptan 2 Alıntı

"Ben sevdiğim için ne yapabilirim?" diye düşünmüyoruz da "Bakalım sevdiğim benim için ne yapacak?" diye bekliyoruz, çoğu zaman.''

Sevmek Bu Kadar Güzelken, Sema MaraşlıSevmek Bu Kadar Güzelken, Sema Maraşlı

"Kadın" demek "gönül" demektir.
Çabuk kırılır; azarlanmayı, cezalandırılmayı sevmez. Mühim bir mesele olmadıkça erkeğin onun her işine karışmasını, tenkit etmesini istemez. Erkek de zaten kadının ıvır zıvır işlerine karışıp çok konuşarak itibarını yitirmemelidir.

Sevmek Bu Kadar Güzelken, Sema MaraşlıSevmek Bu Kadar Güzelken, Sema Maraşlı